Close

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 239
  1. #1

    Domyślnie Samsung NX100 kompakt z wymienną optyką

    Samsung dobija do Olympusa, Panasonica i Sony (wkrótce także Canon) w segmencie kompaktów z wymienną optyką. Opis z dpreview tutaj.
    Z tego, co wyszperałem, to cena będzie coś ponad 2100 zł ze szkłem 20-50 mm (449 GBP). Czyli bez rewelacji, bo drożej od choćby Sony NEX-3 z ob. 18-55mm za 1732 zł. Może u nas cena będzie niższa, ale raczej nie, skoro EX1 kosztuje u nas coś 1400 zł, a na świecie 1200 po przeliczeniu.
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

  2. #2

    Domyślnie

    Bez sensu robią ze średnicą filtrów.
    Co obiektyw to inny wymiar (40,5mm, 43mm, 52mm).
    Pozdrawiam,
    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    Fakt, ja tam już się za bardzo Samsungiem nie podniecam i tak, bo Ex1 kuleje z ostrością. Ale własnie zobaczyłem coś, na co będę odkładać - FUJIFILM FinePix X100 Mam nadzieję, że będzie tańsze od Laici :P Choć z Fuji różnie bywa - s3 była wpierw po ponad 10 tysięcy, a później nową kupiłem coś za 3 kawałki. Zresztą jak na swoje czasy to był super sprzęt.
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

  4. #4

    Domyślnie

    Trochę zdjęć aparatu. Z 'naleśnikiem' wygląda dobrze

    http://www.engadget.com/photos/samsu...hotokina-2010/

    Osobiście trzymam kciuki za jakość obrazka i rozsądek cenowy firmy...

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ciekawe czy zapowiedziane szkła będą dobrej jakości i ceny

  6. #6

    Domyślnie

    Sam aparat fajny gabarytowo, jednak z jakimkolwiek zoomem wygląda... dość pokracznie
    Malutki aparat i właściwie pelnowymiarowy obiektyw - na żywo widziałam NX10 z 18-55 - no dziwny duet..., nie trzymałam, ale mam obawy o "ergonomię"

    Trochę to absurdalnie się zapowiada - bo ma to być poręczne pstrykadełko do noszenia ze sobą wszędzie, z kolei małe to to jest tylko ze stałką, zatem trzeba nosic ich kilka? Przeczy to idei podręcznego aparatu na wszystkie okazje, chyba...?
    Z drugiej strony... może to napędzać powrót do fotografowania obiektywem standardowym, co w konsekwencji może miec dość wymierne korzyści fotograficzne?
    Ostatnio edytowane przez jm ; 22-09-2010 o 18:46
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Facet Zobacz posta
    Z tego, co wyszperałem, to cena będzie coś ponad 2100 zł ze szkłem 20-50 mm.
    EURO RTV AGD ma juz te aparat w przedsprzedaży:
    http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wy...tml#content_3c

    Ostatnio EURo bardzo szybko reaguje na pojawienie się nowinek.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    EURO RTV AGD ma juz te aparat w przedsprzedaży:
    http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wy...tml#content_3c

    Ostatnio EURo bardzo szybko reaguje na pojawienie się nowinek.
    No to się jednak potwierdziło W tej cenie, to ja jednak chyba wolałbym Sony Nex, ale i tak w ten system nie wejdę. Chociaż....
    Kiedyś dużo i różnie, teraz tylko maupka P7K jedynie słusznej #firmy

  9. #9

    Domyślnie

    Taniej nie bedzie bo cena w HongKongu to 5290 HK Dolars
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Sam aparat fajny gabarytowo, jednak z jakimkolwiek zoomem wygląda... dość pokracznie
    Tak samo jak każdy 'bezlusterkowiec' tych rozmiarów. Czyli zarówno PENy jak i GF1, a co dopiero NEXy...

    Cytat Zamieszczone przez jm
    Trochę to absurdalnie się zapowiada - bo ma to być poręczne pstrykadełko do noszenia ze sobą wszędzie, z kolei małe to to jest tylko ze stałką, zatem trzeba nosic ich kilka? Przeczy to idei podręcznego aparatu na wszystkie okazje, chyba...?
    Absurdalnie? Wydaje mi się, że każdy kto miał w ręku PENa czy GF1 nie ma złudzeń co do "kieszonkowości" tych aparatów... Szczególnie z zoomem. Kieszeń musi być duuuża...

    Ale, tak naprawdę, czy 2 lub nawet 3 (ekstrema) 'naleśniki' to rzeczywiście aż taki problem logistyczny? Przy rozmiarach i wadze tych obiektywów? W tej chwili jako "breloczek", do zabrania ze sobą na zasadzie "bo może się przyda", traktuję Nikkora AF50 1.4. Naleśniki 'bezlusterkowców' to nawet nie połowa tego rozmiaru, nie mówiąc o wadze. Jeden naleśnik na korpusie, drugi w kieszeni i tragedii nie widzę.

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •