Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    slawol75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ebeb Zobacz posta
    W tym temacie:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=174002
    są zdjęcia tylnej grupy soczewek Heliosa 44m-6 ustawionego na nieskończoność i jeszcze dalej, nic nie haczyło o lustro.
    Dzięki, czytałem oczywiście, ale przyrównywałaś heliosa do nikkora? W 44-4 wykręcone prawie na max i nie ma nieskończoności, w 44-2 tak jakby była, dopóki nie bedę pewny nie pstryknę zdjęcia. Ile może wystawać? Na równi z tym ,,ząbkiem" ? Porównując na oko oczywiście

  2. #22

    Domyślnie

    Nie porównywałem, zrobiłem swoje i już, wykręcałem tylną grupę minimalnie, zapinałem obiektyw, robiłem zdjęcie, oceniałem dokąd jest ostro, nasłuchiwałem czy nic nie wadzi, wykręcałem dalej i tak w kółko aż do osiągnięcia zadowalającego rezultatu. Z nieprzerabianym adapterem tylna grupa wkręcona na dosłownie ćwierć obrotu nie dawała nieskończoności ani nie była przeszkodą dla lustra.

  3. #23
    slawol75
    Gość

    Domyślnie

    udało się mam nieskończoność.
    W modelu 44-4 nie udało mi się tego zrobić, w 44-2 poszło bez większych problemów. Tylna grupa wkręcona na dwa pełne obroty zabezpieczona lakierem przed wykręcaniem. Pod ostatnią soczewkę włożony dysytans 1mm

    pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawol75 Zobacz posta
    udało się mam nieskończoność.
    Gud Dziab!

    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawol75 Zobacz posta
    udało się mam nieskończoność.
    W modelu 44-4 nie udało mi się tego zrobić, w 44-2 poszło bez większych problemów. Tylna grupa wkręcona na dwa pełne obroty zabezpieczona lakierem przed wykręcaniem. Pod ostatnią soczewkę włożony dysytans 1mm

    pozdrawiam

    F2 - lekkie mydelko
    2.8 - mniejsze, ale jeszcze jest
    4 - w normie, mozna uzywac bez obaw
    5.6 - ostrzy jeszcze lepiej, lecz nie jest to konieczne jesli koliduje z zamyslem "artystycznym"
    jeszcze mniejsza dziura przydaje sie praktycznie tylko do zwiekszenia GO lub doostrzenia brzegow kadru.

    ....
    Dla mnie jest to niezadowalające !
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki za instrukcję. Właśnie wczoraj przerobiłem Heliosa 44-2. Podkładki dystansowe zrobiłem z rozklepanych delikatnie drucików cyny. W efekcie, w pierwotnym zakresie (czyli do ok. 2m) nic się z ostrością nie zmieniło, na dalsze dystanse, przy f2 robi się lekko nieostro. Trzeba przymykać do 2.8 lub lepiej f4, wtedy jest już zupełnie ok.
    ['O]

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •