Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Geotagowanie zdjęć - sprzęt.

    Witam.

    Za niedługo wyjeżdżam na wakacje i pomyślałem sobie, że dobrze było by zaopatrzyć się w jakiegoś GPS'a, tak, abym mógł w prosty sposób otagować zrobione w wakacje zdjęcia.
    Jaki sprzęt polecacie? Chodzi mi o coś prostego i taniego.



  2. #2

    Domyślnie

    Tylko Holux M-241 i darmowy Geosetter. RE-we-la-cja.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dem Zobacz posta
    Witam.

    Za niedługo wyjeżdżam na wakacje i pomyślałem sobie, że dobrze było by zaopatrzyć się w jakiegoś GPS'a, tak, abym mógł w prosty sposób otagować zrobione w wakacje zdjęcia.
    Jaki sprzęt polecacie? Chodzi mi o coś prostego i taniego.
    Są bardzo proste dataloggery I-gotU gt-100 i Gt-200. Kosztowały poniżej 100zł.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Polska
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Tylko Holux M-241 i darmowy Geosetter. RE-we-la-cja.
    miałem teo gps'a i oddałem, nie był dokładny, łapał fixa znacznie dłużej niż stara nawigacja samochodowa ( lark ) i bateria trzymała od 6-15h. Jedynie ładnie wygląda

    Wymienilem n qstarz bt-q1000x, bateria sie nie martwie, szybciej lapie fixa, i wg mnie jest dokladniejszy, a bynajmniej dokladniej pokazywal miejsca gdzie bylem z tymi dwoma gps'ami.
    Ostatnio edytowane przez Ire ; 28-06-2010 o 23:20

  5. #5

    Domyślnie

    No nie wiem, każdy ma inne doświadczenia.... W Holuxie M-241 fakt że bateria trzyma ok 10h ale zawsze miałem zapas akumulatorków więc dla mnie to był n/p. Dokładność - ślady na GoogleEarth są idealne z prawdą, zgodne. Fixa w lesie potrafił złapać po 40 sekundach, a IMHO to OK parametr. Może miałeś jakąś wadliwą sztukę?
    Poza tym te dataloggery mają ten sam chipset, więc wątpię by Twój nowy łapał fixa wiele krócej. Holux M-241 ma ekranik, klawisze, pozycję można odczytać z ekraniku a ustawienia logowania to parę kliknięć klawiszami na GPS, podczas gdy datalogger bez klawiatury trzeba przestawiać komputerowo.
    Ostatnio edytowane przez korsarz ; 01-07-2010 o 13:05

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Polska
    Posty
    20

    Domyślnie

    mają inne chipsety, choć to nie tylko to sie liczy.

    Ta bateria to tez wkurzajaca rzecz w Holuxie, teraz jak mam qstarza to wrzucam do plecaka i zapominam o nim.
    Bateria trzyma 2 dni, przy 1sek logowaniu. Wiec jak dla mnie zupelnie wystarczy.

    Co do ustawien, mozna tylko zmienic tryb pracy, reszta jak napisales za pomoca np pc.
    Odczytac ustawienia moge z innych urzadzen mobilnych z bluetooth ( np telefon ).

    Zastanawia mnie to ze jak nawet nie raczyles zerknac na specyfikacje ( bo piszesz ze maja ten sam chipset ) ale wypowiadasz sie o tym urzadzeniu.

    Kolejna sprawa to ślady, na bank nie są idealne chyba że masz gps'a z armi ( i to nie polskiej ) nie ma aż tak dokladnych urządzen dostępnych w sklepach.

    Co do czasu lapania fixa, obydwa: Holux i Qstarz lapal znacznie gorzej niz np Lark czy inna nawigacja w aucie ( tej drugiej juz nie pamietam jaka wtedy byla ).
    Roznica pomiedzy Qstarz a Holuxem byla widoczna, ale nia az taka duza jak pomiedzy Holux a Lark. Caly czas mowie oczywiscie o 'zimnym fixie' i w przypadku Qstarza nie ladowalem ustawien satelit ( co wplywa na lapanie fixa ).

    Dodatkowo Qstarz ma kilka ciekawych funkcji ktore ulatwiaja m.in. - agps.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ire Zobacz posta
    Kolejna sprawa to ślady, na bank nie są idealne chyba że masz gps'a z armi ( i to nie polskiej ) nie ma aż tak dokladnych urządzen dostępnych w sklepach.
    Dla każdego co innego znaczy idealnie, jak wrzucam ślad ze swojego Garmina do Google Earth, to widzę dokładnie po której stronie drogi szedłem na przykład. Dla mnie to wystarczy.
    Poza tym tak dokładne urządzenia są dostępne na cywilnym rynku, geodeci na przykład używają. Kumpel mi opowiadał, że dopóki nie uzyskają dokładności pomiaru poniżej OIDP kilku centymetrów, to nawet nie zaczynają pomiarów. Fakt, faktem, że z takim odbiornikiem ciężko się przemieszczać, ale po pierwsze mierzyć ma raczej stacjonarnie, dwa jeszcze ciężej się przesuwa budynki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    @Ire, Twój Qstarz to MTK, specyfikację Holuxa masz tutaj więc nie bilboć z łaski swojej :P
    Baterie - jak kto woli. Ja wolę mieć 4 eneloopy i starcza mi to spokojnie na tydzień, jak nie używam nawigacji w telefonie to wyłączam subsystem bluetooth i Holux chodzi dłużej, jak nawiguję, to włączam, jak śpię to wyłączam. Jak ktoś woli mieć akumulator niewymienny to ok.
    Dodatkowo urządzenie na którym odczytasz położenie geograficzne, wysokość, prędkość dla mnie przy pracy z mapą w terenie jest niewątpluwym atutem, a to wszystko potrafi Holux.
    Idealne ślady tzn? Do 10 cm? Dla mnie dokładność rzędu 10m jest wystarczająca, a to Holux potrafił znakomicie bez łaski. Najlepszym dowodem analiza terenu na Google Earth Jak idę po drodze, to ślad jest na drodze i droga pod śladem widoczna, jak torami - to tak samo, jak szlakiem - też.

    Warto mieć urządzenie w ręce, ja polecam bo miałem różne loggery, ten mi spasował wyjątkowo, ale każdy ma inne potrzeby, czemu się nie ma co dziwić.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Polska
    Posty
    20

    Domyślnie

    @zdyboo
    no tak, uczelnie tez, ale to juz inna "waga" ja sie odnioslem tylko do stwierdzenia 'idealny slad' przez korsarz'a


    @korsarz
    'bilboć ' takiego slangu nie znam, ale moj gps ma MTK II, wiec jest roznica.
    tutaj link http://www.qstarz.com/Products/GPS%2...T-Q1000X-S.htm

    Cytat Zamieszczone przez korsarz Zobacz posta
    Idealne ślady tzn? Do 10 cm? Dla mnie dokładność rzędu 10m jest wystarczająca,
    Pytanie do mnie? Sam uzyles tego sformułowania, 10 m to nie idalnie a wystarczajaco.
    Poza tym, lepiej pokazuje slad, to sprecyzuje, nie skacze qstarz ten co mam az tak jak to robil holux.
    ( i nie mowie ze jak stoje w miejscu, bo to zupelnie inna bajka).


    Ty wolisz w rece, ja nie, ja wole o nim nie myslec, czy bateria padla itp. Wrzucam do plecaka, i jak chce dostep to przez np tel, i ani razu nie martwilem sie czy bateria padla bo mam wlaczone bluetooth
    Ostatnio edytowane przez Ire ; 01-07-2010 o 17:29

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też mam Holuxa ale ostatnio używam po prostu Nokii e52 i aplikacji Sports Tracker a na koniec Geosetter mi dodaje współrzędne do zdjęć. Proste i wygodne rozwiązanie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •