Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie system zwany nikon (a pentax)

    po pierwsze kłaniam się jako nowy na forum... ale jeszcze nie posiadacz nikona (może wkrótce)
    łamię się wciąż pomiędzy nikonem a pentaxem i nie mogę się zdecydować
    nie chcę specjalnie gadać o puszkach, bo te się przecież zmieni kiedyś, ale o samym systemie
    czy ktoś mógłby mi streścić po krótce co mi oferuje dobrego/złego nikon i pentax (mam na myśli dslr) i czego spodziewać się mogę po tych graczach?

    z góry dzięki! pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    eee... widzę, że nikt nie czuje się kompetentny cóż, już nie jest to tak istotne - mówcie mi pentax

  3. #3

    Domyślnie

    Nikon - duzo puszek, niezly obraz, duzo obiektywow, wlasnych i innych producentow.

    Pentax - malo puszek, taki sobie obraz, malo obiektywow, zarowno wlasnych, jak i innych. Dla wiecznie wczorajszych pasjonatow: mozliwosc uzywania starych obiektywow manulanych.
    Nikon F-501, Canon 30D

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to zdecydowanie Nikon - przede wszystkim ze względu na bardzo rozwojową linię szkieł i profesjonalne lub prawie (D200) body, którego odpowiednika pentax w chwili obecnej nie oferuje. Wszystko jednak zależy od osobistych preferencji. Po za tym czemu wybierać tylko spośród tych dwóch systemów jest całkiem rozwojowy Sony, dosyć orginalny Olympus no i że wspomnę nieśmiało (szeptem prawie ) canon .
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    Jak masz ograniczony budżet to Nikon, jak nieograniczony też Nikon.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  6. #6

    Domyślnie

    Tak wtrące swoje 3 grosze... Nikon owszem jest firmą rozwojową ale w kwestii szkieł to powoli zaczyna się cofac (same zoomy dla amatorów) A Pentax w tej materii zaczyna się rozkręcac. Owszem ja bym wybrał Nikona (i wybrałem) ale zaczyna mnie mierdzić to że większość dobrych szkieł (stałek) to szkła z przed 15 lat a wiele z nich to manuale przerobiona na AF'y

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    no to popraw cos w tych stałkach.
    robi sie to chyba tylko z powodu by jak najmniejszy ruch soczewek dawał największy efekt przeostrzenia i by można było zrobić jakąś soczewke do VR. Bo tak - to by te stare konstrukcje mogły sobie zostać. i zostają.
    Oczywiście poprawia sie też powłoki przeciwodblaskowe, ale to nie wymaga przeliczania kształtu soczewek obiektywu od nowa.

    co do zoomów - tu sie sprawa ma inaczej, komputery pozwalają wyliczyć bardzo uniweraslne szkła o dużym przełożeniu i nawet juz niewielkich wadach - jak ten 18-200. W zoomach profi brak jednego szkła i to o dziwo ze środka zakresu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    Fridrih - lejesz wodę na maxa
    "czuję jak rodzi się moc"

  9. #9

    Domyślnie

    z drugiej strony jezeli cos jest dobre to po co to zmieniac stalki nikona to juz klasyka a swoja droga fridrih to troche racji masz bo nikon sie troche zapuscil... moze jakies VRIII w szklach profi

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    telezoomy profi są VR: 70-200 i 200-400
    te szkła i tak nie mają tłumów nabywców. nie narzekajcie.
    w amatorskich 18-200 i 70-300 też są. nie wiem o co wam chodzi.
    w szerokich kątach to nie jest takie pilne, ale też są wprowadzane.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-12-2006 o 19:13
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •