Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Nikon EN-EL4a i zamiennik ładowarki

    Mam takie pytanie czy normalne jest że oryginalny aku nie ładuje się w ładowarce zamienniku?
    Diody sygnalizują że bateria się ładuje a jak zapala się lampka że naładowana to grip pokazuje stan aku 0%.
    :/
    Pozdrawiam.
    D750 | D610 | N35

  2. #2
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Czołem.
    Możesz podać jaki zamiennik ładowarki do EN-El4 posiadasz ?

  3. #3

    Domyślnie

    na bank wystepuje problem z ladowaniem w odwrotnej konfiguracji, tzn. oryginalna ladowarka + aku podrobka, wiec w druga strone tez pewnie moga sie pojawic problemy.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    na bank wystepuje problem z ladowaniem w odwrotnej konfiguracji, tzn. oryginalna ladowarka + aku podrobka, wiec w druga strone tez pewnie moga sie pojawic problemy.
    zaden problem nie wystepuje. Ja laduje oryginalem delte i wszystko dziala

  5. #5

    Domyślnie

    Kompletny no name na odwrocie napisane tylko batery charger enen4, wygląda podobnie do tej:
    D750 | D610 | N35

  6. #6

    Domyślnie

    Mam już ori ładowarkę, efekt z tą baterią taki że niby aku do fulla w ~15min wkładam do aparatu a aparat pokazuje ze aku jest naładowane w 0%... robię kalibrację, zobaczymy czy coś da... jeszcze tylko 4h :/
    Pozdrawiam.
    D750 | D610 | N35

  7. #7

    Domyślnie

    No i z 4h zrobiło się 12h ale warto było czekać bateria wróciła do życia... wygląda na to że nieoryginalna ładowarka miała ją już mocno zmęczone.
    Pozdrawiam.
    Ps. Ale dalej mam klina co jest nie tak że d700 nie chce mi bez baterii w korpusie działać z mb-d10 w środku z en-el4a :/
    D750 | D610 | N35

  8. #8
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielblad81 Zobacz posta
    Mam takie pytanie czy normalne jest że oryginalny aku nie ładuje się w ładowarce zamienniku?
    Diody sygnalizują że bateria się ładuje a jak zapala się lampka że naładowana to grip pokazuje stan aku 0%.
    :/
    Kupiłem podobne ustrojstwo (tj "zamiennik" ładowarki do EN-EL4 ) firmy Delta - cena 99 zł. Niestety efekt identyczny. Po naładowaniu i włożeniu do D2x oryginalnej baterii Nikona, mam zero zasilania. Zamiennik baterii (też Delta), ładuje się bez problemu.

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Kiedys kupiłem akku EN-El4 i ładowarkę. Wszystko Delta. Niestety akku juz jest martwe (tylko nieco ponad rok używania!).
    Muszę kupić inny akku EN-EL4a. No i tu problem, bo oryginał nikona (pozyczyłem) nie chce się ładować w ładowarce delty. Czyli jesli bym kupił oryginał, to muszę kupic też ładowarkę. Drogo to wyłazi.
    Czy jakiś zamiennik EN-El4 daje się ładować w ładowarce delty? Phottix, hahnel ?

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    zaden problem nie wystepuje. Ja laduje oryginalem delte i wszystko dziala
    Mnie taka konfiguracja nie chciała zastartować.
    Nie wiem czy mam kijową ładowarkę czy akku.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 25-03-2011 o 21:08
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    bo problem polega na tym, ze poki co zadna z podrobek en-el4a nie ma parametrow identycznych z oryginalem

    o ile przy trojkach smialo polece zamienniki (np. hahnel), o tyl przy czworkach bym sie trzymal od nich jak najdalej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •