Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie Tamron 17-50 f/2.8 vs. Nikkor 35 f/1.8

    Na wstępie przepraszam starych wyjadaczy którzy już zęby zjedli na podobnych dylematach pewnie, temat wałkowany 1001 razy itd. - szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. A muszę się zdecydować do końca tygodnia - wiec czasu mam raczej mało. Chciałem kupić jedno z tych szkieł do zastosowań typowo amatorskich ( właściwie to chyba ich główne przeznaczenie ) Tamron kusi mnie szerokim kątem i uniwersalnością ale odstrasza mydleniem - nie chodzi mi o BF/FF bo to sprawdzę przed zakupem. Nikkor nęci ostrością i jakością wykonania ale to już by była 2 stalka w stajni - no i nie mam nic poniżej 50mm a jak dokupię nikkora to nie będę miał nic poniżej 35mm ( aktualnie mam 50mm i 20-210). Proszę osoby posiadające jeden z wymienionych obiektywów o pomoc w wyborze . Jeśli ktoś ma w miarę czyste sample z jednego i drugiego słoika to byłbym baaardzo wdzięczny za podesłanie plików lub linków - wiem, wiem można poszukać ale to co znalazłem jest już jakoś wstępnie obrobione
    nie trzeba wzywać doktora

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pukas Zobacz posta
    temat wałkowany 1001 razy itd. - szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie
    był wałkowany? nie mogłeś znaleźć ?

    tu masz podobny http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=126108

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    no właśnie chodzi mi dokładnie o porównanie tamiego i nikkora - na pewno są osoby posiadające oba szkła od dłuższego czasu i mające wyrobione zdanie . zapomniałem dodać że przymierzam się do kupna tańszej wersji tamiego bez vr
    nie trzeba wzywać doktora

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    no i masz dylemat, który ciężko za ciebie rozwiązać bo albo wybierasz uniwersalność kosztem wad tamrona, albo brak uniwersalności

    wiadomo każdy obiektyw ma wady i zalety ale zdecydowanie wolałbym 35/1.8

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    miałem kita nikkora 18-55 i denerwował mnie brak ostrości , światło 3.5 mi nie przeszkadzało tylko właśnie to mydło- wiec szybko sie go pozbyłem. Stałki strasznie uzależniają jeśli chodzi o ostrość i nie wiem czy powinienem sie spodziewać po tamronie podobnego mydła jak na 18-55 czy raczej bliżej mu do 35 z mocnym naciskiem na słowo "bliżej" bo nie spodziewam sie żę mu dorówna, a jeśli tak to jak blisko/daleko ?

    a czy 35 f1.8 pozwoli mi uzyskać taką ostrość jak 50mm f1.4 - na podobnych przesłonach oczywiście. Masa pytań kłebi mi się w głowie a czasu brak ...
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 08-07-2010 o 17:31 Powód: proszę nie mnożyć postów
    nie trzeba wzywać doktora

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    oglądałem dzisiaj tamiego i nikkora i raczej pasował by mi tamron - zastanawiam sie czy kupić od Cichego, opisujecie ze nie ma problemow z przebranym przez niego sztukami - te opinie są aktualne ? No i druga sprawa - podobno wersja made in japan jest solidniejsza, czy wszystkie nowe sztuki sa już z japoni ? czy też nadal można trafić na chinola ?
    nie trzeba wzywać doktora

  7. #7

    Domyślnie

    N35 1.8 zoom w nogach i naprzód jest ostry od 1.8
    D700 - S14 2.8 - N35 1.8 - N85 1.8 - SB910

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli masz 35, to olałbym i 50, i 17-50, i kupił coś szerokiego w zakresie pomiędzy 10 a 24, np Tokina 12-24/4
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Mialem tamrona (bez VR- znaczy VC) i jednoczesnie mialem 35mm- był u mnie tylko 2 tygodnie- ani szeroko ani dlugo- sprzedalem i teraz raczej kupie cos 10-20mm aby uzupelnic luke.
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  10. #10

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=149629

    zobacz tu - obiecuję, że wątek będzie uzupełniony, a porównanie stałki z zoomem, trochę mnie dziwi przy takim wyborze, to są zupełnie dwa inne obiektywy o innym przeznaczeniu, one mogą się najwyżej uzupełniać, a nie konkurować
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •