Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Dziękuję za rady tutaj wspomniane. Myślałem że to koniec - filtr nie chciał sie odkręcić po kilkunastu próbach stawiania szkła na podkładce od myszki :P. Potraktowałem filtr WD 40 w szczelinie pomiędzy obiektywem i filtrem. Po chwili spróbowałem ręcznie - nic. Poprawiłem podkładką - też nic. Stwierdziłem że najsensowniejszym rozwiązaniem będzie obniżenie temperatury filtra który jest metalowy. Włożyłem więc obiektyw do zamrażalnika . Wyjąłem po około godzinie. Spróbowałem odkręcić ręcznie, mówie a zobacze może sie uda - OKDRĘCIŁ SIE . Oczywiście po tym "eksperymencie" włożyłem obiektyw na godzine do lodówki - tak żeby biedak nie doznał szoku termicznego . Teraz odpoczywa na półce.

    Na szczęście nie musiałem kombinować z żadnymi urządzeniami, chociaż imadło miałem już w ręce.
    Prawdą jest żeby próbować. Jak też masz akurat ten problem to próbuj po kolei, ale na moje zamrażalnik to 100% metoda

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Hm... Ja mam trochę podobny problem, w Nikkorze 80-200/2.8 często blokuje się osłona przeciwsłoneczna.
    Ki diabeł - nie wiem, to się powtarza, siłą trudno odkręcić (strach by nie popsuć AF) ale raptem puszcza bez żadnego oporu!
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  3. #23

    Domyślnie

    Widzę, że temat stary, ale na wakacjach wykorzystałem pewien pomysł na zdjęcie filtra dlatego go odświeżam.

    Otóż jak pewnie każdemu zakleszczył mi się filtr.
    Nie było w pod ręką narzędzia do odkręcania słoików, które zawsze się sprawdza przynajmniej u mnie, więc...
    Wykorzystałem trytkę. Co to takiego macie pod linkiem. Każdy zna ten niezwany szybki zacisk, ale być może inaczej nazywa.
    https://www.google.pl/search?q=trytk...vvgXqCTV7kM%3A

    Zacisnąłem ją na filtrze i próbowałem odkręcić, ciągnąc za koniec który został i w normalnym wykorzystaniu trytki byłby do obcięcia. Oczywiście trytka się ślizgała.
    Wykorzystałem więc gumkę recepturkę, którą założyłem na filtr i na niej zacisnąłem trytkę.
    Podziałało.
    Ot taki urlopowy sposób, może się komuś przyda.

    PS. trytkę trzeba dość mocno zacisnąć i metoda zadziałała.
    Jeśli to komuś do czegoś potrzebne to filtr miał średnicę 77mm.
    pozdrawiam
    covval
    www.speedway.hg.pl

  4. #24

    Domyślnie

    A tak na przyszłość polecam, przed nakręceniem filtra, nanieść na gwint cieniuteńką warstewkę wazeliny techniczny. Na kompakcie po 7 latach bez problemu filtr odkręcony.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  5. #25

    Domyślnie

    I mnie pomogło zastosowanie zamrażarki i wspomnianych szczypiec, a raczej ich rękojeści. A już myślałem, że będę tłukł filtr i go kroił...
    Pozdrawiam T.S. /Wysłane z Nokia 3210/

  6. #26

    Domyślnie

    Oj tam U Chińczyka za 2.30 USD dwie pary "otwieraczy" na większe i mniejsze filtry. Po prostu genialne. Zamiast otwieracza do słoików, jak kolega wcześniej pisał
    klik: https://goo.gl/5S7ATS
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja żeby uniknąć tego typu atrakcji na gwint filtru który nie wkręca się "gładko" nanoszę ołówkiem stolarskim trochę grafitu. Jak na razie skutkuje. Wazelina techniczna niestety zbiera paprochy.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •