Close

Strona 3 z 57 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 565
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Mi się podoba ta tokina, bo przynajmniej coś się dzieje na rynku, jak będzie dobra to konkurencja zawsze ma wpływ na pozostałych producentów. Miałem kiedyś T12-24/4 i bardzo lubiłem to szkło. Na dodatek jakość wykonania bardzo dobra, jakoś nie mogę przeboleć zabawek tamrona i EX sigmy z odpadającym lakierem. Ciekawe czy tokina poleci dalej i zrobi jakiś dobry 70-200/2.8 z silnikiem (oczywiście w dobrej cenie).
    Z takimi cenami wiele nie zwojuja. 1300$ to w Europie bedzie 1300€. Dziekuje, ale nie chce takiego obiektywu. Do tego wciaz z tym niewydarzonym przelaczaniem AF/MF. Nie moga zrobic normalnego przelacznika albo innego sprzegla? Od obiektywu za taka kase i z takimi aspiracjami mozna juz to i owo wymagac.
    Fajnie, ze sa uszczelki.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiem w czym takie rozwiązanie przełącznika af/mf może przeszkadzać. Niedawno sprzedałem tokinę 11-16 i takie rozwiązanie mi w niczym nie przeszkadzało, ale wiadomo każdy ma swoje upodobania. Zapytam tylko czy przy zakupie szkła za 4000zł decyduje przełącznik af/mf?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Zapytam tylko czy przy zakupie szkła za 4000zł decyduje przełącznik af/mf?
    A przy jakim szkle to ma mieć znaczenie?

    Jak kupujesz Matiza, to nie patrzysz na jakość wykończenia. A jak kupujesz e-klasę, to czepiasz się koloru wentyla... normalka

    (he, he, zabrzmiało jakbym bym weteranem w kupowaniu e-klasy
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Porównujecie ją do 16-35 f4 VR ale to chyba 2 różne szkła prawda? Mi zakres 16-28 odpowiada bardziej niż 14-24 a światła 2.8 nie zastąpi mi VR z 16-35.
    Z tym światłem, to zależy co się robi - UWA zazwyczaj są używane do 3 zastosowań: architektura, krajobraz i reportaż. W 2 pierwszych VR spokojnie zastąpi 2.8, a wręcz może dać więcej (gdy nie chce się/nie można robić ze statywu). W 3. zastosowaniu, zwłaszcza dla mroko-robów światła nie zastąpi nic. GO przy tych ogniskowych to kwestia zupełnie pomijalna, ale dłuższy koniec Nikkora w wielu sytuacjach będzie praktyczniejszy, gdy w Tokinie 28 okaże się za mało i trza będzie ją zmieniać (choć to może nie dotyczyć profi robiących na 2 puszki). Tak więc wszystko zależy co kto i jak robi.
    Choć IMHO jak na firmę niezależną cena lekko absurdalna. Się Tokina razem z Sigmą na Zeissa zapatrzyły czy jak?
    No i miejmy nadzieję że tym razem inżynierowie Hoyi poradzili sobie lepiej z kontrolą CA niż im to zwykle wychodziło.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez messer Zobacz posta
    A przy jakim szkle to ma mieć znaczenie?

    Jak kupujesz Matiza, to nie patrzysz na jakość wykończenia. A jak kupujesz e-klasę, to czepiasz się koloru wentyla... normalka

    (he, he, zabrzmiało jakbym bym weteranem w kupowaniu e-klasy
    Lepej bym tego nie ujal.

  7. #27

    Domyślnie

    Widocznie ja jestem mniej wymagającym klientem. Jak szkło jest dobre optycznie i wykonane tak dobrze jak wszelkie szkła tokiny to nie zawracam sobie głowy przełącznikiem af z którego w moim wypadku i tak korzystać nie będę.

  8. #28

    Domyślnie

    Tutaj są sampelki. Przejrzałem je i dla mnie to rewelka. Ja zawsze uważałem Tokinę za porządną firmę i miałem nadzieję, że w końcu się popiszą. No i chyba się udało. Tylko, żeby z ceną nie przesadzili.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear Zobacz posta
    Jak szkło jest dobre optycznie i wykonane tak dobrze jak wszelkie szkła tokiny to nie zawracam sobie głowy przełącznikiem af z którego w moim wypadku i tak korzystać nie będę.
    a ja korzystam i dla mnie jest ono jest zaskakująco dobre.
    Chociaż przy "szerokiej" Tokinie nie ma to większego znaczenia ale już przy Tamronie 90Di macro sprawdza się bardzo dobrze.
    Bez odrywania wzroku, palcy itp jednym ruchem zmieniamy sposób ustawiania ostrości.
    Dla mnie zdecydowanie szybciej i wygodniej niż szukanie przełącznika na obiektywie.
    Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest AF-S z trybem M/A ale ten przełącznik nie jest taki zły a już na pewno nie warto przez niego rezygnować ze szkła.
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  10. #30
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flores Zobacz posta
    Tutaj są sampelki. Przejrzałem je i dla mnie to rewelka. Ja zawsze uważałem Tokinę za porządną firmę i miałem nadzieję, że w końcu się popiszą. No i chyba się udało. Tylko, żeby z ceną nie przesadzili.
    Ale na 16/2.8 nic nie pokazali - ciekaw jestem jak wygladaja rogi na FX przy tych ustawieniach

Strona 3 z 57 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •