Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Eneloop AA + bc 700 problem??

    Witam.
    Mam pytanie do użytkowników tytułowego zestawu. Sprawa wygląda tak:
    po zakupieniu takiego zestawu postanowiłem zacząć od sformatowania akumulatorków funkcją REFRESH i prądem 250mA (DISCHARGE), 500mA (CHARGE). Opcja DISCHARGE poszła gładko, natomiast przy ładowaniu się akumulatorków poziom naładowania przekroczył wartość 2000mAh i rósł nadal. W momencie gdy wartość ta osiągnęła poziom 2200mAh postanowiłem wyjąć akumulatorki gdyż ładowanie trwało nadal.
    Zastanawiam się czy ładowarka nie jest uszkodzona, bo z tego co wiem, to powinna wyłączyć się automatycznie po naładowaniu akumulatorka na FULL - czyli do 2000mAh (taką pojemność podaje producent).

    Miał ktoś z Was kiedyś taki problem??
    https://www.facebook.com/photoPJ
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae

  2. #2
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    Po pierwsze, to refresh służy (jak sama nazwa wskazuje do odświeżenia ogniwa: w praktyce kilkukrotne ładowanie, aż pojemność przestanie wzrastać.
    Poza tym, to co ty nazwałeś pojemnością (przy ładowaniu) nią nie jest. Pojemność jest mierzona przy rozładowaniu (od pełnego do pustego) - najlepiej funkcją TEST.
    Tę wartość, którą podaje ładowarka przy ładowaniu, można traktować, jako ilość ładunku załadowanego do akumulatora (w praktyce 10 - 15% więcej, niż faktyczna pojemność ogniwa). Więc źle zrobiłeś, przerywając ładowanie - chciałeś być mądrzejszy od niej, nie mając podstaw teoretycznych
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  3. #3

    Domyślnie

    Eneloopów się nie formatuje .To akumulatorki naładowane fabrycznie - ładuje się po pierwszym użyciu i rozładowaniu w lampie .
    D90+50 1.4+18-70+T12-24+60/2.8micro+SB800+055PRO

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki panowie za odpowiedzi. Już myślałem, że to awaria ładowarki, a okazało się, że to najzwyczajniej moja nadgorliwość
    https://www.facebook.com/photoPJ
    "Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae

  5. #5

    Domyślnie

    A jakim programem formatuje się ogniwa w ładowarkach?
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 25-09-2010 o 03:50
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  6. #6
    Rozmowny Awatar andrstac
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Przededworze/Chmielnik/Kielce
    Posty
    473

    Domyślnie

    W BC 700, wystarczy TEST(najlepiej najniższym prądem, ewentualnie można powtórzyć dwa razy. No chyba że ogniwa od dawna nie używane, a masz dużo czasu, to FEFRESH. Ale to może potrwać nawet cztery dni.
    D7k, D80+MB;12-24/F4,70-200/F2.8,SB600,2xYN460II,3xRF602,A600+BH2,LP-FP200

  7. #7

    Domyślnie

    Ogniwa się nie formatuje tylko formuje.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    A jakim programem formatuje się ogniwa w ładowarkach?
    total commander , ewentualnie kliknąć prawym klawiszem myszki podłączonej do ładowarki i wybrać opcję "formatuj"
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •