Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Jest jeszcze taka metoda:

    nakręcasz na zapieczony filtr jeszcze jeden lub dwa , ale tak dosyć mocno (tylko nie polara )

    Następnie masz większą powierzchnię do trzymania , aby odkręcić ten przy samym szkle.

    Wazne , żeby nie ściskać mocno punktowo filtra tylko starać się równomiernie na całości - całą dłonią.

  2. #12

    Domyślnie

    No to ja sprzedam jeszcze jeden patent autorstwa mojej skromnej osoby. Filtr okręcamy tzw. gumką recepturką, tyle razy aby ciasno przylegała do pierścienia filtra. Gumka nie może zachodzić na obudowę obiektywu. Uzyskujemy dzięki temu pewny chwyt przy odkręcaniu ręką.
    The name of the game is to fill the frame.

  3. #13

    Domyślnie

    niestety innego filtra nie posiadam
    sposob z gumka recepturka nie pomogl. odkreca sie znowu wraz z jednym ze szkiel...
    probowalem takze gumowa rekawiczka i nic...
    chyba zostawie tak jak jest

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    postanowilem zostawic wszystko jak jest - czyli filtr na obiektywie - kupilem tylko zaslepke i jest ok. dziekuje wszystkim za podpowiedzi

  6. #16

    Domyślnie

    Jak byś jeszcze chciał spróbować (u mnie się udało tym sposobem miałem zakleszczone dwa filtry) oklej po obwodzie filtr taśmą samoprzylepną papierową , i drugą część w ten sam sposób , zrób tak kilka warstw i próbuj odkręcić .

  7. #17
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof Zobacz posta
    1. Na płaską powierzchnię (stół?) połóż gumową lub korkową podkładkę (serwetkę?)
    2. Postaw na tym obiektyw filtrem do dołu
    3. Odkręcaj trzymając za obiektyw i dociskając do stołu
    Fajny sposób, ale w tej chwili walczę z polarem i pierścieniem redukcyjnym Jakieś pomysły?
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  8. #18

    Domyślnie odkręcanie filtra

    sposób był już poruszony, ale powtórzę żeby potwierdzić że skuteczny....urządzenie do odkręcania słoików...od dziś będzie na stałym wyposażeniu torby z akcesoriami już chciałem wysylać moją sigmę do serwisu bo nie moglem odkręcić polara no... oświeciło mnie...kilka dni nerwów i prób, wizyta u zegarmistrza oczywiście bez efektu, a z urządzeniem zajęło mi to około minuty, po prostu jakby stworzone do odkręcania filtra, spokojnie mogliby go używać w serwisie

  9. #19

    Domyślnie

    warto zaznaczyć ze WD i nafta(jakkolwiek bardzo skuteczne) sa chemią i "MOGĄ" sie dostać na przednią soczewkę i nieżle je zabazgrać lub wpłynąć negatywnie na powłoki antyrefleks...

  10. #20

    Domyślnie

    U mnie zapiekły się dwa filtry - pomogła suszarka do włosów
    D600| N 24-70 2.8 | N 105 1.4| N 70-200 2.8 VRII |Tamron 15 -35 2.8|Samyang 135 2.0| SB-900

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •