Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Skaner do średniego formatu

    Witam

    jaki polecacie skaner do filmów typu 120(najczęściej czarno białe filmy,format 6x4,5) w cenie 1000 - 1300zł. Myślałem nad Epson v600( nie wiem czy będę w stanie dołożyć do v700)

    Pozdrawiam
    Michał
    www.michalbanas.carbonmade.com
    Nikon D300 + Sigma 10-20/3.5 + Nikkor 17-55/2.8 + Sigma 50/1.4 + Metz 58

  2. #2

    Domyślnie

    Mam w tyrce V700. Do www ze średniego ujdzie w tłoku, do czegokolwiek więcej – zapomnij.

  3. #3

    Domyślnie

    mogę prosić o jakieś sampelki na michalan@o2.pl ?
    www.michalbanas.carbonmade.com
    Nikon D300 + Sigma 10-20/3.5 + Nikkor 17-55/2.8 + Sigma 50/1.4 + Metz 58

  4. #4

    Domyślnie

    Musiałbym najpierw odkopać jakieś slajdy, a to chwilkę zajmie. Generalnie – jak się nie miało do czynienia z żadnym porządnym skanerem, to można uznać, że taki Epson jest OK, ale jeśli porówna się toto z bębnem czy skanerem do slajdów (nie płaszczkiem, bo te naprawdę dobre zdechły z 10 lat temu), to różnica jakości jest kosmiczna.

  5. #5

    Domyślnie

    Tu masz testy - V600 jest dość mydlany, V700 troszkę lepszy. Bęben toto napewno nie jest, zresztą tak naprawdę żaden skaner CCD (nawet dedykowany do filmu) nie może równać się z fotopowielaczem.
    http://www.photo-i.co.uk/Reviews/int...50/page-1.html
    http://www.photo-i.co.uk/Reviews/int...700/page_1.htm

  6. #6

    Domyślnie

    Ok,dzięki wielkie, ale teraz jestem w kropce... W Zamościu z tego co wiem nigdzie nie zeskanują mi średniego formatu... Musiałbym to wysyłać pewnie albo do Lublina albo do Warszawy, jest sens w ogóle kupować taki skaner?
    www.michalbanas.carbonmade.com
    Nikon D300 + Sigma 10-20/3.5 + Nikkor 17-55/2.8 + Sigma 50/1.4 + Metz 58

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kadir Zobacz posta
    Ok,dzięki wielkie, ale teraz jestem w kropce... W Zamościu z tego co wiem nigdzie nie zeskanują mi średniego formatu... Musiałbym to wysyłać pewnie albo do Lublina albo do Warszawy, jest sens w ogóle kupować taki skaner?
    Zależy co masz na myśli mówiąc o "sensie". Jeśli o mnie chodzi, to mając D300 dałbym sobie spokój z tego typu druciarstwem. Są jednak osoby, które niesamowicie kręci kupno MF, badziewnego skanerka a następnie doszukiwanie sie w nędzności uzyskiwanych za pomocą owych utensyliów rezulatatów plastyki, magii i metafizyki.

  8. #8

    Domyślnie

    hmmm...tylko co z moimi filmami 120? Wysyłać do skanu?
    www.michalbanas.carbonmade.com
    Nikon D300 + Sigma 10-20/3.5 + Nikkor 17-55/2.8 + Sigma 50/1.4 + Metz 58

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kadir Zobacz posta
    hmmm...tylko co z moimi filmami 120? Wysyłać do skanu?
    Najlepiej wyślij na próbę do skanu komuś, kto ma V700 - jak uzyskany efekt wyda ci się urokliwy, to sobie to cudo kupisz i problem z głowy. Skanowanie usługowe na będnie jest troszkę drogawe...

  10. #10

    Domyślnie

    i właśnie dlatego, że skanowanie usługowe jest drogie,to pomyślałem o zakupie skanera ale jak widać nie wszystko jest takie proste :/
    www.michalbanas.carbonmade.com
    Nikon D300 + Sigma 10-20/3.5 + Nikkor 17-55/2.8 + Sigma 50/1.4 + Metz 58

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •