Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie Konkretny statyw + głowica

    Witam!

    Noszę się z zamiarem kupna statywu w związku z czym proszę radę.
    Zamierzam kupić statyw, który będzie mógł mi służyć przez ładnych parę lat. Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć to około 1500 zł.
    Oczękuję by był możliwie lekki i wysoki na 160-170 cm.
    Ważne jest żeby kolumna pionowa miała opcję do złożenia w poziom i tu jest problem bo naprawdę trudno mi znaleźć statyw z taką opcją...
    Głowica - zbliżam się ku kulowej, choć może jestem w błędzie.
    Póki co, wybrane kryteria spełniają dwa zestawy na tę chwilę preferowane przeze mnie
    Manfrotto 055CX PRO 3/4 + głowica 488RC4/498RC4

    Próbowałem szukać może tańszych opcji u Velbona i Benro ale niestety znalazłem bardzo mało informacji szczególnie na temat kolumny pionowej.

    Pomóższta...
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    kladzenie kolumny do poziomu to jest gadzet marketingowy, z ktorego nic nie wynika.
    albo moze to ja nie mam zwyczaju wydawac 1500 PLN i wyrzucac cala stabilnosc zestawu
    w bloto...

    dobry zestaw za 1500 PLN: nogi Sherpa CF 630 + kulka Benro B2. lekko, solidnie, stabilnie.
    moga byc tez jakies nogi Benro, ale nie znam szczegolowo modeli...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    kladzenie kolumny do poziomu to jest gadzet marketingowy, z ktorego nic nie wynika.
    albo moze to ja nie mam zwyczaju wydawac 1500 PLN i wyrzucac cala stabilnosc zestawu
    w bloto...
    a czy próbowałeś kiedyś zrobić zdjęcie z góry przedmiotowi położonemu na stole/ziemi? i dlaczego ten gadżet wpływa Twoim zdaniem na stabilność?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    a czy próbowałeś kiedyś zrobić zdjęcie z góry przedmiotowi położonemu na stole/ziemi? i dlaczego ten gadżet wpływa Twoim zdaniem na stabilność?
    tak, uzywalem wtedy lampy blyskowej.
    a jesli musialem bez lampy, to ze statywu, po prostu przekrecajac aparat na glowicy kulkowej
    obiektywem w dol.

    jak 1,5-2 kg masy, zawieszone dobre kilka centymetrow od osi statywu, wplywa na przesuniecie
    srodka ciezkosci - no to chyba nie trzeba tlumaczyc. przewrocic to takie cos sie moze i nie przewroci,
    ale ta rurka kolumny bedzie pracowac pod obciazeniem i nie bedzie dostatecznie sztywna, a na pewno
    bardzo podatna na wibracje (chocby od wiatru, albo tupania butami)...

    za 1500 PLN mozna kupic naprawde bardzo stabilny statyw. taki, ktorym zrobi sie zdjecia sprzetem
    wazacym 2,5-3 kg i przy ogniskowych rzedu 500 mm. szkoda tyle pieniedzy wydac na cos, co sie
    zwyczajnie giba.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też jestem przy szukaniu statywu i wg mnie 055XPROB a 055 CS PRO3/4 to głównie to że jeden jest alu a drugi carbon - i to daje nam 0,75kg lżej - ale cena to 450vs1300zł więc nie wiem czy jest sens się tak bardzo spinać na tego carbona skoro to jest właściwie jedyna różnica taka bardziej istotna (ew jeszcze 1kg większej nośności carbona ale to jest różnica 7vs8 więc raczej nikt tyle nie wiesza na tym a jeden i drugi stabilny będzie )
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #6

    Domyślnie

    ale obracając w dół na głowicy to chyba i tak ciężko zrobić fote pod kątem prostym do fotografowanego obiektu.
    Wysuwając kolumnę masz do dyspozycji wiele kombinacji rozstawu nóg statywu w związku z czym podejrzewam, że da rade ustawić aparat wystarczająco stabilnie pomimo zawieszenia na nim 2-3kg.
    Moje uparte dość stanowisko tłumaczę pracą na modelu 055X PRO B, który zdaje się różnić tylko tym że nie jest z karbonu a jest bardzo stabilny a pozioma kolumna jest jego dodatkowym atutem...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    ale obracając w dół na głowicy to chyba i tak ciężko zrobić fote pod kątem prostym do fotografowanego obiektu.
    no u mnie sie da...

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    Wysuwając kolumnę masz do dyspozycji wiele kombinacji rozstawu nóg statywu w związku z czym podejrzewam, że da rade ustawić aparat wystarczająco stabilnie pomimo zawieszenia na nim 2-3kg.
    zeby sie nie przewrocil - tak, da sie. zeby byl stabilny przy 2-3kg... nie ma bata.

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    Moje uparte dość stanowisko tłumaczę pracą na modelu 055X PRO B, który zdaje się różnić tylko tym że nie jest z karbonu a jest bardzo stabilny a pozioma kolumna jest jego dodatkowym atutem...
    no OK. ja mam karbonowe nogi i nie wyobrazam sobie je* sie z takim grzmotem jak 055x,
    ktory na dodatek nie jest nawet wysoki ani wygodny w obsludze. no ale na niektorych napis
    Manfrotto widac dziala...

  8. #8

    Domyślnie

    krótkie pytania i na krótkie liczę odpowiedzi

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zeby sie nie przewrocil - tak, da sie. zeby byl stabilny przy 2-3kg... nie ma bata.
    próbowałes? [powtarzam - wystarczająco]

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no u mnie sie da...
    jak?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no OK. ja mam karbonowe nogi i nie wyobrazam sobie je* sie z takim grzmotem jak 055x,
    nierozumiem...

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ktory na dodatek nie jest nawet wysoki ani wygodny w obsludze
    co jest niewygodne?

    Manfrotto na mnie ni jak nie działa, jednak widzę, że niektórych niezwykle irytuje. Bardziej interesują mnie stosunek jakości do ceny oraz spełnienie podanych kryteriów. Nie mam zamiaru się upierać ale póki co nie podałeś przekonywujących argumentów...

    wg mnie 055XPROB a 055 CS PRO3/4 to głównie to że jeden jest alu a drugi carbon - i to daje nam 0,75kg lżej - ale cena to 450vs1300zł więc nie wiem czy jest sens się tak bardzo spinać na tego carbona skoro to jest właściwie jedyna różnica taka bardziej istotna (ew jeszcze 1kg większej nośności carbona ale to jest różnica 7vs8 więc raczej nikt tyle nie wiesza na tym a jeden i drugi stabilny będzie )
    słuszna uwaga...z drugiej strony 0,75 to prawie kilo, zawsze trzeba doliczyć też głowice a idac w teren może to dać się odczuć na plecach...no a z ceną to już niestety, raczej każdy sobie liczy za tego carbona...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    próbowałes? [powtarzam - wystarczająco]
    probowalem kolumny wysunietej w pionie. przy czymkolwiek ciezkim to nie jest dostatecznie stabilne dla mnie.

    a kolumna obrocona w bok jest jeszcze gorsza. mialem glowice (MF 322), po ktorej polozeniu w poziom
    aparat wystawal ze 20cm od srodka ciezkosci nog. juz to nie bylo stabilne, a te 20cm to daleko do tego
    co sie robi kladziona kolumna

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    jak?
    normalnie. zapinam aparat na klipie (Benro B1), obracam glowice o 180C w osi poziomej i potem pochylam go
    w dol do pozycji obiektywem w dol. nie dalej jak tydzien temu tak robilem jakies mchy czy inne g* w lesie

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    nierozumiem...
    nogi Sherpy 630 waza 1,5kg. grzmot z napisem MF to 2,5 kg. to dosc duza roznica w praktyce.

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    co jest niewygodne?
    zapinki na motylki, noszenie tego grzmota, fakt, ze ma raptem 1,5m na maksymalnym wyciagu mimo
    i tak juz koszmarnej wagi... to jest po prostu zupelnie inna bajka...

    Cytat Zamieszczone przez warkot Zobacz posta
    Manfrotto na mnie ni jak nie działa, jednak widzę, że niektórych niezwykle irytuje. Bardziej interesują mnie stosunek jakości do ceny oraz spełnienie podanych kryteriów. Nie mam zamiaru się upierać ale póki co nie podałeś przekonywujących argumentów...
    idz sobie do sklepu i pomacaj jakies karbonowe Gitzo czy nawet Benro, albo ta wymieniona Sherpe Pro.
    nie chcesz wierzyc, ze sa duzo lepsze nawet od karbonowych Manfrott (nad aluminiowymi juz nawet nie bede
    sie znecal) - twoja sprawa. ja nie bede z tego powodu plakal...

  10. #10

    Domyślnie

    probowalem kolumny wysunietej w pionie. przy czymkolwiek ciezkim to nie jest dostatecznie stabilne dla mnie.

    a kolumna obrocona w bok jest jeszcze gorsza. mialem glowice (MF 322), po ktorej polozeniu w poziom
    aparat wystawal ze 20cm od srodka ciezkosci nog. juz to nie bylo stabilne, a te 20cm to daleko do tego
    co sie robi kladziona kolumna .[/B]
    czyli, że nie próbowałeś?

    normalnie. zapinam aparat na klipie (Benro B1), obracam glowice o 180C w osi poziomej i potem pochylam go
    w dol do pozycji obiektywem w dol. nie dalej jak tydzien temu tak robilem jakies mchy czy inne g* w lesie
    rzeczywiście umknęło mi takie rozwiązanie jednak i taki sposób ustawienia aparatu wychodzi poza środek ciężkości

    nogi Sherpy 630 waza 1,5kg. grzmot z napisem MF to 2,5 kg. to dosc duza roznica w praktyce.
    przypominam, że mowa o modelu MF 055CX PRO 3/4 (1,6/1,7 kg) a nie o 055X PRO B (2,4kg)

    zapinki na motylki, noszenie tego grzmota, fakt, ze ma raptem 1,5m na maksymalnym wyciagu mimo
    i tak juz koszmarnej wagi... to jest po prostu zupelnie inna bajka...
    znów mylisz modele, poza tym nie ma zapinek na motylki...

    i stary prosze, zluzuj poślady bo ja naprawde się nie upieram na MF...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •