Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Sposób na obróbkę zdjęć ślubnych.

    Witam ponownie uporałem sie z warstwami a tu masz Ci pieron znowu problem. Zastanawiam się w jaki sposób niektórzy fotografowie ślubni mają na kilkunastu zdjęciach z rożnych miejsc taką samą obróbkę a dokładniej chodzi mi o kolor itd itp. Obrabiając jedno zdjęcie gdy zabieram się do drugiego ciężko jest uzyskać taki sam efekt. Czyżby jakieś piekielne akcje czy cuś?

  2. #2

    Domyślnie

    Właśnie akcje w tym przypadku nie zadziałają. Akcje czy presety dadzą podobny efekt kiedy zdjęcie zostało zrobione w tym samym miejscu. Magiczne akcje nie istnieją Oczywiście można sobie zrobić jakiś preset który daje określony efekt i później go dostosowywać do określonych warunków ale niekoniecznie to działa tak jakbyśmy chcieli.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No to wiemy że akcje i presety "najn".

  4. #4

    Domyślnie

    zależy co masz na mysli mówiąc o obróbce - ale ja generalnie obrabiając foty z jednego miejsca/ujęcia dążę do tego żeby kolorystyka była ta sama i chyba to kwestia wprawy, albo oka - ale nie powiem, bo często później i tak przeglądam szybko zdjęcia obrobione i się trafia co kilka jakieś co widać że odbiega od reszty w którym na levelach trzeba ująć 2-3% jakiegoś koloru, no i też trafia się czasem jakieś które obrabiałem chyba nie patrząc na monitor bo jestem w szoku jak moglem takiego potworka stworzyć.
    Myślę że trzeba najpierw przemyśleć co się chce uzyskać, a potem to taśmowo leci

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli robię zdjęcia z tego samego miejsca, to najpierw wszystkim ustawiam "bardzo zbliżony" balans bieli. Później robię pierwsze zapisując presety każdej operacji. Każde następne jadę z presetami i poprawiam lekko.
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •