Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie karta gwarancyjna

    Takie pytanie: kupiłem nowy obiektyw nikkora w polskiej dystrybucji otrzymałem fakturę VAT ale nie ma karty gwarancyjnej. Sprzedawca twierdzi, ze wystarczy sama faktura -czy to jest normalne jak z gwarancją w innych krajach europejskich, czy wam też nie wydano kart przy zakupie?
    pozdr.
    Mirek

  2. #2

    Domyślnie

    Jak byłem w serwisie to domagali się dowodu zakupu i POLSKIEJ karty. Międzynarodowa im nie pasowała.
    Tak swoją drogą to dwie wizyty w serwisie i nic mi nie zrobili przy tym obiektywie,
    moje doświadczenia z serwisem Nikona to,
    że gwarancja niby jest a jakby jej nie było.
    Może mam pecha.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    Też miałem przeboje z naszym "serwisem" długo by pisać. Dodam, że zakupiony obiektyw to 85mm f1/4 i troszkę kosztował.

  4. #4
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Karta gwarancyjna, dwie, polska i europejska (żólta), powinna być wydana. Musisz prosić, jak to nie skutkuje, żądaj. Nie odpuszczaj.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #5

    Domyślnie

    Kupilem SB600 jakies 6 mies temu przez net w amazonie.......przesylka dotarla z rachunkiem i instrukcja, oryginalne pudelko, pelen komplet ale bez gwarancji.....
    Jak doszlo do wystawiania komentarza dla sklepu to postanowilem ze napisze im email ze zje....ka, email o wysylce dostalem tego samego dnia a paczka szla do mnie dwa tygodnie do tego nie dostalem karty gwarancyjnej, odpisali w ciagu 1h ze rachunek jest gwarancja i wszelkie usterki naprawiane sa przez sklep przez okres 12 mies
    Wiec skoro nie dostales karty gwarancyjnej Nikona to sadze ze sklep zajmuje sie naprawami gwarancyjnymi
    Ale jak to do konca wyglada w Polsce to niestety nie wiem.....a moze stety

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    Ciekawe są te praktyki sprzedawców, zapytam w nikon polska może zajmą stanowisko.

  7. #7
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Wiec skoro nie dostales karty gwarancyjnej Nikona to sadze ze sklep zajmuje sie naprawami gwarancyjnymi
    Ale jak to do konca wyglada w Polsce to niestety nie wiem.....a moze stety
    i archiwizuje wszystkie karty gwarancyjne ? bez żartów, a w przypadku odsprzedawania artykułu np. na tutejszej giełdzie, nabywca liczy również na gwarancję, dokumenty potwierdzające zakup, pochodzenie przedmiotu, na paragonie nie ma nazwy towaru, a o numerze seryjnym nie wspomnę.
    Niestety przerabiam podobny przypadek, świat się zmienia, niestety nie na lepsze.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 16-08-2010 o 09:29
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  8. #8
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Poniżej zamieszczam korespondencję z Nikon Polska Sp. z o.o. myślę że wolno przytoczyć ją na tym forum.

    Zapytanie skierowane do Nikon Polska Sp. z o.o.

    Witam,
    czy w przypadku braku kart gwarancyjnych, a jedynym dokumentem stwierdzającym zakup sprzętu firmy Nikon jest paragon, mogę liczyć na naprawę w ramach gwarancji ?
    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Z uszanowaniem

    Odpowiedź

    Witam,
    Niestety karta gwarancyjna jest dokumentem wymaganym, aby reklamacja mogła być rozpatrzona w ramach gwarancji. W przypadku braku kart gwarancyjnych naprawa sprzętu zostanie zakwalifikowana jako niegwarancyjna. Zostanie sporządzony kosztorys do zaakceptowania przez klienta.
    Do naprawy przystąpimy po wyrażeniu zgody. W przypadku rezygnacji koszt ekspertyzy to 30zł plus ewentualnie koszty przesyłki.

    Pozdrawiam / Best Regards
    Anna Kotyńska
    Serwis
    Nikon Polska Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
    ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  9. #9

    Domyślnie

    Uzależnianie wykonania naprawy gwarancyjnej przez serwis od posiadania samego druczku gwarancji w świetle prawa jest bezprawne, ale jako metoda zastraszania działa znakomicie. Jako konsumentów (czyli osoby, które kupują produkt do celu nie związanego z działalnością gospodarczą) dotyczy nas ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Odpowiedzialność za "niezgodność towaru z umową", według tej ustawy, spoczywa na sprzedawcy niezależnie od tego, czy gwarancję wydał, czy też nie. Żeby było śmieszniej, nawet paragon nie jest niezbędny do rozpoczęcia procesu reklamacyjnego, o ile oczywiście jesteśmy w stanie udowodnić w inny sposób, że produkt kupiliśmy tu, a nie gdzieś indziej i wtedy, a nie kiedyś indziej.
    I mogą sobie na ścianie wieszać różne teksty w ramkach, ale nie mają one żadnej wartości.
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  10. #10
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Lodzermensch, zadam pytanie w ten sposób, czy kupującemu przysługuje prawo do dokumentu gwarancyjnego czy też nie ? Proszę o odpowiedź jednym zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 16-08-2010 o 14:07
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •