Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie PS a filtry fotograficzne

    Wiadomo że w PSie w menu Dopasuj mamy opcje Filtr fotograficzny dostępne są filtry kolorowe, Warmnig..., Cooler... Deep... i Underwater.
    I teraz moje pytanie: czy są dostępne lub można samemu stworzyć filtry połówkowe?
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

  2. #2

    Domyślnie

    a w jaki sposob chcialbys odtworzyc cos co juz zostalo wypalone na etapie robienia zdjecia ?
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    a w jaki sposob chcialbys odtworzyc cos co juz zostalo wypalone na etapie robienia zdjecia ?
    hmmm? yyy nie za bardzo rozumie twoje pytanie-odpowiedź-pytanie
    przeczytałem swój post pare razy i twoją odp.-pyt.-odp. i ni pietruszka ni seler nie rozumuje twojej wypowiedzi hmm

    P.S Mama zawsze mi mówiła ze nie ładnie odpowiacać pytaniem na pytanie - bez uraży
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

  4. #4

    Domyślnie

    Bo HYPER chciał się trochę pomądrzyć. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wywołując RAWa (lub dwa RAWy robione z bracketingiem), zrobić dwa TIFFy lub dwa JPEGi, z których pierwszy jest wołany na przykład na minus 2EV, a drugi na plus 2EV, a następnie nałożyć je na siebie z uwzględnieniem efektu podobnego do filtra połówkowego. Otrzymamy efekt zbliżony do HDR, bo szara połówka służy właśnie do czegoś takiego - to taki specyficzny rodzaj HDR. Trzeba oczywiście pamiętać, że wyjdzie z tego tylko namiastka filtra połówkowego, ale twierdzić, że czegoś takiego zrobić sie nie da.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    taaaa... tylko kolega nie pytal o skladanie dwoch zdjec roznie naswietlonych w jedno a o uzycie "filtra" photoshopowego "polowkowego" i to co napisalem jest prawda.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    JK dzięki wielkie co prawda chodziło mi konkretnie o efekt filtru połówkowego: tabaczkowego, zielonego i pomarańczowego, ale to nie pilna spraw, wiem tez ze można coś takiego/podobnego osiągnąć przez zabawe z warstwami. Prawde mówiąc to tylko moja ciekawość a nie jakieś pilne zapotrzebowanie na takie filtry w PSsie

    Pozdrowionka
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ludmar - tez sie da, bo mozesz te połówki (którąś z nich) zabarwić.
    Hyper - można to skleić z jednego zdjęcia - RAW wywołanego na dwa sposoby
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    1. New layer.
    2. Wypelnil gradientem. Gora ciemna przechodzaca w dol w coraz jasniejszy
    3. Zmien mieszanie na Multiply
    4. Ustaw Opacity tak jak ci odpowiada (10-20%)
    D700 + N24-70/2.8 + MB-D10 + SB-900 + Slik 700DX Pro + URBAN GEAR U120 Naneu Pro + Canon IXUS 850IS + PQI mPack P800 40GB + Epson R2880 i inne duperele

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qwerty1237 Zobacz posta
    1. New layer.
    2. Wypelnil gradientem. Gora ciemna przechodzaca w dol w coraz jasniejszy
    3. Zmien mieszanie na Multiply
    4. Ustaw Opacity tak jak ci odpowiada (10-20%)
    w jakim celu uzywac do tego warstw ?czy nie moze nalozyc gradientu prosto na zdjecie ?

  10. #10

    Domyślnie

    qwerty1237 coś w tym rodzaju już testowałem, nie za bardzo byłem z tego usatysfakcjionowany.
    hehe i właśnie dlatego w liście do mikołaja jedną z pozycji jest system Cokina P + filtry (ups ale zemnie chwalipienta)
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •