Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 148
  1. #1

    Domyślnie 16-35 i reporterka kościelna

    Tak jak w temacie ?
    ktoś używa , z tego co czytam to obiektyw do krajobrazu i architektury , ale jak podkrecimy iso do 3200 w d700 to i kościoł powinien wyjść , jestem ciekaw którzy użytkują go do reporterki ślubnej

    Co uważacie?
    Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    A co ma wspólnego ISO 3200 do kadru i konta widzenia obiektywu

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar maksu81
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Radomyśl Wielki
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mazon Zobacz posta
    A co ma wspólnego ISO 3200 do kadru i konta widzenia obiektywu
    Pewnie to że 16-35 ma światło f4, więc nie jest zaliczany do jasnych UWA takich jak 17-35/2,8
    d700 + MB | D800 + MB | 16-28, 24-70, 35, 50, 85, 70-200 | 2x SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maksu81 Zobacz posta
    Pewnie to że 16-35 ma światło f4, więc nie jest zaliczany do jasnych UWA takich jak 17-35/2,8
    dokładnie


    Ciekaw jestem jak radzi sobie w ciemnych pomieszczeniach , gdzie glownie jest słabe światło żarowe
    Na d 700 można ładnie podkrecić iso , dodając do tego stabilizację , i w kosciele radzić sobie powinien
    Najlepiej jakby ktoś wkleił , albo wypowiedział się na ten temat
    Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mazon Zobacz posta
    A co ma wspólnego ISO 3200 do kadru i konta widzenia obiektywu
    zmiana iso , zwiększenie czasu zrobienia zdjecia + vr II wbudowany to czsy ok 1/4 z ręki
    Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Będzie sobie radził tak samo jak każdy obiektyw o świetle/lub przymknięty do F4...
    Co to w ogóle za pytanie? ;| kościoły są czasem tak jasne, że można jechać na f8 i jest dobrze, a czasem są tak ciemne że f/nic nie wystarcza... A stabilizacja się przydaje tylko przy statycznych ujęciach, przy ruszających się obiektach NIC ci nie da.

  7. #7

    Domyślnie

    Normalnie bedzie działał jak obiektyw przymkniety do f4 z podkreconym ISO do 3200.

    A teraz dochodzi kwestia... jaki jasny rten kosciół ?

    Na jednym wsytarczy Ci 1600ISO a w innym 6400 bedziesz miał mało.

    Zdjecie zdjeciu i kośćiół kośiołowi nierówne.

    IMO da rade zrobić tym kościół, ale na sali już Ci VR i f4 nie pomoże (jeśli trafisz na ciemną salę).

  8. #8

    Domyślnie

    Aby użyć ISO 3200 i f/4 to musi był jasne wnętrze. Zakładam czasy w granicach 1/80-1/125 sek. VR tutaj będzie bez użytku. W większości przypadków to będzie za mało ( bez lampy ) Chcesz dobre szkło do kotletów to obejrzyj 17-35/2.8
    Ostatnio edytowane przez verus ; 23-08-2010 o 11:09

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Będzie sobie radził tak samo jak każdy obiektyw o świetle/lub przymknięty do F4...
    Co to w ogóle za pytanie? ;| kościoły są czasem tak jasne, że można jechać na f8 i jest dobrze, a czasem są tak ciemne że f/nic nie wystarcza... A stabilizacja się przydaje tylko przy statycznych ujęciach, przy ruszających się obiektach NIC ci nie da.

    Nie odkryłeś nowej planety , wiadomo że zależy od koscioła , i od warunków
    Chodzi mi czy na F4 ostrość jest akceptowana w całym kadrze bo wiadomo że przymykanie wiąze sie z utratą jasnosći
    Stąd pomocne byłaby jakaś fotka z takich warunków
    Też chodzi o Af bo wiadomo , że w słabym świetłe szczególnie żarowym oddalonym znacznie od posadzki są problemy z ustawieniem ostrości , jeżeli mówimy o szerokim kącie w kościele i o vr to mam na myśli pokazanie młodych w tym kościele , i głównie statyczne ujęcie klęczenie , kazanie , wystrój itp... jak chcem ruch to zakładam 50 1,4 ( f 2,5 )

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    Aby użyć ISO 3200 i f/4 to musi był jasne wnętrze. Zakładam czasy w granicach 1/80-1/125 sek. VR tutaj będzie bez użytku. W większości przypadków to będzie za mało ( bez lampy )


    Przyjmuję iso 3200 jako max . na co mogę sobie pozwolić
    jeżeli miałbym na czasie ok 1/80 to zjeżdzał bym przysłoną tak żeby na( A ) było do ok 1/15 z ręki
    i wtedy vr wykorzystany , a jak mówiłem zależy mi na statycznych ujęciach pokazanie wnętrza i Młodych w tym kościele

    Ale to takie gadanie jakaś fotka by się przydała :/
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-10-2012 o 01:59
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Nie rozumiem po co męczysz z tą fotką skoro ona nic Ci nie da - nie tylko zależy od kościoła ale i od warunków w danym dniu - może się okazać że kościół który jest jasny jednego dnia bo jest piękna pogoda, innego dnia staje się ciemną norą gdy za oknem wali deszczem i jest ciemno jak o 4 nad ranem... osobiście uważam że to szkło się nie nadaje właśnie dlatego że ciemne, a VR to tylko statyka - co Ci da VR i nawet bardzo długi czas jak ludzie się ruszają i tak - nawet w kościele nie ma tak że nikt Ci nie drgnie bo Ty musisz zrobić zdjęcie - nawet jak np młodzi się nie ruszą to ksiądz pójdzie tu czy tam i będziesz miał ducha na fotce choćby wszyscy inni skamienieli "na amen" dlatego akurat lepiej mieć jasne szkło niż VR - chyba że chcesz kręcić ISO - ogólnie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie czy się nada wszędzie czy nigdzie - wiem że to co piszę to takie gdybanie ale powinieneś zrozumieć że to nie jest fotografia studyjna gdzie warunki są przewidywalne bo tworzymy je sami
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •