Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Jak wycenic?

  1. #1

    Domyślnie Jak wycenic?

    Witam, potrzebuje pomocy ponieważ nie wiem jak wycenić zdjęcia. Wycena dotyczy zdjęć hali oraz biurowca dla firmy budowlanej. Mam zrobić ogólne zdjęcia z zewnątrz i w środku pokazując z jakich materiałów jest co zrobione.
    Mam też podać jaka km mnie satysfakcjonuje za dojazd.
    Wycenę mam podać w kwocie netto, bo oczywiście mam wystawić fakturę.
    Pomóżcie mi, bo kompletnie nie mam pomysłu...
    Nikon D50, D80, D300s, D750, 16-28/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8D + 70-200/2.8, 105/ 2.8, Reporter 360 TTL + SB 800 + mega zapał

  2. #2

    Domyślnie

    1zł/km to podstawa, za zdjęcia firmy ok. 30-100zł/szt. zależnie od przeznaczenia zdjęć i ich ilości. Podaję brutto.

  3. #3

    Domyślnie

    Pare lat temu brałem ok. 400 zł za nieduże sesje zdjęciowe + dojazd. Ale to było pare lat temu i nie powiedziałbym wtedy o sobie, że byłem zawodowcem. Zresztą jak widzę, że koleżanka wyżej bierze do 100 zł za zdjęcie to myślę sobie, że faktycznie słabo się ceniłem. A jak patrzę ile sobie życzą niektórzy fotografowie ślubni to już w ogóle jestem w szoku... ale to taki lekki oftopic.

    W każdym uważam, że podstawowe pytania to: ile zdjęć masz przekazać klientowi i ile masz kilometrów do przejechania?
    "Your first 10,000 photographs are your worst".

  4. #4

    Domyślnie

    cichy, a gdzie napisałam, że te kwoty są moje?
    Podałam te kwoty ponieważ obserwuję podobne wyceny na innym forum w celu "bycia na bieżąco" w razie okoliczności. Obecnie zajmuję się innymi okolicznościami, chociaż zapytania o sesje firmowe także miałam. Po drugim mailu dziękowałam, bo Firma chciała zdjęcia w cenie licencji ze stocka, czyli po 1zł

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz. Ok, przyjmę 1 zł za km i w ofercie zawołam 50 zł za zdjęcie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Sam jeszcze nie wiem ile zdjęć wezmą. Może zaproponuje jeszcze żeby zapłacili 1000 zł za halę + biurowiec, a zdjęć ile "na trzaskam" tyle dostaną, co myślicie?
    Nikon D50, D80, D300s, D750, 16-28/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8D + 70-200/2.8, 105/ 2.8, Reporter 360 TTL + SB 800 + mega zapał

  6. #6

    Domyślnie

    MZ jak im zawolasz 50zl/szt to wezma od Ciebie 3 zdjecia i Ci podziekuja, a czas spedzony na terenie dopiszesz sobie do portfolio
    zrob im wycene na ilosc zdjec:
    - od 1 do 10 - cena za szt 80zl + vat
    - od 11 do 20 - 65zl/szt + vat
    - od 21 w gore 50zl/szt + vat

    firma musi wiedziec, ze rozmawia z profesjonalista, a nie pierwszym lepszym kolesiem spod budki z piwem...
    tak troche off top - mialem kilka tygodni temu oferte wystroju hotelu. wlascicielka wzywala mnie co 3 dni na rozmowe w tej sprawie, przegladala moje zdjecia zachwycona. trzy tygodnie temu wyslalem jej kalkulacje - dostala w sumie po 30% rabatu na kazdym zdjeciu i wiecie co mi powiedziala? ze jest to dla niej zbyt drogo! hotel, ktory tygodniowo zarabia 12tys zlotych. napisalem do niej maila, ze oferta konczy sie z dniem 31 lipca 2010, natomiast nowa oferta znajduje sie na stronie internetowej jeszcze sie z fotografii nie utrzymuje, jest to dla mnie dodatkowa kasa na pampersy dla synka, wiec moge sobie odrzucac takie oferty, znaczy sie sprzedawanie zdjec 60x40 za 45zl albo napisze to tak...nie stac mnie na takie zabawy

    postaw sprawe twardo!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    znaczy sie sprzedawanie zdjec 60x40 za 45zl albo napisze to tak...nie stac mnie na takie zabawy
    nie mow, ze ktos chcial zdjecie do hotelu 40x60 za 45zl i to za granica? w pale sie nie miesci.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    nie mow, ze ktos chcial zdjecie do hotelu 40x60 za 45zl i to za granica? w pale sie nie miesci.
    myslala, ze trafila frajera bardzo bym chcial przytoczyc kilku lokalnych fotografow, ale jakos serca nie mam mozna sobie w googlech poszuakc pod haslem "orkney photography" i zobaczyc co oferuja inni.
    nie moja wina, ze ramy w tym kraju sa tak drogie, ze oprawienie zdjecia 60x40 w rame ze szklem to koszt ok £90 (zdjecie + rama) oczywiscie mnie by to kosztowalo ok £50, ale na czyms trzeba zarobic to sie rozumie samo przez siebie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomas24 Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedz. Ok, przyjmę 1 zł za km i w ofercie zawołam 50 zł za zdjęcie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Sam jeszcze nie wiem ile zdjęć wezmą. Może zaproponuje jeszcze żeby zapłacili 1000 zł za halę + biurowiec, a zdjęć ile "na trzaskam" tyle dostaną, co myślicie?
    Moim zdaniem 50zl to zdecydowanie za malo.
    Inna sprawa ze nie napisales do czego maja byc wykorzystane te zdjecia, a to jest najwazniejszy element wyceny pracy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    MZ jak im zawolasz 50zl/szt to wezma od Ciebie 3 zdjecia i Ci podziekuja, a czas spedzony na terenie dopiszesz sobie do portfolio
    zrob im wycene na ilosc zdjec:
    - od 1 do 10 - cena za szt 80zl + vat
    - od 11 do 20 - 65zl/szt + vat
    - od 21 w gore 50zl/szt + vat

    firma musi wiedziec, ze rozmawia z profesjonalista, a nie pierwszym lepszym kolesiem spod budki z piwem...
    tak troche off top - mialem kilka tygodni temu oferte wystroju hotelu. wlascicielka wzywala mnie co 3 dni na rozmowe w tej sprawie, przegladala moje zdjecia zachwycona. trzy tygodnie temu wyslalem jej kalkulacje - dostala w sumie po 30% rabatu na kazdym zdjeciu i wiecie co mi powiedziala? ze jest to dla niej zbyt drogo! hotel, ktory tygodniowo zarabia 12tys zlotych. napisalem do niej maila, ze oferta konczy sie z dniem 31 lipca 2010, natomiast nowa oferta znajduje sie na stronie internetowej jeszcze sie z fotografii nie utrzymuje, jest to dla mnie dodatkowa kasa na pampersy dla synka, wiec moge sobie odrzucac takie oferty, znaczy sie sprzedawanie zdjec 60x40 za 45zl albo napisze to tak...nie stac mnie na takie zabawy

    postaw sprawe twardo!
    12 tysięcy tygodniowo to jakiś raczej biedny lub mały hotel - przecież to jest rocznie ~600 000 zł, a z tego trzeba popłacić remonty, renowacje, nowe wyposażenie (w dodatku ciekawi mnie skąd wziąłeś akurat taką kwotę ich zarobku)


    wracając do tematu wątku jednakże cytowana propozycja cenowa jest moim zdaniem sensowna
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •