Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Gaduła Awatar NBA
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Jarocin, Wielkopolska
    Posty
    3 760

    Domyślnie Czy takie mieszanie ma sens?

    No to tak sobie troszkę posuwaczkowałem... Co Wy na to?


  2. #2

    Domyślnie

    Ma, mi się podoba. To zdjęcie trochę wygląda jakby było wycięte z jakiejś gazety ale jest bardzo przyjemne w odbiorze.

  3. #3

    Domyślnie

    Będę szczery bo chyba tego oczekujesz, jak dla nie wygląda to źle, głównie siny kolor skóry + kontrasty.
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  4. #4

    Domyślnie

    [QUOTE=NBA;2047565]No to tak sobie troszkę posuwaczkowałem... Co Wy na to?

    ...I wyszło tak sobie... troszeczkę...nie bardzo...
    Nikon D700|N 35 f.2/D |N 50 f.1.8/D|N 85 f.1.8/D|SB 700|Prinzflex 135 f 2.8|Pentacon 50 f 1.8|Helios 44m 58/2|Zenit TTL|Praktica MTL 3|

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NBA Zobacz posta
    Co Wy na to?
    Nie chcesz tego wiedzieć...
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    trochę jak z komiksu

  7. #7

    Domyślnie

    Jako efekt końcowy jestem na nie. Potraktowałbym jednak pracę Kolegi Autora jako znakomity "półprodukt". Skorzystam ze zrównoważonych świateł i cieni, wyraźnie podkreślonego konturu twarzy i sylwetki, dość dobrze wyostrzonych detali.
    Jedynie za pomocą kilku kroków (5-6) opcji mieszania warstw i kanałów można osiągnąć poniższy efekt. Bez masek, filtrów i tym podobnych...
    Pewnie wielu z Was nie lubi takich zdjęć, ale równie wielu poświęca godziny w cyfrowej ciemni, aby dojść do takiego efektu. Nie chcę zanudzać szczegółami mieszania, bo nie wiem czy kogoś to interesuje. Nie ma sensu również zdradzać sposobu przyrządzania dania od etapu "przyprawiania". Jeżeli jednak szef kuchni doprowadzi za rączkę czytających forumowiczów do etapu przedstawionego przez siebie, ja pokaże jeden ze sposobów na wydobycia pełni smaku.... Oczywiście mojego smaku.
    Mam nadzieję, że Kolega NBA wybaczy ingrediencję w materiał. Zrobiłem to tylko po to, aby pokazać jeden z możliwych kierunków, w którym można pójść dalej, a jeżeli ktoś woli - w celach edukacyjnych, dzielenia się doświadczeniami i takie inne dla niektórych "pierdoły" Wszak chyba i taki cel jest tego działu i forum.







    Pozdrawiam
    ... sprzęt do robienia zdjęć i nie tylko

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar lavvina
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jestem na TAK.Ta ostatnia konwersja dotarła do mnie.
    D700: 50 f/1.4 , 14-24 f / 2.8, 24-70 f /2,8 ,

  9. #9

    Domyślnie

    ostatnie 2 wyrazy twojej stopki powinny stanowic jeden.

  10. #10

    Domyślnie

    dla mnie ani pierwsza wersja ani druga. W drugiej jakos twarz wyszla strasznie plastikowa. W pierwszej nienaturalnie to uchwycone. Tez kiedys mi sie nasuwakowal taki albo ppodobny efekt i jak pokazalem to do oecny to mnie chcieli zjesc. Odbiorca nie mogl doszukac sie w nim zadnego artyzmu
    Nikon D90, N50 1.8, Tamron 18-270 PZD
    Mój blog o foto: http://mrlir.wordpress.com/ , trochę presetów, fotek, itp.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •