Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D90 - uszkodzony górny wyświetlacz

    Witam.

    Rozwaliłem górny wyświetlacz Nikona D90.


    Aparat pracuje w porządku, nawet część wyświetlacza działa (mogę zmienić na nim rozmiar i kompresję zdjęć oraz balans bieli).
    Czy taką wymianę może wykonać tylko serwis Nikona czy zna ktoś może inny serwis (najlepiej w Krakowie albo w Kielcach), który wykonałby taką naprawę?
    O serwisie Nikona przeczytałem sporo negatywnych opinii, m.in. że sprzęt dość długo u nich leży. Czy jeśli jedynym rozwiązaniem będzie odesłanie aparatu do serwisu Nikona to czy mogę z tym uszkodzeniem przeczekać lato? Czy z czasem uszkodzenie może się pogorszyć?

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym odradzał fotografowanie z takim wyświetlaczem, bo niesie to spore ryzyko dostania się odrobiny szkła do oka (choćby za sprawą wiatru), a oczko masz niewymienialne
    jeśli nie masz kasy i musisz przeczekać lato zaklej go porządnie plastrem opatrunkowym

  3. #3

    Domyślnie

    Pieniądze nie są problemem. Problem tkwi w tym, że nie chcę aby przepadła mi ładna pogoda do fotografowania.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli pieniądze nie są problemem, to wyślij D90 do serwisu a kup sobie jeszcze D700

  5. #5

    Domyślnie

    Jakieś inne genialne rady?

  6. #6

    Domyślnie

    Jak nie masz aparatu już na gwarancji zapytaj o wyświetlacz w fototech-u (http://fototech-serwis.pl/). Jeżeli chodzi o jego wymianę podejdź do P. Kadeji na ul. Czapskich i zapytaj (ew. zadzwoń 12 429102 Pzdr.

  7. #7

    Domyślnie

    Cheyenne - dzięki za radę, o tym nie pomyślałem, na pewno go zakleję.

    Bodek - aparat jest jeszcze na gwarancji; byłem na Czapskich i mnie odesłali do autoryzowanego serwisu Nikona.

    Najbardziej mi zależy na poradzie czy muszę się z tym uszkodzeniem śpieszyć czy aparat może jakiś czas pracować bez pogłębienia uszkodzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Już bardziej mu nie zaszkodzisz, wyświetlacz i tak do wymiany więc możesz pstrykać jak Ci brak wyświetlacza nie przeszkadza.
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •