Close

Zobacz wyniki ankiety: Głosuję na zdjęcia numer? (Można głosować na 12!)

Głosujących
498. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 01

    101 20,28%
  • 02

    159 31,93%
  • 03

    76 15,26%
  • 04

    153 30,72%
  • 05

    67 13,45%
  • 06

    223 44,78%
  • 07

    199 39,96%
  • 08

    236 47,39%
  • 09

    281 56,43%
  • 10

    113 22,69%
  • 11

    231 46,39%
  • 12

    64 12,85%
  • 13

    187 37,55%
  • 14

    248 49,80%
  • 15

    134 26,91%
  • 16

    112 22,49%
  • 17

    112 22,49%
  • 18

    41 8,23%
  • 19

    204 40,96%
  • 20

    93 18,67%
  • 21

    298 59,84%
  • 22

    65 13,05%
  • 23

    56 11,24%
  • 24

    240 48,19%
  • 25

    83 16,67%
  • 26

    198 39,76%
  • 27

    210 42,17%
  • 28

    44 8,84%
  • 29

    183 36,75%
  • 30

    120 24,10%
  • 31

    42 8,43%
  • 32

    82 16,47%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez everyman Zobacz posta
    Mi najbardziej 08 i 19, które uzyskały wystarczającą liczbę głosów... trochę szkoda tego założenia, że może wejść tylko jedno zdjęcie od autora do kalendarza. Jednak dzięki temu załapały się inne prace, które może bardziej odpowiadają innym użytkownikom.
    Przy takim założeniu, ze wybieramy 12 zdjęć z jednego wora nie powinno się brać jednego zdjęcia jednego autora.
    Skoro do głosowania weszło kilka prac jednego autora i więcej niż jedna praca dostała odp. ilość głosów to powinny się znaleźć w kalendarzu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku nie będzie takiego zapisu! Powinniśmy iść w jakość a nie ilość
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Stary Kisielin k/Zielonej Góry
    Posty
    65

    Domyślnie

    Zgadzam się z kolegą przedmówcą . Głosując nie znamy autorów i też jestem zdania że powinny być umieszczone w kalendarzu najlepsze zdjęcia zdaniem głosujących, nawet jeśliby miało to być 12 tego samego autora.
    Przy okazji gratuluję wszystkim finalistom a w szczególności wygranej dwunastce : )))
    D300 |N 50/1,4 | N 70-300VR | S 18-50/2,8 | T90/2,8 | SB 800

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Skoro do głosowania weszło kilka prac jednego autora i więcej niż jedna praca dostała odp. ilość głosów to powinny się znaleźć w kalendarzu.
    Cytat Zamieszczone przez cayo Zobacz posta
    .. powinny być umieszczone w kalendarzu najlepsze zdjęcia zdaniem głosujących, nawet jeśliby miało to być 12 tego samego autora...
    Dyskusja na ten temat była przy powstawaniu regulaminu.
    1. kalendarz ma dawać satysfakcję max dużej liczbie użytkowników forum. Takie było założenie.
    2. zdjęcia nr 13, 14 itd nie są jakieś odstające poziomem od zdjęć będących w 12. To nie jest tak, że jest 12 jest super a potem przepaść. Nie widzę więc powodu, by nie brac pod uwagę kolejnych autorów.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    "1. kalendarz ma dawać satysfakcję max dużej liczbie użytkowników forum. Takie było założenie." - fakt, to jest argument ale z drugiej strony skoro w głosowaniu zdjęcie zdobywa więcej głosów to znaczy, że większa liczba naszych koleżanek i kolegów z forum chce właśnie to zdjęcie w kalendarzu. Może warto rozwiązać to tak, że do głosowania mogą wejść 2-3 zdjęcia jednego autora i w przypadku otrzymania odp. liczby głosów wchodzą wszystkie?

    "2. zdjęcia nr 13, 14 itd nie są jakieś odstające poziomem od zdjęć będących w 12. To nie jest tak, że jest 12 jest super a potem przepaść. Nie widzę więc powodu, by nie brac pod uwagę kolejnych autorów. "- Nie mówię, że są gorsze bo wszystkie zdjęcia stoją na wysokim poziomie (tak jak co roku).

    I jeszcze raz napiszę, że bardzo podoba mi się opcja wrzucenia wszystkich zdjęć do jednej "kategorii". Mam nadzieję, że w przyszłym roku też tak będzie (tylko wróćmy do poziomych )
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  5. #35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    "1. kalendarz ma dawać satysfakcję max dużej liczbie użytkowników forum. Takie było założenie." - fakt, to jest argument ale z drugiej strony skoro w głosowaniu zdjęcie zdobywa więcej głosów to znaczy, że większa liczba naszych koleżanek i kolegów z forum chce właśnie to zdjęcie w kalendarzu. Może warto rozwiązać to tak, że do głosowania mogą wejść 2-3 zdjęcia jednego autora i w przypadku otrzymania odp. liczby głosów wchodzą wszystkie?
    Wiesz, na przyszłość by nie było tego rodzaju zarzutów to GTK po prostu da 1 zdjęcie 1 autora, będziemy mieli spokój. No ale chcieliśmy dać zadecydować forumowiczom, które ze zdjęć autora uznają za lepsze. Bo mogliśmy dać pod głosowanie tylko portert S4INT, a nie schody w HDR. Wolicie schody - są schody. Wybrane oddolnie, a nie narzucone coś przez nas, GTK.
    Co dawać pod głosowanie to jest problem. Bo fajne landszafty wygrywają z ciekawymi zdjęciami. Nie wszyscy są "fotograficznie wyrobieni" i dostrzegaja takie fotografie jak te nr 18 i 28 (ja gratuluję autorowi). One dostały najmniej głosów ze wszystkich (41 i 44)! Aż dziwne, że zdj 2 dostało dużo głosów.
    Technicznie 18 i 28 przeszły, oglądaliśmy duże pliki. No ale niebo musi być wysycone itd. Ciekawe, że to mi światło zarzucał pilnowanie reguł.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #36
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    a mi sie podoba nr 28 i powiem szczerze, że myslałem że przejdzie bez gadania! szkoda...

  7. #37

    Domyślnie

    Ale ja nie rozumiem narzekania - przecież zasada "1 foto 1 autora" była ustalona dawno temu... też mi szkoda np 08 bo to było jedno z tych które od razu zaznaczyłem ale zasady były dawno ustalone i były jasno napisane
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  8. #38
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Stary Kisielin k/Zielonej Góry
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja oczywiście nie narzekam to tylko takie propozycje zmian żeby były najlepsze zdjęcia, ale chyba macie rację że poziom wszystkich zdjęć jest wysoki a więcej autorów będzie miało frajdę a oto przecież też chodz.i
    D300 |N 50/1,4 | N 70-300VR | S 18-50/2,8 | T90/2,8 | SB 800

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Ale ja nie rozumiem narzekania - przecież zasada "1 foto 1 autora" była ustalona dawno temu... też mi szkoda np 08 bo to było jedno z tych które od razu zaznaczyłem ale zasady były dawno ustalone i były jasno napisane
    Może i była i może warto pomyśleć o jej zmianie.
    Dla mnie ta zasada jest bez sensu bo głosując nie wiem kto jest autorem. Wybieram prace, które chcę mieć w kalendarzu a jeśli okazuje się, że np. 3 zdjęcia są jednego autora to co z tego?
    Wiem, że to fajna sprawa trafić do grona osób, których zdjęcia trafią do kalendarza ale w chwili obecnej jest to trochę robione na siłę.
    12 najlepszych prac to 12 najlepszych prac nawet gdyby wszystkie były zrobione przez jednego autora.
    Nie widzę powodu aby najlepsi byli zobligowani do oddawania miejsca innym tylko dlatego, że już jedno ich zdjęcie zostało wybrane.

    Ludzie wybrali znaczy to chcą mieć.
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  10. #40
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Może i była i może warto pomyśleć o jej zmianie.
    Dla mnie ta zasada jest bez sensu ..
    Dla ciebie bez sensu, dla innych sens ma. Musimy działać wg założeń jakie poczyniła GTK, a ona tego nie wzieła z sufitu, ale z dyskusji i rozmów z sobą, moderatorami i innymi forumowiczami. To, że ty masz inny pogląd - trudno, ale nie da sie pogodzić wszystkich postulatów, sorry. Twoje są w mniejszości i się z tym pogódź. Jeśli ci to w czymś ulży to potraktuj kalendarz następująco: 12 najlepszych autorów prezentuje w kalendarzu po jednej swojej najlepszej pracy. Nic tu nie jest robione na siłę. Przewidywaliśmy dokładnie taką sytuację jaka miała miejsce. Inaczej ten wpis w regulaminie byłby zbędny!

    Jak wg ciebie powinno wyglądać głosowanie przy założeniu wyróżnienia 12 autorów? Głosujemy na to, to jest najlepszym autorem? Ludzie dają swoje portfolia pod ocenę? A potem jak wybieramy ich zdjęcia? Kolejne głosowanie? A może oni sami decydują co dać? Na to ostatnie nie pójdziemy, bo nie mamy pewności (nie bezpodstawinie) co do trafności wyborów autora.

    Kalendarz jest forumowiczów i dla forumowiczów. To rodzaj naszej zabawy. Tak czy inaczej znajdzie sie w nim 12 dobrych zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-10-2010 o 12:10
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •