Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    Szkoda;-( Poczytał bym. Ja też nie mogę nic znaleźć o tym problemie.

  2. #12

    Domyślnie

    Dzisiaj zrobiłem mały test. poświeciłem sobie lampą na wprost przy ustawieniach 0, -1, -2 EV. Im zdjęcie ciemniejsze (niedoświetlone w tle) tym bardziej pasek jest widoczny. Przy zdjęciach z prawidłową ekspozycją (jaśniejsze w tle) pasek też jest widoczny z tym że mniej. Fioletowe paski pojawiają się też na niższych czułościach ISO. Sprawdziłem też na innych swoich obiektywach (bez filtrów) i paski też się pojawiają gdy świeciłem lampą na wprost.

  3. #13

    Domyślnie

    a to jest przypadłość Twojego egzemplarza czy po prostu d700 tak mają?
    D800 | D60 + Grip | N18-55VR | N70-300VR | N28/1.8 | N35/1.8 | N85/1.8 | N24-70/2.8 | SB-900 | + gadżety
    www.rafalwisniewski.com.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem kwalifikuje się to do serwisu.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar yogur
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Tczew/Trójmiasto
    Posty
    216

    Domyślnie

    Mam D700 od ponad roku i taki efekt tj. fioletowy pasek, nigdy się nie pojawił. IMO to nie jest ta wada, o której było na forum, smugi w ostrych światłach.

    IMO niestety serwis.

  6. #16

    Domyślnie

    może filtr-ja wszystkie pościągałem jak miałem flary nawet na marumi
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  7. #17

    Domyślnie

    LIpa,chyba coś z matrycą,
    w pracy przy ślubach często pracuję na iso 2tys do 26tys i nie zauważyłem żadnych podobnych pasów-serwis jak nic,

  8. #18

    Domyślnie

    Napisałem do serwisu Nikona i zapodałem im przykładowe fotki z opisem problemu fioletowego paska. Podziękowali za zgłoszenie problemu i poprosili jeszcze o fotki na niższych ISO... na razie cisza

  9. #19

    Domyślnie

    Też coś czuje że skończy się na serwisie. Czy ktoś się orientuje ile może kosztować wymiana matrycy w D700? Chcę zacząć zbierać kasę...

  10. #20

    Domyślnie

    Halo halo, ten "test " który zrobiłeś to był wkońcu z tym filtrem ? bo jak tak, to spróbuj bez.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •