Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Monitor Eizo

  1. #1

    Domyślnie Monitor Eizo

    Czy ktos ma monitor Eizo EV 2023 W
    Czy to bedzie dobry zakup do 1000 zl
    Pozdrawiam Mirek
    NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    Ten monitor jest wąskogamutowy , nadaje się do biura, do obróbki zdjęć lepsze są Eizo z serii S...
    | Nikon D800 x2 D500 P7000|SB-900|R1C1|szkła nikona 14-24,24-70, 70-200, 200-500, 500/4, 105 micro, 50, 16fish| lowepro|velbon||eizo CG i SX|

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e..storm Zobacz posta
    Ten monitor jest wąskogamutowy , nadaje się do biura
    Śmiała teza, bardzo śmiała.

  4. #4

    Domyślnie

    Proponuję zapoznać się z wypowiedzią Pana Piotra Wieczorka dotyczącą tego modelu EIZO:
    http://mva.pl/viewtopic.php?f=4&t=46
    Adminem na mva.pl jest Pan Tom01, więc bzdur i bełkotu marketingowego dotyczącego monitorów raczej się tam spodziewać nie można.

    Monitor ten jest również na tej liście:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=32374

    Z powyższych wynika jednoznacznie, że będzie to jeśli nie dobry to raczej przyzwoity zakup.

    Wydaje mi się też, że znajdziesz o tym modelu sporo informacji na tym oraz sąsiednim forum, ot np. tutaj:
    http://canon-board.info/showthread.p...v2023&page=225

    Przeszukałbym też inne miejsca w sieci np. forum Pentaxa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Śmiała teza, bardzo śmiała.
    Japońce z EIZO też tak twierdzą. Aczkolwiek Eizo to Eizo i nawet "biurowe" to coś całkiem z innej beczki niż typowa masówka kojarzona z biurami.

    Poza tym product manager od tych monitorów ostatnio mi zdradził że w seri EV coś jest pokombinowane z niby 10-bitowym sterowaniem. Jakby 8+FRC czy coś. Czyli klasa niżej od serii S.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 27-06-2010 o 23:55
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    W szpecyfikacji na naszej oficjalnej stronie Eizo napisali mu:
    Tablica kolorów LUT 10-bitów na kolor
    Przetwarzanie kolorów 14-bitów na kolor

    A ja kategorycznie protestuje przeciwko tezie, jakoby do obróbki to koniecznie musiał być szerokogamutowiec - bo to wierutna bzdura. Owszem, ktoś świadomy i dużo drukujący na porządnych drukarkach lub obrabiający zdjęcia pod wymagających klientów może dostrzec zalety szerszego zakresu barw, szarzy śmiertelnicy (taaaa, wiem, nikt nie lubi być zaliczany do tej grupy, teraz jest moda na wyjątkowość), obrabiający zdjęcia pod net i zwykły (czy choćby nawet najlepszy, ale dalej tylko) lab - bez pewnej znajomości zasad CM oraz ostrożności w przygotowywaniu zdjęć, mogą się wręcz wpakować w maliny.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki
    Widze wieksza jasnosc
    NIKON

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •