Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie CZas ładowania akumulatorków.

    Witam.
    Z zapytanieum. Jka oblicza sie czas ladowania 2 lub 4 akumulatorow AA o pojemnosci 2500mA i napieciu 1,2V.
    1 - czy czas ladowania 2 i 4 jest taki sam?
    2 - zapytuje bo zaciekawił mnie napis na akumulatorku -"czas ładowania 7godzin/500mA. czyli rozumiem że czas ladowania jednoego z nich wynosiłby 35 godzin? 2500mA/500mA=5 , czyli 7h*5=35godzin???
    podpowiedzcie bo cos mi tu nie pasuje.
    Takie tam starocie

  2. #2

    Domyślnie

    nie. to znacza, ze przy ladowaniu pradem 500mA powinienes ladowac 7 godzin.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    t = pojemność [mAh] / średni prąd ładowania [mA]. Wynik dostajesz w godzinach.

    Czas ładowania 1, 2 lub 4 aku zależy od ładowarki. Niektóre ładowarki nie dają rady pociągnąć 4 aku swoim maksymalnym prądem, dlatego można się spodziewać, że ładowanie 1 aku będzie szybsze niż 4.
    Ostatnio edytowane przez mkl ; 29-07-2010 o 10:55
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  4. #4

    Domyślnie

    A czy ladowark anie rozlacza sie sama po naladowaniu? Mam energizera ktory laduje w jakies 20 min i ma dodatkowe chlodzenie baterii......po wszystkim sie wylacza a baterie sa ladnie naladowane i nie marwtwie sie o nic.....ale moze niektore ladowarki sie nie wylacza

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    A czy ladowark anie rozlacza sie sama po naladowaniu? Mam energizera ktory laduje w jakies 20 min i ma dodatkowe chlodzenie baterii......po wszystkim sie wylacza a baterie sa ladnie naladowane i nie marwtwie sie o nic.....ale moze niektore ladowarki sie nie wylacza
    Zależy od ładowarki. Jakieś lowcostowe mogą nie wyłączać. Tak było w przypadku ładowarek do Ni-Cd. Trzeba było wiedzieć na ile trzeba baterie do ładowania nastawić, najczęściej było napisane na obudowie/w instrukcji. Biorąc pod uwagę, że Ni-Cd praktycznie wyszło kompletnie z użycia w rozmiarze AA/AAA, podejrzewam, że większość ładowarek na rynku jest "inteligentna".

    20min powiadasz... Jak trzymają się baterie? Skoro ładuje tak szybko podejrzewam że wali w nie słusznym prądem.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki za odpwoiedzi. bylem dzis na zakupach i sprawdzalem ladowarki - na ladowarce jednej z firm bylo napisane ze 2500mAh laduje niezaleznie czy sa dwie czy cztery ok.13 godzin. czy to mozliwe?
    niestety moja ladowarka jaet taka prostacka - nie rozlacza sie po naladowaniu, ba nawet nie gasnie dioda po naladowaniu. pozdrawiam
    Takie tam starocie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotereks Zobacz posta
    dzieki za odpwoiedzi. bylem dzis na zakupach i sprawdzalem ladowarki - na ladowarce jednej z firm bylo napisane ze 2500mAh laduje niezaleznie czy sa dwie czy cztery ok.13 godzin. czy to mozliwe?
    mozliwe a wrecz oczywiste i tak powinno byc. w innym przypadku oznaczaloby to, ze komplet jest dajmy na to ladowany pradem o optymalnym natezeniu (zalezy na ile akumulatory pozwalaja bo to moze byc roznie) a jedna bateria jest 'dobijana' pradem o za duzym natezeniu, tylko po to zeby ladowanie trwalo krocej.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotereks Zobacz posta
    dzieki za odpwoiedzi. bylem dzis na zakupach i sprawdzalem ladowarki - na ladowarce jednej z firm bylo napisane ze 2500mAh laduje niezaleznie czy sa dwie czy cztery ok.13 godzin. czy to mozliwe?
    niestety moja ladowarka jaet taka prostacka - nie rozlacza sie po naladowaniu, ba nawet nie gasnie dioda po naladowaniu. pozdrawiam
    Jak. Jest to możliwe ze ładowarka ładuje tak samo niezależnie od ilości. Tak być powinno. Proponuję podarować sobie taką ładowarkę, która nie rozłącza po naładowaniu.
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Kup sobie BC-700 lub BC-900 i nie będziesz miał nad czym dumać. Będziesz tylko szukał, co by tu jeszcze naładować.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi . prosze moderatorow o zmakniecie watku. pozdrawiam.
    Takie tam starocie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •