Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie lampa wbudowana - światło odbite

    witam, chciał bym się podzielić pewnym pomysłem, który jakiś czas temu wpadł mi do głowy i go zrealizowałem, mianowicie chodzi o wykorzystanie wbudowanej lampy błyskowej, jak też nie którzy o niej mówią "zło konieczne" ale czy aby słusznie? Jak wiadomo walenie lampą na wprost, a szczególnie wbudowaną spłaszcza nam zdjęcie i daje nieprzyjemne cienie, szczególnie w pomieszczeniach, jak ten problem ominąć?, poniżej przedstawiam dwa zdjęcia, oba zrobione z użyciem wbudowanej lampy błyskowej


    które wam się bardziej widzi? jak dla mnie to pierwsze z wiadomych względów, jak to uzyskać za pomocą wbudowanej lampy?
    Poniżej zdjęcia mojego "wynalazku"


    jak widać na zdjęciach, jest to kawałek w miarę twardego, kwadratowego plastiku z "języczkiem" wygiętym pod kątem ok.45* który idealnie i w miarę ciasno pasuje w sanki, to tego w odpowiednim miejscu jest przyklejone kawałek lusterka ale folia aluminiowa też zda dobrze egzamin, generalnie chodzi o to aby całe światło z lampy skierować do góry i aby nic z tego światła nie przedostawało się przez ten plastik na wprost, w tym celu zaczerniłem obie strony tegoż "wynalazku".
    Jak wiadomo moc lampy wbudowanej nie jest za duża, średnio ok. lp13, z tegoż też względu uf wynalazek zda egzamin jeśli będą spełnione pewne warunki, a mianowicie w miarę jasny sufit i ściany, a odległości aparat-sufit-przedmiot będą w granicach 2-4m, czyli w większości domów takie warunki mamy, ustawienia aparatu trzeba dobrać eksperymentalnie, ja w większości przypadków, na rodzinnych imprezach itp. stosuje takie ustawienia: ISO400-800, WB-pomiar manualny(biała kartka) , lampa manualnie moc1/1 lub1/2, czas 1/60.

  2. #2

    Domyślnie

    tym patentem to se mozesz co najwyzej gzywke ojarac...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    tym patentem to se mozesz co najwyzej gzywke ojarac...
    grzywkę mam całą, nie testowałeś nie krytykuj, weź sobie nawet zwykłe lusterko, gdy jest już ciemno za oknem i przyłóż blisko do lampy żeby odbijało w sufit, w pomieszczeniach mieszkalnych, jak wiesz jak ustawić aparat, super sprawa, wiem bo chociaż mam dodatkowe lampy, często na domowych imprezach do pstryków często ten patent stosuje

  4. #4

    Domyślnie

    No Ameryka to odkryta nie jest. Odkąd pamiętam używałem zawsze jakiegoś białego przedmiotu, który był pod ręką, gruba kartka, karton i zawsze działało.

  5. #5

    Domyślnie

    mozna kupic nawet takie cudenska dedykowane do lamp wbudowanych

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    tym patentem to se mozesz co najwyzej gzywke ojarac...
    Nie no masakra ale sie usmialem
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    tym patentem to se mozesz co najwyzej gzywke ojarac...

    f**k! ale babol! grzywka a nie jakies swinstwo co tam napisalem...
    uprz. przepraszam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •