Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie statyw+głowica na ptaki

    Witam serdecznie

    Jestem z zamiłowania ornitologiem amatorem.Moje wędrówki na bezkrwawe
    łowy to okolice Krakowa,jak do tej pory tylko z lornetką.

    Posiadam D90, 18-105, 35 f/1.8

    Zdecydowałem się za jakiś miesiąc na zakup Sigmy 150-500.Finanse nie
    pozwalają mi na nic innego,także będzie to mój pierwszy i jedyny jak na
    razie obiektyw na ptaki.Cóż,trochę ciemny ale...

    Mam prośbę o wskazanie odpowiedniego statywu i głowicy do zestawu D90 i
    150-500.

    Chodzi mi po głowie głowica Triopo DG-3(typ gimbal) - jakieś 750zł.Czy jest na tyle solidna i komfortowa że spełni wymogi na ten
    rodzaj fotografii?
    No i statyw.Tu kompletnie jestem zielony.Ile statywów tyle opinii.Zestaw
    musi niewątpliwie gwarantować nieporuszone zdjęcia.
    Na wszystko jestem wstanie przeznaczyć około 1200zł.

  2. #2

    Domyślnie Statyw/Monopod

    Ja mam podobny dylemat
    Po zakupie sigmy 100-300 f4 bez stabilizacji na 300mm obraz w wizjerze skacze jak pchła po bezdomnym psie
    Pomyślałem że trzeba kupic jakis monopod przynajmniej. A gdzie statyw? Też by się przydał. Kupowanie dwóch rzeczy i targanie ich potem do lasu przyprawia mnie o ból głowy więc pomyślałem czy nie można by połączyć statywu z monopodem. Oczywiście są takie rozwiązania: http://www.benro.cn/EnSite/EnProduct...ProductId=362#
    Czy takie rozwiązania zdają egzamin?
    Miał ktoś z kolegów takiego transformersa
    Pozdrawiam LiSEK

  3. #3
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    sigma ma to do siebie ze pomimo dużego rozmiaru jest stosunkowo lekka. Bytowanie ptaków to raczej skraje lasów, pól, wiec światełko masz tam w miarę dobre. Dzieki bardzo dobrej stabilizacji myślę ze z reki spokojnie jesteś w stanie coś ustrzelić. Co do statywu. U mnie hula to wszystko na Manfrotto 055xPROB +głowica kulowa. Plus tego zestawu możliwość szybkiej zmiany położenia. Minus to waga. statyw wazy dosc duzo, po kilku godz targania go po lesie odczujesz to w krzyżu.
    Ostatnio edytowane przez timi ; 16-09-2010 o 11:33

  4. #4

    Domyślnie

    Wcześniej miałem jakis czas N70-300VR i po przesiadce na S100-300/4 waga 1,5kg jest dla mnie nowością nie mówiąc juz o rozmiarach (choc akurat nie lubię się rzucac w oczy).
    Mam zamiar do tej sigmy podpiąć TC1.4 tylko jeszcze nie wiem czy Sigmy czy Kenko ale to osobna kwestia.
    Wracając do tematu 055xprob to zacny sprzęt ale jak sam mówisz nie jest łatwo swoje waży. Musiałbym do tego statywu karnet na siłownie wykupić Jak można byłoby rozłożyć statyw i zabrać monopod sam to chętnie skorzystam z takiej możliwości Wiadomo, że monopod nie da takiej stabilności ale to w końcu kompromis.
    Tylko czy kupując BENRO nie będę żałował wydanych pln.?
    Pozdrawiam LiSEK

  5. #5

    Domyślnie

    Ja polecam Velbon CF-530 PRO, jest lżejszy i dobrze wykonany.

  6. #6

    Domyślnie

    Rzadko kiedy nie robię zdjęć na statywie. Od 8 lat używam Manfrotto 055, od trzech razem z "garnikiem" 490RC4. Kiedyś wybrałem się nawet z tym statywem na Śnieżkę z Karpacza, oczywiście oprócz statywu miałem plecak z aparatem i obiektywami
    Niestety, nikt nie mówił, że będzie łatwo.
    The name of the game is to fill the frame.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mycza Zobacz posta
    Ja polecam Velbon CF-530 PRO, jest lżejszy i dobrze wykonany.
    Rozumiem że właśnie ma nim trzymałeś tą sigmę
    Chciałbym mieć 2 w 1. statyw i monopod.

    Cytat Zamieszczone przez zakwas Zobacz posta
    Rzadko kiedy nie robię zdjęć na statywie. Od 8 lat używam Manfrotto 055, od trzech razem z "garnikiem" 490RC4. Kiedyś wybrałem się nawet z tym statywem na Śnieżkę z Karpacza, oczywiście oprócz statywu miałem plecak z aparatem i obiektywami
    Niestety, nikt nie mówił, że będzie łatwo.
    W tym właśnie sęk żeby było łatwo
    Ostatnio edytowane przez lisek00 ; 16-09-2010 o 13:54
    Pozdrawiam LiSEK

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lisek00 Zobacz posta
    pomyślałem czy nie można by połączyć statywu z monopodem. Oczywiście są takie rozwiązania: http://www.benro.cn/EnSite/EnProduct...ProductId=362#
    Czy takie rozwiązania zdają egzamin?
    Miał ktoś z kolegów takiego transformersa
    mam transformersa Benro od kilku miesięcy i wydaje mi się, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek osobiście bardzo rzadko używam monopodu. Przepoczwarzenie trwa dosłownie chwilę, monopod jest w pełni funkcjonalny..jeśli potrzebujesz statywu i monopodu-polecam, oszczędzisz parę zł
    pozdrawiam
    Marcin

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez felis.nigra Zobacz posta
    mam transformersa Benro od kilku miesięcy i wydaje mi się, że jest to bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek osobiście bardzo rzadko używam monopodu. Przepoczwarzenie trwa dosłownie chwilę, monopod jest w pełni funkcjonalny..jeśli potrzebujesz statywu i monopodu-polecam, oszczędzisz parę zł
    Wielkie dzięki dobry człwoieku
    A jak jest ze stabilnością tego statywu? Ze względu na wykręcana jedną nogę nie jest mniej stabilny? Co stawiałeś na niego?
    Pozdrawiam LiSEK

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lisek00 Zobacz posta
    A jak jest ze stabilnością tego statywu? Ze względu na wykręcana jedną nogę nie jest mniej stabilny? Co stawiałeś na niego?
    patrząc na temat wątku niewiele będę mógł pomóc, bo najcięższe, co na nim stawiałem to D200 i 17-55 2.8, czyli zestaw typowo na ptaki
    przy wadze sprzętu ok 1.7 kg stabilność jest bardzo dobra, myślę, że wykręcana noga nic nie zmienia. całość jest bardzo dobrze wykonana, zupełnie nie przypomina stereotypu chińszczyzny.
    pozdrawiam
    Marcin

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •