Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1

    Domyślnie Bezprawne wykorzystanie zdjęcia przez polityka

    Witam,
    kolejny raz ktoś ukradł mi zdjęcie, tym razem sprawa wygląda trochę inaczej, albowiem zdjęcie zostało wykorzystane przez kandydata na prezydenta miasta z ramienia znanej partii na P, oczywiście bez mojej wiedzy. Zdjęcie jest umieszczone na stronie www promującej kandydaturę tej osoby, dodam że kilka dni temu z wielką pompą informowano o otwarciu strony, informacja pojawiła się we wszystkich lokalnych mediach (gazety, radio, tv).
    Pomimo kilku maili z propozycją ugody, kierowanych do biura kandydata, jego rzecznika prasowego jak i samego kandydata, nie otrzymałem odpowiedzi.
    Jak traktować ten przypadek, jak zwykłą kradzież zdjęcia czy w sposób szczególny? Dodam, że znajomi pracujący w mediach wyrazili wstępne zainteresowanie sprawą.
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  2. #2

    Domyślnie

    Spusc ze smyczy zainteresowane media. Wystarczy, ze przekaza informacje do rzecznika prasowego kandydata o takim zamiarze, a zaraz po tym (jesli nie bedzie reakcji) krotka notatka na ten temat w prasie, i kolo przyniesie Ci pieniadze w zebach. Jesli trzezwo mysli, to wie jak to moze sie odbic na jego notowaniach.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Zanim wytoczysz armaty ustal w jaki sposób zdjęcie zostało ( mogło zostac ) pozyskane przez polityka, bo być może Twoja wiedza ani zgoda nie była potrzebna. Jeżeli zdjęcie umieściłeś np. na jakiejś stronie lub stronach www sprawdź najpierw dokładnie regulamin który zaakceptowałeś.
    pozdrawiam
    Pozdrawiam Alter

  4. #4

    Domyślnie

    zdjęcie zostało pobrane z mojego starego fotobloga, regulamin serwisu nie mówi nic o wykorzystywaniu treści zawartych na blogach w sposób dowolny, dodatkowo na blogu miałem umieszczoną formułkę o prawach autorskich z odnośnikiem do ustawy. zatem mam pewność co do nieuprawnionego wykorzystania mojego zdjęcia.

    po jakim czasie warto wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty?
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  5. #5

    Domyślnie

    trzeba było poczekać na wydrukowanie i plakatów i oklejenie miasta..
    a wezwanie - możesz już wysłać.. i polecam fotozwiązek - o ile pamiętam to mają tam prawnika co takimi rzeczami się zajmuje
    Czerwony agent : 5DmkII|5DmkI|16-35f2.8L|C24f1.4L|C35f1.4L|C85f1.2L|C135f2L|580ExII

  6. #6

    Domyślnie

    chodzi o samą stronę internetową.
    jeśli zgłoszę się ze sprawą do mediów i zostanie ona upubliczniona, to czy ów 'polityk' będzie miał podstawę prawną do wytoczenia mi sprawy sądowej?
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  7. #7

    Domyślnie

    wyslij przedsadowe wezwanie do zaplaty, jesli nie dostaniesz kasy ani odpowiedzi to dawaj sprawe do mediow
    ps a niby o co mialby Ci wyoczyc sprawe? Ze dales sobie ukrasc zdjecia?

  8. #8

    Domyślnie

    za naruszenie dobrego imienia itp. znalazlem na forum prawnym, iż w przypadku przegranej sprawy ze zdjęciem, może pójść pozew zwrotny w takiej właśnie sprawie.
    dzisiaj mam spotkanie z 'politykiem' i jego prawnikiem, zdjęcie oczywiście już usuneli i będą chcieli się wykpić ze sprawy. posiadm zdjęcie w oryginalnym rozmiarze (w jpg), screeny strony, zdjęcie strony, na którym widać wyraźnie moje zdjęcie, całą stronę i adres www (w raw) i screeny z porównaniem fragmentu strony z moim zdjęciem. prócz tego w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa zamierzam wnosić o zabezpieczenie komputerów tak polityka jak i firmy odpwiedzialnej za stworzenie strony, co powinno umożliwić odtworzenie stanu strony z moim zdjęciem. niestety nie zdążyłem udać się do notariusza, mój błąd i głupota. na pewno nie odpuszczę.
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

  9. #9

    Domyślnie

    Z tym naruszaniem dobrego imienia to sie nie sugeruj za mocno bo to instytucja dosc zlozona, skomplikowana i nie pozwala na zbyt wiele dowolnosci, a co najwazniejsze to instytucja karna, nie cywilna więc gdyby sie uparli to pozew zwrotny jest niemozliwy ex lege.
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  10. #10

    Domyślnie

    właśnie wróciłem ze spotkania z 'politykiem' XYZ.
    otóż co następuje, XYZ złoży doniesienie do prokuratury:
    - zostanę oskarżony o zniesławienie osoby publicznej, przy czym mail nie był napisany ad personam, a do biura polityka/sztabu wyborczego, nie użyłem sformułowania "xyz ukradł zdjęcie", tylko "kradzież praw autorskich na stronie xyz.com",
    - zostanę oskarżony o próbę groźby karalnej i szantażu za następującą treść "Z racji naruszenia art. 16, art. 17, art. 79 i art. 80 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych, domagam się zapłaty kwoty 1500 zł w ramach ugodowego rozwiązania sprawy. Kwota ta, podyktowana jest bezsprzecznym faktem kradzieży mojej własności, zdjęcie służy promocji nazwiska XYZ jako kandydata na Prezydenta Miasta QWERTY, zatem strona ma charakter komercyjny. Informuję, że poczynione zostały odpowiednie zabezpieczenia treści strony porowska.com . W przypadku braku porozumienia sprawę skieruję do organów ścigania i mediów."

    szykuje się powieść w odcinkach.
    że jakby coś - to nic

    rx100 blog

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •