Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Awaria wskaźnika bateri w D90 lub brak zasilania??

    Witam.

    Mam problem z w/w body, mianowicie po włączeniu wskaźnik baterii wskazuje wyładowanie ( i taki jest stan faktyczny - nie działa LCD i migawka). Moja D90-tka jest podgripowana Alfą, ale po wsadzeniu baterypacka nic nie ulega zmianie, po wsadzeniu samego aku bezpośrednio do body również wskazuje wyładowanie. Co może być przyczyną, brak przepływu prądu między aku a body, styki?
    Proszę o pomoc, nie chciałbym po raz drugi "bić" się z serwisem ( mam mieszane odczucia po reklamacji innego body).
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    ...FX | 17-35 | 50 | 28-75 | SB-700 |...
    PozdRAWiam . Patryk.

  2. #2

    Domyślnie

    Na początek przeczyść styki w body ,
    reset aparatu można też przeprowadzić ...

  3. #3

    Domyślnie

    Styki już czyściłem, narazie bez efektu.
    ...FX | 17-35 | 50 | 28-75 | SB-700 |...
    PozdRAWiam . Patryk.

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź aku w innym aparacie albo swoje body z innym aku. Być może to "tylko" bateria jest uszkodzona
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  5. #5

    Domyślnie

    objaw wskazuje na uszkodzenie procesora w baterii. W en-el3e nikon dołożył 3-ci styk (ten środkowy) i służy on właśnie do komunikacji z baterii z aparatem. Wydaje mi się że wlasnie dzieki temu np. w menu aparatu możemy określić zuzycie ogniw.

  6. #6

    Domyślnie

    Hej!

    Kilka razy miałem podobny problem. Body pokazywało cały czas wyładowaną baterię. Czyściłem styki, wyciągałem, wkładałem baterię nic nie pomagało. Okazało się, że bateria nie styka, docisnąłem ją wkładając kawałek papierku pod klapkę od tego czasu śmiga bez problemu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •