Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=149629

    zobacz tu - obiecuję, że wątek będzie uzupełniony, a porównanie stałki z zoomem, trochę mnie dziwi przy takim wyborze, to są zupełnie dwa inne obiektywy o innym przeznaczeniu, one mogą się najwyżej uzupełniać, a nie konkurować
    dzieki za linka - to wybór pomiędzy uniwersalnościa a jakością i lepszym światłem. aktualnie mam 50 f/1.4 oraz 70-210 i brakuje mi czegoś w standardowym zakresie, właściwie to wziął bym tamiego zniechęca mnie tylko ten problem z ostrością. Wpakować kupę kasy i później oglądać mydlane zdjęcia to nic przyjemnego. Niestety 4x droższy nikkor ze stałym światłem nie wchodzi w gre ze względów finansowych. Dodam że jestem hobbistą i sprzęt w najmniejszym stopniu na siebie nie zarabia wiec siłą rzeczy droższe zakupy w sklepie fotograficznym budzą większe kontrowersje w zderzeniu z budżetem domowym
    nie trzeba wzywać doktora

  2. #12

    Domyślnie

    Prawda jest taka ze jak trafisz w dobrego Tamiego to pojecie mydla o ktorym piszesz stanie sie mitem........trudno porownywac stalke do zooma....
    17mm to wcale nie szeroko pod DXem ale jest na tyle uniwerslanie ze daje sporo wygody.......
    Mnie sie trafil dobry Tami, jedyny problem to typowa tamronowska kolorystyka!
    Tami potrafi byc "ostry" i jako tani zoom jest najlepszy w swojej klasie!

  3. #13

    Domyślnie

    mam tego tamrona i powiem tak ze przy 17 mm jest mydło ale wyżej i przy przesłonie powyżej 3.5 jest poprawnie
    Fotografuję, żeby się przekonać, jak to będzie wyglądało na zdjęciu.” – Garry Winogrand. "
    D300s N17-55 2.8 N50 1.8 N35 1.8 SB900

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popper098 Zobacz posta
    mam tego tamrona i powiem tak ze przy 17 mm jest mydło ale wyżej i przy przesłonie powyżej 3.5 jest poprawnie
    Pierwszy raz slysze ze ten Tamron mydli.....to znaczy ze macie klopoty z ostroscia w tym Tamim

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popper098 Zobacz posta
    mam tego tamrona i powiem tak ze przy 17 mm jest mydło ale wyżej i przy przesłonie powyżej 3.5 jest poprawnie
    niee no kurde to jak nie ma ostrości od pełnej dziury to zupełnie mija sie z celem ... zamówię chyba u cichego, daje 100% gwarancji i wymienia w razie wtopy
    nie trzeba wzywać doktora

  6. #16

    Domyślnie

    pukas, nie śledzę jaki masz aparat, ale myślę, że warto wysłać od razu puszkę do cichego jeśli nie masz czegoś z kalibracją AF'a
    jak już dobierać to konkretnie pod posiadany aparat

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    mam D80
    nie trzeba wzywać doktora

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    ale raczej Af jest w porządku z innymi szkłami więc "standardowa" sztuka powinna być ostra , niemniej twój pomysł jest całkiem ciekawy - boję sie tylko o transport :-/
    nie trzeba wzywać doktora

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar pukas
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Małopolska
    Posty
    233

    Domyślnie

    no nic - zamówiłem u cichego - teraz czekam na wysyłkę więc kilka dni nerwówki .. kurde kupa kasy mam nadzieje ze będę zadowolony chociaż
    nie trzeba wzywać doktora

  10. #20

    Domyślnie

    właśnie zanabyłem od Cichego tamiego z vc i mam 35/1.8g więc jak czas mi dzisiaj pozwoli to wieczorkiem wrzucę przykładowe zdjęcia.
    Sam jestem ciekawy jak ten tami a wczoraj nie miałem możliwości go przestrzelić.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •