Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Lightroom a własne profile Picture Control

    Witam,

    jestem Paweł, póki co hobbystycznie zajmuję się fotografią.

    Jak widać pierwszy post na forum, poproszenie o pomoc

    Szukałem dużo wątków, jednak nie mam dalej odpowiedzi,

    mam stworzony własny profil kolorów Picture Control w D90 jako Std Obiekt, mogę go zapisać na karcie, występuje on wówczas z rozszerzeniem i nazwą PICCON02.NCP.

    Czy ja mogę wskazać w jakiś sposób ten profil, aby był odczytywany poprzez LR? W tej chwili LR ustawia mi domyślne ustawienia, co jest bardzo denerwujące, chciałbym widzieć ustawień, takie jakie widzę w D90 lub w Capture NX2 (Capture NX2 widzi te ustawienia bez żadnych modyfikacji "Unchanged", widzi nawet nazwę tego profilu Std Obiekt).

    Próbowałem oczywiście te ustawienia kopiować do folderu Camera Raw, jednak LR dalej tego nie widzi - w LR nawet mają inne rozszerzenia *.dcp.

    Czy może jest jakiś program który przekonwertuje mi ustawienia z D90 do plików z rozszerzeniem *.dcp

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć Paweł!

    Czy udało Ci się rozwiązać wyżej opisywany problem?

  3. #3

    Domyślnie

    W kategorii "Złotej łopaty" za odkopanie starego wątku zajmujesz miejsce w czołówce

    A co do pytania - z tego, co mi wiadomo, pliki NCP nie nadają się do Lightrooma. Jeśli chcesz używać niestandardowych profili w LR, to trzeba je sobie stworzyć (np. za pomocą Passport Color Checkera) lub od kogoś zgrać w postaci pliku dcp. Nie słyszałem o jakimkolwiek konwerterze plików NCP na dcp. Capture NX2 odczytuje te ustawienia, bo jest aplikacją producenta i zna odpowiedni format, Adobe nie ma do tego dostępu. To właśnie jednak z przewag CNX2 nad Lightroomem - prezentowanie kolorów tak, jak zostały ustawione w aparacie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •