Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jaki koszt focenia ślubu i wesela?

    Witam....
    Pragnę się dowiedzieć ile można wziąć pieniążków za fotografowanie ślubu i wesela????
    Nie jestem ani zawodowcem, ani też profesjonalistą. Bawię się w totalnie amatorską fotografię. Raz wyjdzie kiepsko, czasami uda się sfocić coś ciekawego.
    Kolega poprosił o zrobienie ślubu i wesela, nie jest wymagający i nie zależy mu na super jakości. Widząc moje wcześniejsze "dokonania" z rodzinnych imprez i wesel był zadowolony. Zależy mu żeby nie było za dużo ludzi latających z aparatami na ślubie i weselu (oni są od tego żeby się bawić). Koniecznie chce mi za tą "pracę" zapłacić, jednak nie mam pojęcia ile od niego wziąć. Czas focenia od godz. 15-ej do 3-ej, w tym wyjazd po młodą, ślub, wesele (na noc poślubną już się nie zgodził, he he).
    Proszę Was o pomoc w "wycenie", nie chcę też oczywiście go "skaleczyć" kwotą.
    Pozdrawiam
    D7000 + N18-200 VR + N50 1,8 + Tamron 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC +SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    skoro Cie zaprosil, to miej gest i daj mu w prezencie slubnym.

  3. #3

    Domyślnie

    jestem tego samego zdania- miej gest. Jeśli już to weź za wywołanie i album
    a robiąc zdjęcia na ślubie zawsze czegoś się nauczysz i to będzie gratyfikacja dla Ciebie
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  4. #4

    Domyślnie

    skoro już musi płacić (bo np bardzo się uparł) to weź symboliczne 100zł za które kupisz blendę na plener
    i kazdy będzie zadowolony i do tego w dobrym smaku tak mi sie to widzi

  5. #5

    Domyślnie

    Jak juz musi to niech kupi dobre piwo/wodke/rum/whisky i juz.

    Jak pisali poprzednicy, Ja bym sie uparl i powiedzial ze jak chce zebym to ja mu robil zdjecia, to
    niech sie pogodzi z tym ze jest to free. A jesli sie nie zgadza to powiedz mu ze niech sie przyzwyczai ze po
    slubie to juz nie on bedzie decydowal i zrobil mu te zdjecia tez free

    Pozdr
    AK
    Aparat co robi zdjecia i inne drobiazgi
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  6. #6

    Domyślnie

    Cena za reportaż ślubny waha się od ~800zł do ~10000zł.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonArturo Zobacz posta
    jestem tego samego zdania- miej gest. Jeśli już to weź za wywołanie i album
    a robiąc zdjęcia na ślubie zawsze czegoś się nauczysz i to będzie gratyfikacja dla Ciebie
    nic dodać nic ująć popieram
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  8. #8

    Domyślnie

    z takim podejściem, sprzętem, zapewne umiejętnościami to ja myślę ze w granicach 30-40zł. Czyli mów koledze, ze za flachę mu wesele trzaśniesz.

  9. #9

    Domyślnie

    Najlepiej nie bierz nic.

    Robiąc zdjęcia na ślubie naprawdę sporo się nauczysz jak i zweryfikujesz nabytą wiedzę .
    Jeżeli kumplowi się spodobają, pewnie coś Ci odpali .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #10
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Najlepiej zaproponuj koledze, żeby wynajął profesjonalistę, znam przypadki gdzie nieudane zdjęcia ze ślubu stały się przyczynkiem do końca przyjaźni...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •