Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Filtry żelowe Lee.

    Czy poniższe filtry będą pasowały do obiektywu? Konkretnie Sigma 15-30. W opisie aukcji stoi, iż są to filtry do lampy błyskowej. Ale chyba będą się nadawały do dupki obiektywu, jak myślicie?

    http://archi.inosak.org/imgdb/item1164759534_1.html



  2. #2

    Domyślnie

    a jakiej mocy filtra szukasz? jesli potrzebujesz bardzo ciemno szary do dlugich naswietlan to mam najlepszego z najlepszych - Kodaka Wrattena ND4.0. jak cos to pisz. co to filtrow z linka to ja bym nie zaryzykowal. filtry do lamp nie musza spelniac bardzo wysrubowanych norm jakie spelniaja filtry zelatynowe Kodaka do obiektywow.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    dem, nie bawil bym sie w to........kup zestaw Lee normalnych fitrow a szczeka tobie spadnie!
    To sa filtry do lamp blyskowych, mam taki komplecik z gazety byl w jednej z angielskich gazet!
    Mam zestawik Lee i naprawde jestem pod wrazeniem, Hitechy i Cookiny sie gleboko chowaja!

  4. #4

    Domyślnie

    Greg, ja bardzo chętnie bym kupił nakręcany, kołowy filtr. Ale do Sigmy 15-30 nie da rady założyć żadnego filtra z przodu. Tzn, radę da, ale wtedy używalna max ogniskowa to 24mm, więc to mija się z celem, a dodatkowo jest to filtr 82mm, więc pociągnął by mocno po kieszeni.
    Pozostaje mi więc tylko, albo zabawa z żelowymi, albo zakup N16-35. Węższych szkieł - od 17mm - nie chcę, bo są za wąskie



  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozumiem w czym problem? Jezeli mozesz nakrecic filtr to mozesz tez nakrecic pierscien mocujacy do uchwytu Lee......na sigmie 10-20 pod DX nie winietuje nic a 15-30 to dokladnie to samo pod FXa.....
    Sprawdzalem i masz babel jak w 14-24 Nikkorze......no to Lee wypuscilo nowosc w postaci uchwytu pod takie ustrojstwo.....oj kosztuje

  6. #6

    Domyślnie

    Jakby to tobie wytłumaczyć. Po nałożeniu pierścienia, który jest niezbędny, aby zamocować jakikolwiek filtr w tej sigmie, w zakresie ogniskowych 15-23mm jest czarna winieta w narożnikach. Więc sensowność takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjna. Mocowanie do Lee, dla N14-24 widziałem, ale jest ono droższe od mojego szkła.

    Coś mnie się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana szkła



  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    Jakby to tobie wytłumaczyć. Po nałożeniu pierścienia, który jest niezbędny, aby zamocować jakikolwiek filtr w tej sigmie, w zakresie ogniskowych 15-23mm jest czarna winieta w narożnikach. Więc sensowność takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjna. Mocowanie do Lee, dla N14-24 widziałem, ale jest ono droższe od mojego szkła.

    Coś mnie się wydaje, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana szkła
    Lee ma specjalne pierscienie szerokokatne, nakrecane tak jakos dziwnie ze nie daja winiety
    sprawdz to.....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •