Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Moc zasilacza

  1. #1

    Domyślnie Moc zasilacza

    Kupuję części do nowego komputera. Kolej przyszła na zasilacz. Jednak nie wiem jak obliczyć potrzebną moc zasilacza. Czy mogę poprosić o jakieś porady w tej kwestii.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  2. #2

    Domyślnie

    O ile nie jest to jakis wielokartowy, czterordzeniowy wyczes spokojnie starczy 400W, byle porzadne (BeQuiet, Tagan, Antec, Chieftec oprocz serii GPS)...
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  3. #3

    Domyślnie

    W sieci pełno różnych kalkulatorów mocy (np. http://zenfist.pl/kalkulator-mocy-za...-news-151.html), zwykle zawyżają potrzebną moc. Ja mam 4-rdzeniową stację roboczą i był w niej zasilacz 475 W; starcza zupełnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    O ile nie jest to jakis wielokartowy, czterordzeniowy wyczes spokojnie starczy 400W, byle porzadne (BeQuiet, Tagan, Antec, Chieftec oprocz serii GPS)...
    Mam Chiefteca z serii GPS 450W juz trzy lata albo i nawet cztery, smiga z dwoma dyskami, GF260GTX i Phenomem X2, zadnych problemow, chodzil tez na Phenomie X4 950 bez zastrzezen!
    Moge spokojnie polecic takiego Chiefteca bo nie znam nikogo kto by nazekal na ten zasilac, z reszta na forach jest on na liscie zalecanych zasilaczy z nizszej polki cenowej Pierwszy raz slysze zeby ktos nie polecal Chiefteca!
    W zasilaczu zmienilem chlodzenie i okazalo sie ze nie dziala regulacja obrotow wiatraka a co za tym idzie komp sie wieszal......po czym sie wylaczal.....co by bylo gdyby to byl tani zasilacz??? Poszedl by z dymem chodzac do konca i palac za soba komponenty komputera Wymiana Wiatraka na inny pozadnej firmy rozwiazala problem i zasilacz od roku chodzi jak nowy!

    T&T napisz na PW co chcesz kupic to cos moge poradzic......skladam komputery tu i tam

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli zasilacz jest dobrej klasy wystarczy każdy. Komputer nawet "wypasiony" nie pobiera więcej niż 150W. Proszę nie sugerować się opiniami z branżowych periodyków, które zaczynają trącać absurdem w stylu 600-800-1000W! Raczej proponuję skupić się na sprawności, głośności, rozwiązaniem kablologii, jakość końcówek. Dobrym wyznacznikiem jakości jest ciężar. Jak to napisał kolega wyżej, śmiało można polecić Chiefteca. Firma robi zasilacze dla kilku poważnych odbiorców a to świadczy o odpowiednim przygotowaniu zaplecza. Awaryjność mała, wykonanie porządne. Co ważne, firma stosuje wtyki dobrych wytwórców, np Molexa a nie tandetę.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 16-07-2010 o 11:25
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za porady. Teraz wiem w jakim kierunku podążać.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli zasilacz jest dobrej klasy wystarczy każdy. Komputer nawet "wypasiony" nie pobiera więcej niż 150W.
    Chyba w idle, bo pod obciazeniem zuzycie pradu idzi duzo wyzej.
    Moj komputer (E8400, 4GB RAM, GTX260, 3xHDD) w idle ciagnie ok. 130W, a pod obciazeniem (np. w trakcie grania) jakies 250W. Jak podkrece CPU to pewnie wiecej (szczegolnie w idle, bo wtedy wylaczam oszczedzanie energii).

    Jak ktos sie zdecyduje na jakies GTX480 czy Radeona z najwyzszej polki to zuzycie pradu w stresie siega 300W.

    Jako zasilacza uzywam beQuiet! PurePower L7 530W i bardzo polecam - cichutki, napiecia stabilne, nie za drogi. Nie ma odpinanych kabli, ale w tej cenie nie ma co wymagac cudow (odpowiednik z odpinanymi kablami to +100zl).
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli zasilacz jest dobrej klasy wystarczy każdy. Komputer nawet "wypasiony" nie pobiera więcej niż 150W.
    Mój "niewypasiony" pobiera więcej w stresie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Chyba w idle, bo pod obciazeniem zuzycie pradu idzi duzo wyzej.
    A mierzył to Pan? Bo moce podawane przez wszelkie kalkulatory są podawane z dużym zapasem.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mierzyłem. Komputer ze średniej półki (4 rdzenie AMD, słaba grafika, dysk 7200 RPM, DVD) w idle pobiera ~140 W, a w stresie ~240 W. U mnie może by i wystarczył dobry zasilacz 350W, ale problem pojawia się gdy ktoś ma kilka mocnych grafik, wtedy moc pod obciążeniem sięga 700 W lub więcej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •