Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    I dwieście postów typu: "Jak wyłączyć BF w D60", albo "Jaki serwis Nikona w Gozdowie Górnym polecacie, bo mam FF?"

    Nowy miesiąc - nowy śmietnik (a raczej )
    To ja inaczej, dzięki Skibek za tablicę

  2. #12

    Domyślnie

    Film na YouTube bardzo dobrze pokazuje jak się robi test i do czego to prowadzi



    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #13

    Domyślnie

    Właśnie skorzystałem z jednej z tablic testując nowo nabyte szkło NIKKOR 24mm/2.8D. Teraz zastanawiam się co ja tu robię źle. Kąt wyglada OK, odległość też. Poprzedni obiektyw SIGMA 17-70 miał BF około 2mm. Dziś ma około 30. Nabyty NIKKOR podobnie. Myślałem co jest grane. Zrobiłme zdjęcie czterech baterii, jedna stała lekko za drugą. I jestem zadowolony z rezultatu. Nie ma BF łapie na właściwą i BF mieście się w 10mm. Nie ma jakiegoś bardziej ludzkiego testu by się upewnić, że zestawienie z nowym obiektywem nie jest skopane. To trochę kasy jest, mogę oddać.
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anghan Zobacz posta
    Właśnie skorzystałem z jednej z tablic testując nowo nabyte szkło NIKKOR 24mm/2.8D. Teraz zastanawiam się co ja tu robię źle. Kąt wyglada OK, odległość też. Poprzedni obiektyw SIGMA 17-70 miał BF około 2mm. Dziś ma około 30. Nabyty NIKKOR podobnie. Myślałem co jest grane. Zrobiłme zdjęcie czterech baterii, jedna stała lekko za drugą. I jestem zadowolony z rezultatu. Nie ma BF łapie na właściwą i BF mieście się w 10mm. Nie ma jakiegoś bardziej ludzkiego testu by się upewnić, że zestawienie z nowym obiektywem nie jest skopane. To trochę kasy jest, mogę oddać.
    A można po polsku napisać, bo nie bardzo można zrozumieć...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A można po polsku napisać, bo nie bardzo można zrozumieć...
    Wydaje mi się, że chodzi o to, że przy testach z tablicami jest BF, a przy teście z robieniem zdjęć baterią jest ok.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Wydaje mi się, że chodzi o to, że przy testach z tablicami jest BF, a przy teście z robieniem zdjęć baterią jest ok.
    Dokładnie o to chodzi. Przepraszam, jeśli zbyt pośpiesznie napisałem i było niezrozumiałe. Chodzi mi o to, na ile test z kartą testową do badania BF/AF może być mylący. Wydaje mi się, że ustawiłem aparat prawidłowo i dostałem wynik BF rzędu 30mm. Następnie tak jak opisałem wyżej sfotografowałem Nikkorem 24mm/2.8 (który testuję) cztery baterie, które ustawiłem z drobnym przesunięciem odległości w rzędzie (stały w linii pod pewnym kątem do obiektywu). W tym teście wyszło mi, że obiektyw ostrzy zawsze na baterie, która ostrą być powinna, bo na nią ustawiłem FOCUS.

    Kiedyś z kartą testową BF/FF sprawdzałem mój obiektyw SIGMA 17-70 i miał on problemy rzędu 2-4mm na różnych ogniskowych. Wczoraj porównywałem ogniskową 24mm i też wyszedł BF 30mm na tym obiektywie.

    Czy też mieliście problemy z tymi kartami testowymi. Jak najlepiej sprawdzić, że szkło jest OK. Jaką dać mu tolerancję na FF/BF. Chciałbym wiedzieć czy nie powinienem szukać nowego Nikkora 24mm/2.8D a tego zwrócić
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Wydaje mi się, że chodzi o to, że przy testach z tablicami jest BF, a przy teście z robieniem zdjęć baterią jest ok.
    Gdzie napisał, że robi zdjęcia baterią ?
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  8. #18

    Domyślnie

    Zrobiłme zdjęcie czterech baterii, jedna stała lekko za drugą.
    Tutaj

    Następnie tak jak opisałem wyżej sfotografowałem Nikkorem 24mm/2.8 (który testuję) cztery baterie, które ustawiłem z drobnym przesunięciem odległości w rzędzie (stały w linii pod pewnym kątem do obiektywu). W tym teście wyszło mi, że obiektyw ostrzy zawsze na baterie, która ostrą być powinna, bo na nią ustawiłem FOCUS.
    i tutaj

    Chcesz pomóc?
    D80 + Sigma 17-70/2.8-4.5 + SB-700 | http://www.flickr.com/photos/anghan/

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Remol71 Zobacz posta
    Gdzie napisał, że robi zdjęcia baterią ?
    Właśnie skorzystałem z jednej z tablic testując nowo nabyte szkło NIKKOR 24mm/2.8D. Teraz zastanawiam się co ja tu robię źle. Kąt wyglada OK, odległość też. Poprzedni obiektyw SIGMA 17-70 miał BF około 2mm. Dziś ma około 30. Nabyty NIKKOR podobnie. Myślałem co jest grane. Zrobiłme zdjęcie czterech baterii, jedna stała lekko za drugą. I jestem zadowolony z rezultatu. Nie ma BF łapie na właściwą i BF mieście się w 10mm. Nie ma jakiegoś bardziej ludzkiego testu by się upewnić, że zestawienie z nowym obiektywem nie jest skopane. To trochę kasy jest, mogę oddać.
    O tutaj

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anghan Zobacz posta
    Nie ma jakiegoś bardziej ludzkiego testu by się upewnić, że zestawienie z nowym obiektywem nie jest skopane. To trochę kasy jest, mogę oddać.
    Jest. Rób zdjęcia w plenerze, w domu, takie normalne zdjęcia jak ludzie robią i wtedy będziesz widział co się dzieje ze szkłem. Czasem małe problemy z FF czy BF na rzeczywistych zdjęcia są niewidoczne. Miej też baczenie na to, że to tylko auto ustawianie ostrości i niestety jak każde auto może się mylić.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •