Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ładowarka BC700 nie widzi akumulatorków...

    Spotkał się ktoś z problemem
    Mam ładowarke BC700 i zdziwiłem się gdy chciałem naładować przed chwilka aku sanyo eneloop, ładowarka nie widzi dwóch aku pokazując null

    Wcześniej miałem podobną sytuacje ze starymi aku ale uznałem, że mają swoje lata więc mogły paść te sanyo są w miare nowe.

  2. #2

    Domyślnie

    Było gdzieś o tym... można wsadzić do innej ładowarki, która jest bardziej tolerancyjna jeśli chodzi o minimalne napięcie na elektrodach akumulatorka, żeby troszkę je podładował, albo na krótko zewrzeć z innym podczas ładowania. Pewnie są zbyt mocno wyładowane i BC ich nie wykrywa.
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  3. #3

    Domyślnie

    ja tak czasem mam na skrajnych polach ładowarki, aku dużej pojemności np 2700 są jak na sterydach "gabarytowych" i pin + ledwo wystaje z akumulatorka i czasem obudowa aku opiera się o fragment obudowy ładowarki......wystarczy troche przekręcić aku, lub zmienić miejsce ładowania na środkowe

  4. #4

    Domyślnie

    inne miejsca nic nie dają jak i ich obrót... podładowałem troszkę w innej ładowarce i działają

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyyy77 Zobacz posta
    inne miejsca nic nie dają jak i ich obrót... podładowałem troszkę w innej ładowarce i działają
    Dokładnie tak należy robić - cokolwiek (choćby kwadrans) naładować w najzwyklejszej ładowarce bez automatyki, potem BC700 i jest już z górki.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  6. #6

    Domyślnie

    W takich przypadkach inna ładowarka nie jest konieczna. Wystarczy potrzymać jest w BC przez kilka godzin (czasem wystarczy krócej), a potem wyjąć i z powrotem włożyć, i powinna je już widzieć. Po prostu ładowarki BC podają jakieś małe napięcie na styki nawet, jak nic nie jest włożone i akumulatorek się troszkę podładowuje.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    W takich przypadkach inna ładowarka nie jest konieczna. Wystarczy potrzymać jest w BC przez kilka godzin (czasem wystarczy krócej), a potem wyjąć i z powrotem włożyć, i powinna je już widzieć. Po prostu ładowarki BC podają jakieś małe napięcie na styki nawet, jak nic nie jest włożone i akumulatorek się troszkę podładowuje.
    Powinna je widzieć, ale często nie widzi.
    Trzymałem pod prądem i 24h, i nic. A w innej kwadrans i można ładować dalej w 700ce.
    tedd
    D cośtam + stos szkła, metalu i innego badziewia
    www.fotopodhale.net

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Bielsk Podl.
    Posty
    232

    Domyślnie

    Miałem z eneloopami i BC700 identyczną sytuację. W sabinie włączonej leżały kilka dni i kompletnie się rozładowały. Na 2-3 minuty wsadziłem do "zwykłej" szybkiej ładowarki i akumulatorki ożyły.
    D300s/N24-70/N80-200/N50f1.8/SB900/MF

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •