Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Question Mocowanie do obiektywu wymiana

    Witam
    Wczoraj spotkała mnie straszna tragedia.
    Upadł mi mój nikonek ukochany, na szczęście twarda z niego sztuka i nawet nie zadrapał.
    Niestety obiektyw nie miał już tyle szczęścia (działa szkiełka mu sie nie pobiły ale), kompletnie połamało się mocowanie.
    te trzy listki, które trzymają się bagnetu.
    Wiecie może czy to da się wymienić, i czy można zrobić to samemu?
    A no i najważniejsze czy można kupić gdzieś to mocowanie?
    Wiem że mogę oddać do serwisu ale nie chcę czekać 3 tygodnie na obiektyw skoro to tylko pierdoła.
    Nikon D90 + ob. 18-105mm VR

  2. #2

    Domyślnie

    Oddaj do serwisu
    D90 | 18-105 vr | 50/1.8D |Jupik 135/3.5

  3. #3

    Domyślnie

    Kup bagnet w "popularnym serwisie aukcyjnym" i sobie sam wymień Trzy śrubki, mechanizm przysłony troszkę trudny do wmontowania i piny do podmiany. Jak już masz połamany bagnet, to odkręć go i spróbuj skręcić całość do kupy. Jak Ci się uda tak trzy razy, to możesz śmiało sam sobie kupić element za grosze. Serwis na Podstępu pewnie Ci policzy cenę jak za nowy obiektyw..
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  4. #4

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do żółtego serwisu. Przemiła lekko nieśmiała Pani poinformowała mnie iż naprawa mocowania kosztować mnie będzie 120 PLN plus koszta przesyłki, jednak zanim to zrobiła chciała się dowiedzieć jaki to obiektyw.
    Niech to będzie przestroga dla was, nie upuszczajcie aparatów, to kosztowne.
    Nikon D90 + ob. 18-105mm VR

  5. #5

    Domyślnie

    Bagnet na Alekradno.pl kosztuje 60zł Wymiana to jakieś 15-20 minut (dla alkoholika z delirką), dla "normalnego" - ok. 7-10 min.
    Oto aukcja: http://www.allegro.pl/item1100753753...18_105_vr.html
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •