Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Trasa Transfogaraska - Rumunia

    Pewnie wielu z Was już tam było ale może nie wszyscy a Ci co byli sobie może sobie przypomną z przyjemnością - bo ta droga jest tego warta !
    Nikt chyba nie wie po co Czauczesku tak naprawdę uparł się, żeby wybudować tą drogę. Tak naprawdę nie jest żadnym skrótem, nie łaczy żadnych newralgicznych punktów, nie jest jakoś ukryta przed światem. To chyba taki chory wymysł rzucenia wyzwania naturze i pokazania światu (czytaj: zgniłemu zachodowi), że my tu w Rumunii potrafimy choćby skały srały. Droga przecina Góry Fogaraskie - czyli najwyższe pasmo rumuńskich Karpat. Kilkudziesięciu żołnierzy straciło życie przy jej budowie. Droga przepięknie się wije serpentynami, urzeka widokami gór, wodospadów i kłębiących się chmur. Warto przy okazji zwiedzić "prawdziwy" zamek Drakuli (Poienari) i bardzo ładny kurort Curtea de Arges, a na szczycie obowiązkowo zobaczyć jeziorko na brzegach którego topnieją w lecie ostatnie jęzory śniegu.
    Droga jest otwarta tylko w okresie od czerwca do września i to tylko w godzinach od 7 do 21. Jeżeli nie chcesz nią tylko przejechać ale marzysz o górskim oddechu, zrobieniu kilku zdjęć i nie dostania zakrętu w głowie to naprawdę trzeba na nią przeznaczyć dobrych kilka godzin. To jest jednak około 110 kilometrów serpentyn, wspinania się, zwalniania, dbania o hamulce, owce i uchwycenie nieuchwytnego.

    Kilka zdjęć poniżej.

    1. Curtea de Arges - najsłynniejsza w mieście Cerkiew metropolitarna z charakterystycznymi skręconymi wieżyczkami

    2. Widok na początek trasy - widok z Poienari

    3. Zamek Drakuli Poienari - tzw. prawdziwy zamek a nie ten który Bram Stoker wyprowmował


    4. Widok na trasę z zamku

    5. Trasa obfituje w takie niby tunele i wodospady

    6. Patrząc za plecy ....

    6. i przed siebie

    7. A to najładniejszy wodospad na trasie (szkoda, że nie miałem silniejszego szarego

    8. Owce świetnie wyczuwają koniunkturę na fotki

    9. Taki mały pokaz serpentyn

    10. I jeszcze tak widziane

    11. Na szczycie - jezioro Balea

    12. No i słynne serpentyny

    13. A tak wygląda to z daleka od strony północnej
    Nikon jest, światło zawsze jakieś też jest, tematów bez liku a czasu za cholerę

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda, że taka agresywna obróbka, ale miejsce zacne - trzeba będzie się kiedyś wybrać!
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczywiście widoki piękne. Dla mnie trochę za ciemno ale ważne że się autorowi podoba
    D 90; D750; D850; N 35; N 14-24, N 70-200


  4. #4

    Domyślnie

    12 przyprawia o zawrót głowy

    miejsce świetne
    brak

  5. #5

    Domyślnie

    Rewelacja. Chyba mnie namówiłeś. Jak z noclegami w rumunii ?
    Sony Alfa 65 Coolpix 4200 + Tachimetr Nikon NPL352

  6. #6

    Domyślnie

    5 wydaje sie troche krzywa? 8mka swietna!

    Jak kogos zdjecia nie przekonaly:
    http://www.youtube.com/watch?v=OLAtcrB0GZg&feature=fvw [od ok 4:45]
    http://www.topgear.com/uk/videos/bra...romania-part-6

  7. #7

    Domyślnie

    Transfagarasz to pikuś przy Transalpinie (67c) - nie wiem jak jest tam teraz, ale kiedy była to szutrówka raczej dla aut 4x4 - była niesprzecznie najpiękniejszą drog ą Europy.
    Nikon F3. Prawie nie ma mnie na tym forum. Jak coś to : icelander69@gmail.com

  8. #8

    Domyślnie

    No tak, jak się patrzę na te zdjęcia z perspektywy kilku tygodni ... to ciemnica za duza Ale trasa naprawdę warta przejechania. Co do noclegów Korchez to nie mam wielkiego doświadczenia bo tylko 3 noce spałem ale generalnie nie ma problemu ze znalezieniem a ceny bardzo przystępne. W Curtes de Arges bardzo dobry motelik - pokój dwuosobowy bodajże za 70 zł a standard naprawdę niezły. Dobry jest też przelicznik bo w zasadzie 1:1. Jeżeli miałbym wybierać się znowu na wczasy w tamte rejony to zdecydowanie Rumunia a nie Bułgaria.
    Dzięki wszystkim, którzy tu zajrzeli
    Nikon jest, światło zawsze jakieś też jest, tematów bez liku a czasu za cholerę

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    te serpentyny na 12 zdjęciu to masakra jest! to musiało być niesamowite przeżycie...
    tak się kręcić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •