Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    To czekamy na opinie a przynajmniej ja bo sam zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi szkiełkami.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie można tych obiektywów tak porównywać;każdy ma inne preferencje co do fotografowania.
    Może nie mam Tamrona tylko jego odpowiednik w sigmie (która wydaje się być dużo solidniejszą konstrukcją)
    mam też 35mm 1.8 i te szkła ładnie się uzupełniają.
    Najpierw kupłem 35mm choć z perspektywy czasu bardziej uniwersalnym byłoby zakupienie najpierw zooma
    FX

  3. #23

    Domyślnie

    zrobiłem zdjęcia ale kwa ustawiłem najmniejszą wielkość i nic z nic nie wynika, bo nie da się ich porównywać - wszystkie są podobne- dzisiaj nie mam już siły żeby to powtórzyć
    Dla ciekawości powiem że porównałem t17-50vc od cichego z n16-85, n35f/1.8, n50/f1.8g.
    dla zainteresowanych:
    http://picasaweb.google.com/an.ambro...eat=directlink

  4. #24

    Domyślnie

    thorgal jak oceniasz np szybkość autofocusa w tamronie i 35/1,8? A porównanie obu stałek 50 i 35 jak wypada Twoim zdaniem?

  5. #25

    Domyślnie

    Z tamronem jest ciężko ja swojego wybrałem z pośród 8 9 sztuk i 9 był ok więc nikt Ci nie podeśle sprawdzonej sztuki nawet cichy , musisz wysłać do niego puszkę wtedy dobierze do twojego body i owszem będzie ok , jak będziesz miał dobrą sztukę to jest ostra od f2,8 i da wiele frajdy , a jak braknie światła jednak 35 f1,8 to jest to choć gdyby nikon wypuścił taką 24 F1,8 za podobne pieniądze co 35 byłoby super , sprzedaj 50 kup 35 i dozbieraj do 85 i masz zestaw jak nie wiem
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  6. #26

    Domyślnie

    Teraz mam d300 + d70s + N18-70 + N50,1,8 + N55-200 VR + SB600.
    Pierwsza wersja była taka, że kupię tamrona 17-50vc i sb 900. Teraz zacząłem rozważać żeby kupić 35/1,8 (światło no i cena) + sb 900 i za jakiś czas coś szerokiego: Sigmę 10-20/3,5 lub Tokinę 11-16/2,8.
    Tylko obawiam się może mi brakować uniwersalności w standardowych ogniskowych (20-50).
    Dlatego interesują mnie opinie fotografów slubnych którzy wykorzystują oba te szkła w pracy, lub jedno

    LordRamzes a jak porównasz szybkość autofocusa obu szkieł?

  7. #27

    Domyślnie

    no cóż gdybym był na Twoim miejscu to sprzedałbym wszystko tylko d300 zostawił i tokina 11-16+Tamron 17-50 i zbierać na jakieś 70-200 i sb 900 i masz zestaw jak nie wiem , wydaje mi się ,że szybsza jest 35 choć na tamrona nie narzekam a z uniwersalnością 20-50 to zależy co kto robi u mnie to co mam spisuje się na ślubach i zarobiło już na siebie b dawno i nie narzekam , przychodzi reporterka to jednak zapinam tamrona gdyż nie ma czasu na zmianę szkła a na sali gdzie już jest swoboda to jednak stałki
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #28

    Domyślnie

    obiektyw mam od wtorku wieczora, i jedyne porównania to te wczorajsze. z tym że nie zwracałem uwagi na porównanie szybkości w stosunku do 35/1.8 czy 50/1.8.
    Takie moje wstępne odczucia są takie, że jest zdecydowanie szybszy od 50/1.8.

    Jak będę miał dzisiaj czas to pobawie się porównania.

    Jedno wiem napewno, z mojej szkalrni wypłyną już wkrótce 35 i 16-85 a zostanie 17-50, 50 i 70-300.

    N15-50 i N70-200 nie potrzebuje.
    No może inaczej - nie potrzebuje wydawać tylko kasy jak na moje hobbystyczne pstrykanie.

  9. #29

    Domyślnie

    oczywiście chodziło mi o 17-50

    przykład z dzisiaj



  10. #30

    Domyślnie

    thorgal czyli rozumiem, że za często nie używasz 35/1,8?
    Dlatego, że nie chce Ci się zmieniać szkieł na body czy poprostu nie jesteś zadowolony z 35?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •