Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: panorama

  1. #1

    Domyślnie panorama

    Hey mam pytanie odnośnie zrobionej panoramy, chodzi o to jak ją postrzegacie, co zrobiłem źle, co poprawić, a czego unikać na przyszłość. Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuje!!
    Panorama została stworzona z 7 zdjęć zrobionych pionowo, ze statywu, aparatem d90 + 18-105.


    oryginalna wielkość ok 15MB

  2. #2

    Domyślnie

    Jakim programem posługiwałeś się wykonując tą panoramkę?
    Nie jestem specem od panoram ale ogólnie zdjęcie szare bure ciemne i brakuje trochę ostrosći. Nie widać żadnych "przejść" między zdjęciami a więc łączenie ok moim zdaniem, brakuje jednak trochę obróbki a przde wszystkim przeciętny materiał wyjściowy.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Panorama sama w sobie jest ok. nie widać łączeń ani żadnych innych nieprawidłowości.
    Problemem jest słaba ostrość i kiepskie światło, które wyprało kolory.
    "Your first 10,000 photographs are your worst".

  4. #4

    Domyślnie

    panoramę składałem w ps cs4, jest to moja pierwsza więc wolałem zapytać, dzięki za porady!

  5. #5

    Domyślnie

    Panorama wyszla niezle ale wymaga jeszcze obrobki, widze ladne swiatelko tam na gorze i warto je wydobyc....

    Cytat Zamieszczone przez Aberrator Zobacz posta
    przde wszystkim przeciętny materiał wyjściowy.

    Nie jest taki zly, sa szczegoly w cieniach i nie ma przepalow wiec wszystko jest do naprawienia


    Cytat Zamieszczone przez cichy_no_war Zobacz posta
    Problemem jest słaba ostrość i kiepskie światło, które wyprało kolory.

    Bo jest bez obrobki, ta panorama wymaga dopracowania po polaczeniu, selektywnie dopracowac, kontrastu, kolorow i bedzie okej!

    Pamietaj jeszcze robiac panorame ze to bedzie zdjecie i staraj sie robiac material pod panorame widziec kadr ktory chcesz pokazac
    Duzy plus to brak ochydnego wygiecia u dolu ktore wielu poczatkujacych pokazuje na panoramach

  6. #6

    Domyślnie

    postaram się jeszcze nad tym popracować, choć z obróbką u mnie słabo:P dziękuje

  7. #7

    Domyślnie

    to tak na szybko z lokalnego forum pomoze opanowac podstawy...

  8. #8

    Domyślnie

    Panorama OK, ale kolory, kontrast - tak jak piszą inni do obróbki.

    Do panoram polecam program Arc Soft Panorama Maker - bardzo prosty w obsłudze, ładnie i szybko skleja. Wygodny w obsłudze.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  9. #9

    Domyślnie

    Prosze odswierzone, moj tutek o produkcji panoram

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Duzy plus to brak ochydnego wygiecia u dolu ktore wielu poczatkujacych pokazuje na panoramach
    Intrygujący akapit. Czy zechciałbyś się podzielić swoją wiedzą odnośnie sposobów unikania (usuwania, bo nie wiem co preferujesz) tego ohydnego wygięcia u dołu?
    Sebastian

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •