Close

Strona 2 z 57 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 565
  1. #11

    Domyślnie

    oba wym. wyzej przez kolege szkla to FF i maja plaski przod.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundzu1 Zobacz posta
    FF a DX to jednak różnica
    Proponuję mocną kawę bo chyba nie wiesz co napisałeś ale jak już wypijesz tą kawę, przyjrzysz się temu co napisałeś i to skorygujesz to wtedy pociągniemy temat bo:
    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    oba wym. wyzej przez kolege szkla to FF i maja plaski przod.
    więc...
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #13

    Domyślnie

    Przeca 16-35 i 17-35, to szkła FX.

    Edit. No to mnie ubiegło dwóch panów.



  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fear
    Jak mniemam wspomniany nikon ma lepszy af od nowego ale mimo wszystko śrubokrętowego szkła tokiny.
    z tego, co wyczytałem, to pierwsza Tokina z nowym silniczkiem, pewnie SD-M to skrót od Silent Drive Motor, co mówi nam jednak o tym, że nie mamy śrubokrętowego szkła tokiny

    16-28 to też szkło na FF
    Naucz się czytać

  5. #15

    Domyślnie

    Mnie to szkło cieszy, kosztuje tyle co N 16-35/4 na starcie i do odniesienia sukcesu wystarzcy aby nie było gorsze od wsponianego N16-35. Co nie powinno być trudne :P

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xMAREKx Zobacz posta
    Mnie to szkło cieszy, kosztuje tyle co N 16-35/4 na starcie i do odniesienia sukcesu wystarzcy aby nie było gorsze od wsponianego N16-35. Co nie powinno być trudne :P
    a co złego jest w N 16-35/4 ???
    ma jakieś wady czy błędy?

    na starcie to ta Tokina przegrywa już ceną, brakiem stabilizacji oraz zakresem
    jedynie co ma lepsze to światło ale akurat w tym zakresie ogniskowych nie jest to najważniejsze kryterium
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  7. #17

    Domyślnie

    Stabilizacja w zakresie 16-35? W szkle FXowym? A... po co? Chyba tylko po to, żęby zwiększać masę i cenę tego klamota.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Doskonały to on nie jest, a przy takiej cenie to bym się jego geometrii przyczepił. Po wyjściu Tokiny będzie wybór f/4 VR lub f/2,8 i oby Tokina nie dała ciała.

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego spisujecie to szkło na straty. Faktycznie wczoraj jak pisałem wydawało mi się, że to śrubokręt dziś oznaczenie SD jest dla mnie zrozumiałe i właśnie przez zastosowanie silnika jeszcze bardziej interesuje się nową tokiną. Porównujecie ją do 16-35 f4 VR ale to chyba 2 różne szkła prawda? Mi zakres 16-28 odpowiada bardziej niż 14-24 a światła 2.8 nie zastąpi mi VR z 16-35. Jest też N 17-35 f2.8 afs ale optycznie to szkło odstaje od nowych konstrukcji. Nigdzie nie jest napisane, ale może konstruktorzy tokiny pomyśleli i będzie możliwość stosowania filtrów żelowych od wewnętrznej części szkła. Wg mnie szkła nikona są na bardzo dobrym poziomie chodzi mi tu o 17-35 f2.8 i 16-35 f4 VR. Zastanawiam się nad zakupem któregoś z nich do reporterki ale w pierwszym za taką cenę jakość obrazka mi nie imponuje w drugim zaś światło f4 może być za słabe. Waga tokiny wskazuje że to kawał kloca, a zastosowanie wysokiej jakości optyki do budowy szkła może wskazywać, że optycznie będzie naprawdę nieźle. Cena również może sugerować że szkło bez kompromisów będzie konkurowało z systemówkami. W nikkorze 14-24 ludziom przeszkadza wypukła soczewka ale mimo to jest to jedno z najczęściej spotykanych szkieł w torbach zamożniejszych fotografów. Może jakość optyczna i kontrastowość tokiny będzie również na wysokim poziomie i mimo wypukłej soczewki będzie to szkło godne uwagi. Zobaczymy za jakiś czas jak szkło będzie prezentowało się na tle systemowych konkurentów. Na dzień dzisiejszy nie dyskwalifikował bym tej tokiny. Za miesiąc, dwa okaże się czy 16-28 będzie w stanie konkurować na rynku, a jak wiemy ten najlepiej reguluje cenę, którą w przypadku braku zysków trzeba będzie obniżyć.

  10. #20

    Domyślnie

    Mi się podoba ta tokina, bo przynajmniej coś się dzieje na rynku, jak będzie dobra to konkurencja zawsze ma wpływ na pozostałych producentów. Miałem kiedyś T12-24/4 i bardzo lubiłem to szkło. Na dodatek jakość wykonania bardzo dobra, jakoś nie mogę przeboleć zabawek tamrona i EX sigmy z odpadającym lakierem. Ciekawe czy tokina poleci dalej i zrobi jakiś dobry 70-200/2.8 z silnikiem (oczywiście w dobrej cenie).
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



Strona 2 z 57 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •