Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    byłem i bawiłem sie 1780, czwartek/piatek zobacze 2780 i wtedy zdecyduje...


    ahh... wiedząc ze to takie małe śmieszne (1780)... nie bedzie pasowało do nóg :-/ bedzie trzeba sie za nowymi nogami rozejrzeć :P

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz b Zobacz posta
    ahh... wiedząc ze to takie małe śmieszne (1780)... nie bedzie pasowało do nóg :-/ bedzie trzeba sie za nowymi nogami rozejrzeć :P
    Gitzo też ma baaardzo porządne nogi i to do wyboru i koloru no i cena mało przystępna

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Gitzo też ma baaardzo porządne nogi i to do wyboru i koloru no i cena mało przystępna
    co zrobić ?
    sprzedać wszystko co rejestruje jaki kolwiek obraz i zapomniać o fotografii jedyna co przychodzi mi do głowy

    lub się na to pogodzić...

  4. #24

    Domyślnie

    teraz mi się jeszcze przypomniało - mianowicie coś wiecie na temat głowic GIOTTOS ?
    może ktoś ma, miał dotykał

  5. #25

    Domyślnie

    wilk325 - Ty widzę, że masz duży "obcyk" w ofercie Gitzo - znasz może jakieś nogi z ich oferty godne polecenia, cenowo tak do 1,5k zł, możliwie lekkie i stabilne - mają serie bazaltową chyba coś w tych granicach ale ich oznaczenia i ilość modeli w różnych sklepach ceneo są chyba nie do ogarnięcia (nie wiadomo co nadal jest a co jest już pieśnią przeszłości )

    ew. jak ktoś wie to proszę się nie krygować
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz b Zobacz posta
    teraz mi się jeszcze przypomniało - mianowicie coś wiecie na temat głowic GIOTTOS ?
    może ktoś ma, miał dotykał
    Ja użytkuję MH-1001 dwa pokrętła, trzecie do "panoramy", o dziwo pokrętło regulacji docisku działa bardzo przyzwoicie można wyregulować precyzyjnie opór, blokuje bardzo przyzwoicie znaczy trzyma jak cho@$$%%, wszystko chodzi bardzo gładko, używam z lekkim zestawem tak do 1.5 kg czyli znacznie poniżej nominalnego udźwigu: z "wad" jakie zauważyłem to nie wiem dlaczego ale (jak zaczynam focić) to pokrętło główne zawsze mi jakoś wypada ze złej strony tzn z prawej ale to pewnie jakaś moja wada bardziej niż głowicy, no i krechę na kółku od panoramy miałem narysowaną tragicznie niechlujnie jakiś debil to chyba na oko bez linijki rysował już lepiej jakby nic nie narysował - wada w żaden sposób nie wpływa na działanie głowicy, ale ile razy na to patrzę to mój zmysł estetyczny cierpi. Ogólnie to jestem bardzo zadowolony lekka, stabilna, działa płynnie, używam z "carbonowymi" nogami Sherpa pro CF 535.
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    wilk325 - Ty widzę, że masz duży "obcyk" w ofercie Gitzo - znasz może jakieś nogi z ich oferty godne polecenia, cenowo tak do 1,5k zł, możliwie lekkie i stabilne - mają serie bazaltową chyba coś w tych granicach ale ich oznaczenia i ilość modeli w różnych sklepach ceneo są chyba nie do ogarnięcia (nie wiadomo co nadal jest a co jest już pieśnią przeszłości )

    ew. jak ktoś wie to proszę się nie krygować
    serii bazaltowej nie znam, sam mam statywy: Gitzo GT3530LS i statyw Gitzo GT5541LS ale to carbon i trochę droższy

  8. #28

    Domyślnie

    No tak - 2,7 i 3,7k odpowiednio ale udźwig 18 i 25kg to ja na razie nie za bardzo mam co na czymś takim zawieszać - pod np 500'te to inna sprawa
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  9. #29

    Domyślnie

    Nie poleciłbym serii bazaltowej, przynajmniej nie w tej cenie. Już lepiej przeglądać sklepy w poszukiwaniu karbonowej okazji, np. tutaj: http://www.speedgraphic.co.uk/carbon...d/16925_p.html masz Mountaineer'a niewiele droższego od bazaltu. Mam jego poprzednika (2540) i jest super. Lekki (ca 1.4 kg), kolumna skracalna do zera, więc i do makro się nadaje. Udźwig 12 kg wystarcza do uwieszenia profesjonalnej puszki + 300 mm.
    Wracając do sedna sprawy - jeśli chodzi o głowice, to z czystym sumieniem polecam taką: https://www.photoproshop.com/product...hvgnc8k9gmhjk3. Fakt, droga, ale lekka jak piórko i bardzo stabilna. Praca przynajmniej na poziomie RRS lub Kirk, a zdaniem wielu nawet lepsza. Może warto rozważyć tę opcję.

  10. #30

    Domyślnie

    stało się, nabyłem głowice Gitzo GH1780QR
    miałem też w ręku 2780 - to juz konkretniejsza głowica
    jutro/pojutrze wstawię zdjęcia - jezeli beda chętni

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •