Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie Jubileuszowa Zabawa w RAWki no 10 Z NAGRODAMI!

    Ściągnij plik z linku powyżej zdjęcia poglądowego. Zrób z nim co chcesz stosując się do poniższych zasad, czekaj na głosowanie, Może to właśnie Twoje zdjęcie będzie tym najlepszym!!!

    Zasady zabawy:

    - Używamy tylko i wyłącznie programu do wywoływania plików raw, np. Bibble, ACR, C1, Lightroom, NX, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter, SNS HDR czy też innego podobnego programu.

    - Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu.

    - Wyjątek dla PS, stanowi zmniejszenie i ew. wyostrzenia.

    - Nie można używać wtyczek z oprogramowania, np. Nik Software

    - Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku, to czy ktoś będzie zwracał uwagę na złoty podział, kolor itd. jest kwestią osobistą, inaczej mówiąc brak sztywnych zasad co do wyrażenia treści zdjęcia.

    - Można przysłać jedną pracę na jedną edycję. Zachowaj dane exif oraz prześlij plik o rozszerzeniu .xmp (ACR, lightroom), .set (z CNX) lub inny plik ustawień z wybranego przez siebie programu (wraz z gotowym JPEGiem)

    - Praca ma mieć 900px szerokości, bez dodatkowych ramek i innych popierdułek czy udziwnień. Kadrowanie jak najbardziej możliwe- Wielkość do 400kB objętości.

    - Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com

    - w temacie maila OBOWIĄZKOWO wpisujcie: Zabawa w Rawki No. 10

    - Pliki proszę oznaczyć wg klucza - Nick_<nazwa nefa>.jpg



    Autor zwycięskiej pracy a praca

    Zwycięzca konkursu otrzyma licencję jednostanowiskową na program SNS HDR PRO, autor drugiej i trzeciej najlepszej pracy otrzyma licencję jednostanowiskową na program SNS HDR Home*. W przypadku takich samych ilości głosów na dwa lub więcej pierwszych zdjęć, zwycięzcę oraz osobę zajmująca drugie i trzecie miejsce w konkursie wyłania się przez dogrywkę przez kolejne głosowanie, na nadesłanych pracach o tej samej ilości głosów.
    _
    * wersję Home można instalować na dowolnej ilości komputerów w ramach jednego gospodarstwa domowego.

    Wątek do komentowania zdjęć powstaje w momencie umieszczenia ankiety.


    Ogromne podziękowania dla fundatora nagród -Sebastiana Nibisza (na forum Pebal) – producenta oprogramowania SNS HDR (http://www.sns-hdr.com/) oraz właściciela forum Piotra Mileckiego (admin) za wyrażenie zgody na sponsorowane wyzwanie w dziale pojedynki.

    - Dodatkowo zwycięzca konkursu rozpoczyna kolejną turę zabawy.

    - W razie gdy zwycięzca nie postawi następnego wyzwania, wystawi je kolejna osoba wg rankingu

    - W przypadku wykrycia oszustwa (nie przestrzegania w/w zasad), zdjęcie zostaje zdyskwalifikowane, nie podlega głosowaniu. W kwestii wątpliwej, głosowanie w sprawie dopuszczenia zdjęcia do finału zabawy, na zasadzie głosowania (ankieta), większość głosów decyduje.

    W tym wątku prowadzimy zapisy.

    Termin tury:
    Termin nadsyłania prac mija 18 października o godzinie 23:59.

    Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku


    RAW do pobrania TUTAJ (prawym przyciskiem myszy i zapisz element docelowy jako).

    Autorem jest yOyO - zwycięzca poprzedniej edycji.

    Plik poglądowy:

    Uwaga. Poniżej będę wpisywał jedynie osoby, które nadesłały zdjęcie do konkursu.

    Lista uczestników:
    01. Labep
    02. Mateo912
    03. clusca
    04. Andrzej Olender
    05. bogdi64
    06. mishieck
    07. nimnull
    08. drosik
    09. kifcio
    10. tyszcz
    11. SzMuD
    12. gat6
    13. Me_how
    14. siona
    15. infrared
    16. Śli
    17. Martinu5
    18. sea21
    19. bucefal14
    20. Qbass71
    21. donkiszot
    22. nightbird
    Ostatnio edytowane przez Grzesiek_G ; 19-10-2010 o 11:29

  2. #2

    Domyślnie

    Ja ja ja wezmę udział. Ale dopiero jutro je zrobię.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  3. #3

    Domyślnie

    Moje już poszło
    Lepiej wcześniej niż za późno
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  4. #4

    Domyślnie

    Mam 2 pytania czy jak obrabiam w UFRaw to mogę zmniejszyć i wyostrzyć w Gimpie?

    I 2 w jakich rozszerzeniach mam wysłać plik bo jeden w jpg a drugi ?


    Proszę o szybką odpowiedź.

  5. #5

    Domyślnie

    i też z pytaniem - czy kadrowanie muszę robić w programie d RAW, czy mogę doskalować i wykadrować już w dowolnym programie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tyszcz Zobacz posta
    Mam 2 pytania czy jak obrabiam w UFRaw to mogę zmniejszyć i wyostrzyć w Gimpie?

    I 2 w jakich rozszerzeniach mam wysłać plik bo jeden w jpg a drugi ?


    Proszę o szybką odpowiedź.
    ad. 1 tak możesz
    ad.2 nie wiem, nie znam UFRaw - chodzi o plik z historią kolejnych kroków jakie były aplikowane do zdjęcia.

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    i też z pytaniem - czy kadrowanie muszę robić w programie d RAW, czy mogę doskalować i wykadrować już w dowolnym programie
    możesz w dowolnym programie.

  7. #7

    Domyślnie

    Halo, coś biednie ze zgłoszeniami. Temat za trudny?

  8. #8

    Domyślnie

    Zgłaszam swoją obecność. Plik już wysłany
    clusca
    Fufu X

  9. #9

    Domyślnie

    Mam prośbę podpowie mi ktoś w jakim rozszerzeniu zapisać ten plik w UFRaw - chodzi o plik z historią kolejnych kroków jakie były aplikowane do zdjęcia.

  10. #10

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •