Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmj Zobacz posta
    Ok dziękuję za porady. A jaki ustawić tryb napędu AF: Pojedynczy AF (AF-S): Ciągły AF (AF-C); automatyczny wybór AF-S/AF-C (AF-A) i ile pól AF ?
    A to już zależy ściśle od tego co fotografujesz. Jeśli cel jest statyczny to AF-S, jeśli dynamiczny to AF-C.
    Co do sposobu wyboru punktu ostrzenia to już raczej każdy ma swoje preferencje. Ja osobiście fotografuje głównie szybko latające samoloty i nie wyobrażam sobie innej pracy niż wybór pojedynczego punktu AF (zwykle centralny) ale tak jak mówiłem to zależy od osoby i tego co foci.
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  2. #42

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Chciałbym kolegów poprosić o pomoc. Zakupiłem dziś obiektyw Nikon AF-S 70-300 f/4.5-5.6 G VR IF-ED i przy właczonej stabilizacji wydaje on dość dziwny i przede wszystkim głośny dźwięk tak jakby stukanie. Co ciekawe przy puszczeniu spustu migawki po sekundzie jest ponowne "stuknięcie".
    Przy wyłączonej stabilizacji wszystko działa jak należy tzn nic nie stuka i jest cicho. Czy ten typ tak ma? Przyznam że to stukanie jest bardzo irytując.
    Załączam film obrazujący powyższe.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    https://youtu.be/Kipg4-nmkxs

  3. #43

    Domyślnie

    Tak działa stabilizacja.

  4. #44

    Domyślnie

    Dokładnie tak. Jak puszczasz spust, to stabilizacja się po chwili wyłącza (jak żyroskop przestaje się kręcić) i następuje zadokowanie ruchomej części bloku optycznego, a to jest słyszalne jako to stuknięcie.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •