Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Taką też informację uzyskałem od Fixation, zatem chyba faktycznie.
    Wiec do czego sluza "washers" (cieniutkie blaszki) w obiektywach rowniez tych bez AF-S i sekcje BF/FF adjustment w manualach serwisowych.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Wiec do czego sluza "washers" (cieniutkie blaszki) w obiektywach rowniez tych bez AF-S i sekcje BF/FF adjustment w manualach serwisowych.
    Nie mam pojęcia, ale skoro są informacje o tym, że obiektywów bez silnika nie kalibrują dwa oficjalne serwisy Nikona, to znaczy, że nie kalibrują, nie mam zamiaru wysyłać szkła i płacić za coś co i tak nie zostanie zrobione lub zostanie zrobione nie tak jak powinno.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #13
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Nie mam pojęcia, ale skoro są informacje o tym, że obiektywów bez silnika nie kalibrują dwa oficjalne serwisy Nikona, to znaczy, że nie kalibrują, nie mam zamiaru wysyłać szkła i płacić za coś co i tak nie zostanie zrobione lub zostanie zrobione nie tak jak powinno.
    Tylko, ze nie kalibruja, bo sie nie da. Nie kalibruja, bo im sie nie chce/nie oplaca.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzejms Zobacz posta
    Tylko, ze nie kalibruja, bo sie nie da. Nie kalibruja, bo im sie nie chce/nie oplaca.
    Powód z jakiego nie kalibrują, niespecjalnie coś zmienia w tej sprawie. Nie mam narzędzi, żeby zmusić serwis do wykonania tej usługi. W przypadku AF-S kosztuje to 190 PLN, naprawdę niedużo w przypadku takich szkieł jak 105/2, no ale jak się nie, to nie. Wydam trochę więcej na D300.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Czegoś nie chwytam...
    Kalibracja polega na "dostosowaniu" puszki do obiektywu. Konkretnego obiektywu. Czyli jeżeli są 4 słoiki, a skalibrowano pod jeden, to reszta i tak w tym momencie może nawet działać gorzej niż poprzednio.
    Kalibracja polega na doprowadzeniu układu AF do 0 czyli wartości fabrycznych. Kalibrowanie body pod obiektyw to skończony kretynizm, kalibrujesz i co nie zapniesz już innego szkła?
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •