Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jamirq Zobacz posta
    To w ramach tej ustawy powiedz koledze jak ma udowodnić, ze usterka istniala w momencie zakupu i ujawniła się dopiero pod koniec roku użytkowania?
    W każdym temacie o gwarancjach pada to pytanie, i zawsze ta sama odpowiedź - Sklep/producent sprzedaje aparat, w którym AF miał działać. teraz nie działa więc sprzęt nie jest nie zgodny z opisem producenta/sprzedającego. Prawie zawsze to wystarcza. Czasami mogą chcieć udowodnienia,że tak już było itp, ale przeważnie nie bo może się to dla nich źle skończyć w razie interwencji rzecznika.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    W każdym temacie o gwarancjach pada to pytanie, i zawsze ta sama odpowiedź - Sklep/producent sprzedaje aparat, w którym AF miał działać. teraz nie działa więc sprzęt nie jest nie zgodny z opisem producenta/sprzedającego. Prawie zawsze to wystarcza. Czasami mogą chcieć udowodnienia,że tak już było itp, ale przeważnie nie bo może się to dla nich źle skończyć w razie interwencji rzecznika.
    To doczytaj ustawę. Bo jak towar zgodny z umową może stać się z nią niezgodny? ustawa ma uchronić przed usterkami które nie miały możliwości się ujawnić w momencie zakupu. No chyba, ze udowodnisz (bo to TY musisz po 6 miesiącach od zakupu), ze np była wadliwa jakaś cześć która na wskutek wady produkcyjnej szybciej się zużyła niz norma przewiduje i z tego powodu nie działa.

    Wiadomo, ze gwarancja nie wyklucza ustawy i odwrotnie jednak ustawa to nie jest taka rozszerzona gwarancja, że jak mi sprzęt nawali w 23 miesiącu to oddam jako niezgodny z umową bo producent dał tylko 12 miesięcy gwarancji.
    Ostatnio edytowane przez jamirq ; 16-07-2010 o 14:23
    Nikon

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar m_are_ks
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Wrocław/Poznań
    Posty
    135

    Domyślnie

    Bez 2 zdań powinni naprawić na gwarancji bo jej czas jeszcze nie upłynął kiedy sprzęt do nich dotarł - proste.

    Poza tym zgodnie KPA (lub KC) /nie pamiętam/ jeśli termin upływał w dzień przypadający na niedzielę to przesuwa się do pon ew. innego pierwszego dnia pracującego.

    Inna sprawa jeśli usterka AF nie była ujęta gwarancją.

    jamirq w tym przypadku wada mogła ujawnic się dopiero po przykręceniu do body obiektywy bez silnika AF co mogło nastąpić dopiero po powiedzmy roku użytkowania a co nie oznacza, że nie istaniała od początku.
    Ostatnio edytowane przez m_are_ks ; 16-07-2010 o 15:08
    ...to jest tylko moje zdanie.
    Wszyscy wiedzą, że nie da się czegoś zrobić. Wtedy przychodzi ktoś kto tego nie wie i to robi.

  4. #14

    Domyślnie

    Witam
    Po telefonie i rzeczowej dyskusji popartej argumentami osadzonymi na ustawach i dokumentach, sprzęt zostanie naprawiony w ramch gwarancji. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Witam
    Po telefonie i rzeczowej dyskusji popartej argumentami osadzonymi na ustawach i dokumentach, sprzęt zostanie naprawiony w ramch gwarancji. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
    No. I niech se nie myślą... forum patrzy
    clusca
    Fufu X

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar ra-fal
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coroner Zobacz posta
    Witam
    Po telefonie i rzeczowej dyskusji popartej argumentami osadzonymi na ustawach i dokumentach, sprzęt zostanie naprawiony w ramch gwarancji. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.
    do 2 lat od wydania sprzętu pamiętaj rękojmia,niezgodność towaru z umową http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/rekojmia;i;gwarancja;-;obowiazki;sprzedawcy,111,0,441967.html jamirq źle rozumujesz, jesteś z serwisu? skinny500 naświetlił sprawę, jak SB900
    Rafał

  7. #17

    Domyślnie

    chore wg mnie i tak jest to w tym serwisie że cała ta sprawa w ogóle miała miejsce. Sprzęt dotarł do nich w okresie gw., rozpakowany był pewno już dzień po gw. - no to trzeba konsumentowi dowalić rachuneczek. Ja pierdziu - nikt/nic ich nie nauczy szacunku do klienta ? Toż to horror jakiś...

  8. #18

    Domyślnie

    Dobra jest - pozytyw i tak, że udało się załatwić jednym telefonem Byłem względnie miły i rzeczowy, podobnie jak moja pani rozmówczyni, i w kilkanaście min doszliśmy do konsensusu. Choć Pani zapewniała mnie, że aparat dotarł do nich 13.07.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #19

    Domyślnie

    UPDATE

    Wczoraj dzwoniłem, zaniepokojony, że od ostatniego telefonu nie ma wiadomości o aparacie... Pani powiedziała mi, że czekają na decyzję, czy zatwierdzam kosztorys.... nosz kruca, jaki kosztorys ?? Przecież już wszystko wyjaśniałem, i aparat ma być zrobiony na gwarancji... I hajda wyjasniaj wszystko z powrotem... Zapewniono mnie, że teraz postarają się zrobić aparat do końca tygodnia... zobaczymy jak to będzie...

    Przypomnę - aparatu nie mam już ponad 2 tygodnie...
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  10. #20

    Domyślnie

    Dobrze, ze to trafilo na forum chociaz mysle ze oni i tam maja to w glebokim powazaniu.... W ogole to nie do pomyslenia.

    Dla porowania powiem Wam ze pol roku po koncu gwarancji w samochodzie padla mi klima. W serwisie wymienili za polowe kosztow robocizny nie liczac w ogole ze czesci.... tak to wlasnie powinno wygladac
    D300 | N35 1.8 | N17-55

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •