Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Duża torba?

  1. #1

    Domyślnie Duża torba?

    Witam.
    Czas na wymianę mojej torby, którą kupiłem na Szkockim targu za Marne 40zł z Practika, 2 obiektywami i kilkoma filmami w zestawie..

    Uwielbiam tę torbę i przezyła ona 3 aparaty i chyba kilkadziesiat tysiecy zdjęc.
    Jednakże robi się za mała.
    Chociaż mieści d2x z 2 srednimi obiektywmi + sb-900 + soligora 75-260 i wszystkie potrzebne duperele ;p.

    Ale potrzeba mi czegoś wiecej.
    I teraz chciałbym zobaczyć wasze propozycje.

    Czego ja oczekuje od torby.
    Musi mieć prosty jednolity design, nie chciałbym żeby była kolorowa i . No design podanej niżej WS-604 mi się nie podoba. Za bardzo się rzuca w oczy, o drazu widać że fotograficzna.
    Powinna mieć mniej więcej wymiary Kat'y WS-604.
    Byłoby miło gdyby miała mocowanie do statywu.

    A i tutaj jeszcze pytanie. Istnieje torba która w razie potrzeby można 'zamienić' w plecak?

    Z góry dzięki wielkie za wszelkie propozycje.

  2. #2
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Hmm. Vanguard serii Oregon. Nie spelnia tylko warunku torby nie wygladajacej na fotograficzna. Jakis wybor ma jeszcze foto-net bo vanguard wprowadzil juz nowa serie i tych nie produkuje (nowe modele sa wyraznie drozsze). Poza tym jest elegancka, czarna z czerwonymi wstawkami. Swietnie chroni sprzet przed urazami i woda (grube scianki, przegrodki, wodoszczelne dno z gumowymi nozkami i pokrowiec p-deszczowy na wieksze ulewy). Powyzej modelu 21 jest pod spodem mocowanie dla statywu. Torba wygodna. Mozna z niej plecak zrobic ale trzeba dokupic opcjonalne szelki. Mam juz drugi model i jestem bardzo zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    Zainteresuj się lowepro stealth reporter 550 albo 650 aw. Są przyzwoite cenowo. Po telefonie do do lowepro przysłali mi dwie klamerki które umożliwiają zamocowanie ich szelek do tej torby. Rozwiązanie nie za bardzo wygodne ale działa.
    Polecam tez thinktanki
    http://www.thinktankphoto.com/produc...ulder-bag.aspx
    http://www.thinktankphoto.com/produc...arness-v2.aspx

    Ich torby też można mocować do szelek, bardzo dobra firma.

    Rozmiary toreb sobie znajdziesz na ich stronie.
    http://www.thinktankphoto.com/catego...gs.aspx?page=1
    Ostatnio edytowane przez ramzey ; 05-10-2010 o 09:59

  4. #4

    Domyślnie

    Możliwośc przerobienia torby na "plecak" oferuję również Lowe Alpine - możliwość dokupienia szelek.
    Wygoda tego rozwiązana jest średnia - jak zresztą można oczekiwać.
    Zwróć uwagę na torby Hama Defender - ale niestety wyglądają na fotograficzne.
    Ostatnio edytowane przez jendrusz ; 05-10-2010 o 09:59

  5. #5

    Domyślnie

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10660
    mam i polecam, trzymam tam jeśli potrzeba :
    d700 i d90
    17-35, 28-70, 70-200, 35, 50, 85, lensbaby
    sb900 i nasadka bardzo duża do tego tulipany na szkiełka
    jeszcze mam miejsca całkiem sporo na 4x baterie, 4x paluszki, zatyczki etc
    + w tej przegrodzie jest miejsce na laptopa którego tam nie wkładam ale na luzie można
    z przodu jest sporo miejsca które ja wykorzystuje do : światłomierza, dokumentów,
    portfela, telefonu, kluczy, wizytówek + jeszcze zostaje miejsca
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    www.photolink.pl : Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam Lowepro Classifieda ale 200AW bo nie potrzebowałem komory na lapka - przeczytałem z ciekawości ten test i trochę bez sensu niektóre rzeczy są opisane bo z niektórymi minusami tam zarzuconymi ciężko mi się zgodzić...
    wszystko wchodzi gładko i bez problemu, do czasu gdy z takim zestawem trzeba się przemieszczać, na przykład podczas weekendu festiwalowego, z galerii do galerii, z wernisażu na wernisaż, cały dzień.
    Dla kogoś, kto działa dynamicznie - chodzi ze sprzętem, przemieszcza się w tłumie (np. turysta-amator)
    Ja jakoś pakuję tam 2xFX + 14-24 + 24-70 + aku i jakieś takie drobne sprawy a lampę sobie wieszam na pasku z drugiej strony. Do przemieszczania się w tłumie jest słaba jak każda duża torba bo każda sprawia że jesteśmy "szersi" Ja jak muszę gdzieś np się przemieszczać gdzie wiem że raczej nikt mnie nie "skroi" to torbę przesuwam bardziej na tył. Natomiast zdarzało mi się chodzić z nią cały dzień i nie byłem później "połamany" mimo niezłej wagi tego zestawu.
    W niektórych sytuacjach brakuje szerszego dostępu, wygodniej byłoby móc zwyczajnie podnieść klapę.
    Podstawowym kryterium przy pakowaniu się jest nasz własny rozum... wiadomo że to co jest potrzebniejsze pakuje się tak żeby mieć do tego szybszy dostęp a rzeczy mniej ważne czy takie do których nie musimy sięgać co chwila można dać tam gdzie dostęp nawet nie jest idealny (ale zły też nie)
    Trudniej pogodzić się z wszytym na stałe miękkim naramiennikiem. Utrudnia to manewrowanie torbą, przesuwanie jej na plecy czy brzuch.
    I dziękuję im za to za każdym razem - bo dzięki temu torba nie jeździ "tam a z powrotem"... - nie lubię jak muszę co chwila poprawiać torbę - tu ustawiam i trzyma się sama całkiem ładnie.
    problematyczne proporcje komory fotograficznej
    Ale jak również tam napisano dzięki temu nie wygląda na stricte torbę foto... po za tym wygodniejsza by była szersza ale taki był np Commercial - tyle że to jest dobra torba na wesele - ale na miasto ma wypisane z boku "ukradnij mnie" więc...

    Jedyna rzecz jaka mnie trochę drażni to wyłożenie jej takim lekko kudłatym materiałem - może i jest miękki i dobrze chroni sprzęt ale zauwazyłem że też jest taki "włosko dajny" w sensie że czasem zostają te "kudełki" na sprzęcie - tzn nie jest to jakieś intensywne i torba się "nie leni" ale np slingshoot 200AW czegoś takiego nie ma - tam jest to też inaczej zrobione - niemniej torba super
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    Ja się przymierzam do Hama defender 210 bo potrzebuje torbę z miejscem na laptopa. Torba jest duuża i spokojnie pomieści D700 z gripem, 14, 35, 85, 180 i sb-600
    Jak nie potrzebujesz przegrody na laptopa to model 200, wczoraj ją oglądałem w MM za 299zl

  8. #8

    Domyślnie

    reporter d650 rzadzi... jak sie wyciagnie insert to mozna spokojnie uzywac jako pokrowca na cinquecento...

  9. #9

    Domyślnie



    mam hamę defendera 220, na którymś ślubie Młody wita mnie: "Człowieku, po co targałeś mikrofalówkę, tu jest mnóstwo żarcia"

    ale torba teraz pełni rolę magazynu domowego na sprzęt foto, nie targam jej, bo mieszczę się w starutkiej 30letniej LOWE-PRO PRO 35 (mniej więcej 2 razy mniejsza), niestety obie z wyglądu są typowo fotograficzne

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •