Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie prośba o poradę - problem z AF w D50 + ob. 18-135

    Witam,
    mam do Was prośbę o poradę. Kilka dni temu zaobserwowałem problemy z działaniem autofocusa w moim aparacie. Mam D50 + obiektyw 18-135 3.5-5.6 i sprzętu używam amatorsko. Problem jest mianowicie taki - przy zakresie ogniskowych poniżej 100 aparat ustawia ostrość, ale nie następuje "piknięcie" oznaczające "złapanie" ostrości i nie mogę wykonać zdjęcia. W takiej sytuacji muszę przełączyć z AF na M i dopiero wykonać fotkę. Reasumując: łapie ostrość, ale nie ma możliwości wykonania zdjęcia . Przy zakresach powyżej 100, czyli na zbliżeniu, wszystko działa ok.

    Przypuszczam, że jest to wina obiektywu, bo pożyczyłem inny, podpiąłem pod body i wszystko wydawało się być OK. Uprzedzając pytania - przyciski na obiektywie i body ustawione są na AF Obiektyw kupiłem około roku temu używany na Allegro, ale dotychczas wszystko działało bez zarzutu.

    Czy ktoś z Was miał może (słyszał o) podobnym przypadku? Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy zostaje tylko odesłanie obiektywu do serwisu? Może to naiwne pytanie, ale czy jest możliwe, że coś się gdzieś przestawiło, przełączyło?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ale masz AF-S czy AF-C ustawione na aparacie ? może spróbuj zrobić reset do fabrycznych ustawień ...
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  3. #3

    Domyślnie

    Może obiektyw jest brudny i czujnik AF nie jest pewny czy to jest właściwa ostrość. Jak sprawa wygląda na innych polach AF?
    D600 S10-20 N50 T28-75 N70-300VR SB900 YN460II

  4. #4

    Domyślnie

    Masz pierwsze objawy usterki głowicy GMR auto focusa w obiektywie. Po jakimś czasie AF zacznie "szaleć" i przestanie prawidłowo pracować. Konieczna jest wymiana. Koszt 139zł

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektyw jest czysty. Na wszystkich polach AF zachowuje się niestety tak samo, czyli łapie ostrość powyżej setki...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •