Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21

    Domyślnie

    Robiłem testy z filtrem i bez (UV) i na innych obiektywach też. Za każdym razem to samo... fioletowy pasek. Sprawdziłem też inny egzemplarz D700 kumpla i dopiero przy mocnym niedoświetleniu na wysokim ISO było można dostrzec delikatne paski. Przy normalnym naświetlaniu nic. Popytałem się też innych użytkowników D700 i raczej nic takiego (jak fioletowe paski) nie zauważyli. Więc jak sądzę to raczej u mnie jest coś walnięte. Trochę mnie to dziwi, bo bardzo dbam o sprzęt i trudno mi jest znaleźć przyczynę walniętej matrycy.

  2. #22

    Domyślnie

    A jaki masz przebieg aparatu?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotomarko Zobacz posta
    A jaki masz przebieg aparatu?
    A jakie ma to znaczenie?
    How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

  4. #24

    Domyślnie

    Przebieg ok. 25000 kl.

    BTW dostałem odp. z serwisu Nikona:
    "Niestety, ale nie jesteśmy w stanie nic wywnioskować, co mogłoby rozwiązać tę sprawę. Jest to prawdopodobnie jakiś wewnętrzny rodzaj odbić między filtrem dolnoprzepustowym a powierzchnią matrycy. Nieuniknione, ze moze mieć to równiez związek z kierunkiem sczytywania informacji z matrycy.
    W kazdym razie musiałby Pan przesłać aparat wraz z obiektywem 24-70mm do serwisu na dokonanie szczegółowych testów."

    Oczywiście rezygnuję z wysyłki sprzętu na testy, bo jeszcze wróci jako D300 )))

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zelik3358 Zobacz posta
    Oczywiście rezygnuję z wysyłki sprzętu na testy, bo jeszcze wróci jako D300 )))
    Oczywiście nie polecam wysyłki, ale jak masz chwilę, to może spróbuj zawieść im ten sprzęt. Ja co prawda byłem tylko na wymianie gum w D200 i zeszło im tylko tydzień. Wegług mnie lepiej pojechać z tym zestawem
    NIKON SYSTEM

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ma sens, ale czy przypadkiem nie ma to związku z włączoną funkcją D-lighting? Cos mi dzwoni na ten temat a poza tym w intrukcji o tym piszą, że przy aktywnej funkci D-lighting i jednocześnie wysokim ISO moga pojawiac sie "szumy, kreski i zniekszatłcenia"
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Ja osobiście przez pewien czas miałem włączony D-Lighting i nic takiego się nie pojawiało, a używam bardzo często ISO 3200 do nawet ISO 12800.
    NIKON SYSTEM

  8. #28

    Domyślnie

    ja na swoim D700 przy właczonej funkcji D-lighting zaóważyłem ze niepotrzebne paseczki sie ukazują,,,

  9. #29

    Domyślnie

    Odkopię temat bo i mnie to dopadło. Rozwiązał ktoś już tą zagadkę skąd się to bierze? Co na to serwis?
    Dzieje się to na wysokich czułościach od 3200/4000 w górę. Nie mam nakręconych żadnych filtrów. Zrobiłem kilka testów w domu i nie umiem zrobić fotki by je było widać. Nie wiem od czego to może zależeć ale nie dzieje się tak zawsze. Na ostatnim ślubie wyszło mi coś takiego:


  10. #30

    Domyślnie

    Banding matrycy czy jak to zwą.

    Też mam to samo, wysoki ISO ( u mnie sumie tylko na 5000-6400 wychodzi), i właśnie słabe światło i dużo ciemnych elementów dookoła.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •