Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Ślubnie do D700

    Witam,

    Systematycznie szkolę się w fotografii ślubnej, wkrótce mam zamiar zakupić też Nikona D700 i w związku z tym pytanie o obiektywy.
    Obecnie posiadam stałki 35 f/18 i 85 f/1.8 - obie bym z D700 używał. Ponieważ z kasą na początku bardzo blado i wydatek D700 + lampa SB-900 pochłonie większość budżetu to nie stać mnie na Nikkora 24-70 f/2.8. Wydaje mi się, że jednak będę potrzebował szerzej jak 35mm stąd prośba o poradę.

    Myślałem o stałce Nikkor 24mm f/2.8 (widziałem ostatnio na allegro za ok 1300zł - cena w zasięgu) z drugiej strony jak robię te śluby to często brakuje mi nieco zoomu więc może jakaś Sigma 24-70 f/2.8, albo coś z przedziału 17-35mm f/2.8 (tu zdaje sie Nikkor i Tamron) - ponieważ w optyce FF jestem totalnie zielony, a już zupełnie nie wiem jak D700 sprawuje się z w/w obiektywami ani też jak takie zestawy dają radę w foto ślubnym będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi !

    Pozdrawiam serdecznie,
    Coin
    Ostatnio edytowane przez Coin ; 30-07-2010 o 11:51
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

  2. #2

    Domyślnie

    SB600 nie wiem czy jest dobrym pomysłem, ślubów nie robię. Ale chyba to za słabe będzie. Poza tym na pewno nie kupiłbym SB tylko lepszego Metza (zresztą tak też dwa razy zrobiłem i trzeci raz też bym zrobił).

    Co do szerokiego kąta - sigma ma w tym segmencie lepsze stałki, ale też droższe od Nikkora. Ten Nikkor zbytniego szału nie robi. Generalnie w szerokim kącie stałki nie wydają mi się dobrym pomysłem, mimo że ogólnie jestem zwolenikiem stałek. Tamrona 17-35 nie kupisz, chyba że znajdziesz używkę (i znowu Nikkor w tym zakresie jest taki sobie). Ja nie potrzebując całkiem szerokiego, kupiłem S24-70 dla dolnego zakresu. Górny jest w tym obiektywie zdecydowanie słabszy. Jest jeszcze mniej szeroki Tamron 28-75, ale ma o wiele gorszy AF (mnie na tyle irytował że nie brałem Tamrona pod uwagę).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    SB600 nie wiem czy jest dobrym pomysłem,
    Oczywiście tam była literówka - miałem na myśli SB-900
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    SB600 nie wiem czy jest dobrym pomysłem, ślubów nie robię. Ale chyba to za słabe będzie. Poza tym na pewno nie kupiłbym SB tylko lepszego Metza (zresztą tak też dwa razy zrobiłem i trzeci raz też bym zrobił).
    a ja czasami robie sluby i nie zauwazylem roznicy miedzy sb600, a 900...
    powiedz mi, kiedy w czasie reportazu jest potrzebna pelna moc lampy? Bo mi sie wydaje, ze moja lampa nigdy nie blysnela pelna moca w czasie reportazu...

  5. #5

    Domyślnie

    ja rowniez sie zastnawiam jak sie robi zdjecia zeby zagotowac sb-900...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    a ja czasami robie sluby i nie zauwazylem roznicy miedzy sb600, a 900...
    powiedz mi, kiedy w czasie reportazu jest potrzebna pelna moc lampy? Bo mi sie wydaje, ze moja lampa nigdy nie blysnela pelna moca w czasie reportazu...
    W tematach ślubnych o SB900 (były co najmniej dwa wielkie) znajdziesz sporo odpowiedzi na swoje pytanie Jak już napisałem, ja nie robię repo, a jakbym robił to w zastanym (lampa jako ostateczność albo do dopalenia cieni)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    W tematach ślubnych o SB900 (były co najmniej dwa wielkie) znajdziesz sporo odpowiedzi na swoje pytanie Jak już napisałem, ja nie robię repo, a jakbym robił to w zastanym (lampa jako ostateczność albo do dopalenia cieni)
    ale ja doskonale znam te odpowiedzi
    tylko nie pisz prosze, ze sb600 bedzie za slaba. Zwlaszcza do d700...

  8. #8

    Domyślnie

    Ja używam SB-600 i SB-900. Nie widzę różnicy oprócz tej, że SB-900 się gotuje a SB-600 luzik
    A wracając do tematu to koledzy z forum robią śluby tylko dwoma stałeczkami 35 i 85 i mówią, że jest cacy i nic więcej im nie trzeba.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    ja nie robię repo, a jakbym robił to w zastanym (lampa jako ostateczność albo do dopalenia cieni)
    Zapominasz że niektórych zdjęć bez lampy po prostu się nie da zrobić a dopalanie cieni to na prawdę świetna sprawa - przecież nikt nikomu nie każe walić pełną mocą na wprost nie? A zdecydowanie lepiej wygląda jak twarz nie ma czerni pod oczami albo kiedy w ogóle twarz widać a nie widać bo znikła w "czarnej czarności" cienia

    Mi SB-900 nie zagotowała się jeszcze ani razu - co więcej nawet nie wiem czy kiedyś podskoczył ten czujnik choć trochę - pewnie że nie walę seriami ani na jakiś wielkich mocach a tylko właśnie dopalam to i problemu nie mam

    Jak myślisz o stałce szerokiej to ja poszedłbym dalej i zamiast 24 wziął nawet i 20 spokojnie albo ekstremum i 14mm - jak zoom wybór masz spory - Nikkor najlepszy ale i najdroższy
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #10

    Domyślnie

    dziś po kolejnym ślubie - niestety 35 na cropie to zdecydowanie za wąsko do niektórych ujęć na weselu, musiałem się ratować kitem 18-70. Idealnie zatem byłoby mieć 14-24 i do tego 24-70 i stalki 35 i 85 ktore juz mam. Ale jak sie nie moze miec co by sie chcialo to trzeba kombinowac. Jak kupie D700 to pewnie w miare szybko kupie jeszcze jedna stalke, szersza niz 35 wiec albo 24 albo 20.. Mam nadzieje ze te stalki ostrza szybko i rysuja ladnie - ktos ma doswiadczenia ?
    Sam usunąłem komercyjną stopkę, choć to nieco absurdalne by na stronie o tematyce fotograficznej nie można było podać linku do własnej strony o tematyce fotograficznej...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •