Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Question olej silnikowy dla 2.5 TDI

    Wiem wiem, są fora dedykowane do tego typu pytań, ja jednak chce zdać pytanie tutaj

    Wielkimi krokami nadchodzi czas wymiany u mnie w 4 kółkach, dosłownie i w przenośni*, oleju silnikowego [diesel] (filtry już zakupione).
    Obecnie mam wlany jakiś półsyntetyczny (półmineralny?) Castrol 10W40
    Zamiana oleju na pełny syntetyk to zły wybór bo wypłucze mi nagar i olej będzie ciekł zaworami tam i nazad - krótko mówiąc istnieje szansa na rozszczelnienie się układu...

    Pozostaje mi wlanie również 10W40 (norma VW 505.00) i również półsyntetyka.

    Pozostać przy Castrolu czy zmienić na inny (Motul / Mobile 1 / ...)?
    Jeśli Castrol to jaki (zwykły / magnatec / ...)?


    * -
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

  2. #2

    Domyślnie

    Lałbym Motula, coś spełniającego Twoje normy. To bardzo dobry olej.

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki masz przebieg na tym motorku?
    To gadanie z rozszczelnianiem silników na syntetyku to zwykłe urban legens powstałe za czasów olejów klasy mixol, 2,5TDI to nie stary polonez. Ja ostatnie w benzynowym motorze zmieniałem na pełny syntetyk przy 300tys i poza tym ze ścichł i lżej odpala żadnych problemów.
    Poczytaj sobie też to: http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

  4. #4

    Domyślnie

    260k KM już wybiło na cyferblacie... niby to dużo ale to tylko 1/4 życia silnika.
    opinie o rozszczelnieniu są podzielone, jedni mówią lej syntetyka 5w50 inni lej to co masz i już - chyba nie poznam prawdy jak sam nie przeżyję tego problemu.
    o Motulu dużo pozytywnego krąży w sieci, chyba na niego się zdecyduję, pozostaje kwestia syntetyk/półsyntetyk oraz 5w50/10w40
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym dał 5W50 - na zimę jak znalazł, nie będzie tak gęstniał przy mrozach.
    Ogólnie myślę że jeśli motor nie jest zajechany i nie bierze oleju już teraz to nie ma co się bać syntetyka.
    Znakomite opinie mają tez oleje Valvoline.
    Ostatnio edytowane przez kuba_rsx ; 25-09-2010 o 13:20

  6. #6

    Domyślnie

    Castrola z polskiej dystrybucji możesz sobie odpuścić, poza tym to bardzo podrabiany olej. Możesz lać syntetyka, sprawdź parametry oleju i tyle.

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jak silnik jest dobity to nawet jak wlejesz Hipol to będzie ciekł. Lej syntetyk. Jeśli auto od dłuższego czasu jeździło na półsyntetyku, to następną wymianę zrób wcześniej, pełny "plastik" faktycznie ma tendencje do mocnego mycia silnika, więc będzie po pierwszym razie szybciej zanieczyszczony spłukanym syfem. Syntetyka nie powinno się lać tylko do bardzo starych konstrukcji i do nowych silników na dotarciu - w tym drugim przypadku ze względu na swoją "nadgorliwość" w smarowaniu.

    UWAGA! Olej w pełni syntetyczny jest zdecydowanie rzadszy w określonych temperaturach i silnik ma prawo spalać go nieco więcej niż półsyntetyka czy mineralnego, na początku trzeba częściej sprawdzać bagnet. Jednak poprawa pracy silnika, a zwłaszcza jego rozruch w niskiej temperaturze jest bez porównania lepszy.

    UWAGA 2! Jeśli będziesz zlecał wymianę i nie masz 100% zaufania do stacji obsługi, nie daj sobie wlać oleju z beczki. Już różne rzeczy widziałem (np. uzupełnianie stanu najtańszą padliną mineralną).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    nie nie, nic z beczki, sam kupię olej i zaniosę do mechaniora, póki co filtry Knechta już kupiłem, został olej.
    czyli polecacie pełny syntetyk Motula? ale 5W50 czy gęstszy 10W40?
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pd Zobacz posta
    (...) 5W50 czy gęstszy 10W40?
    To dwa różne oleje. Na tej stronie z zakładce narzędzia możesz sprawdzić jaki jest dedykowany olej do twojego auta (jeśli nie masz instrukcji) http://www.castrol.com/castrol/castr...tentId=6031814 . Przy tym przegiegu pomyślałbym już o oleju w skrzyni (to, ze producent nie zaleca to bajka).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Przy tym przegiegu pomyślałbym już o oleju w skrzyni (to, ze producent nie zaleca to bajka).
    mam automat (tiptronic), był ostatnio sprawdzany i jest OK

    z Mobile 1 jest łatwiej niż z Motulem - za duży wybór:
    http://allegro.pl/lodz-motul-8100-x-...236218511.html
    http://allegro.pl/lodz-motul-specifi...236218507.html
    http://allegro.pl/lodz-motul-300v-ch...236218503.html
    itd
    +D300 | +N18-200 f/3.5-5.6G | -N50 f/1.8D | -N50 f/1.4G | +SB-900 | +BC-900

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •