Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    90

    Domyślnie Co robic? D90 + 4 obiektywy

    Witam,

    Wlasnie wrocilo do mnie body D90 z kalibracji.
    Niestety, problem ten sam, czyli ostre wlosy z tylu glowy, a mydlana twarz => porazka i strata nerwow przy kazdym ujeciu, ktore wstepnie przynosi radosc. Ehhh.... tylko sie powiesic
    Generalnie problem polega na tym, ze w zaleznosci od odleglosci od obiektu (przy tej samej ogniskowej) pojawia sie bardzo mocny BF. Jak jest blisko, to jest idealnie, im dalej, tym gorzej. Rece opadaja, ze taka sytuacja w ogole ma miejsce na sprzecie jednej firmy - dlatego tez nie kupowalem Sigm, Tamronow itp, aby tego uniknac.

    Nie chcialem wysylac wszystkiego na Postepu w obawie (czytajac opinie), ze i tak nie przetestuja wszystkiego, a obiektywy moga nie wrocic w takim stanie, w jakim byly. Tak na marginesie, to serwis chyba sie zmienil, bo wszystko zajelo tydzien czasu (kalibracja), a kontakt bardzo szybki i mily - sami zadzwonili po zapytaniu przez maila.

    Stoje przed dylematem, czy wysylac wszystko (10-24, 50/1.4, 24-70, 70-300 + D90) na Postepu, czy do Fixation. Wszystko na gwarancji.
    I tak ciezko mi sie na to zdecydowac, ale co zrobilibyscie na moim miejscu?

    W miedzyczasie (kilka minut temu) wyslalem prosbe o dostep do grupy Silesia - moze sie znajdzie ktos z innym body i dzieki temu da sie znalezc bledne ogniwo. Przetestowaloby sie na miejscu wszystkie obiektywy i juz.
    Z drugiej strony, moze i tak trzeba bedzie kalibrowac wszystko pod body? Tyle mozliwosci, ze rece opadaja.

    Ok, koniec wylewania zalow, prosze Was o odpowiedz
    Jarek
    Ostatnio edytowane przez Ratel ; 23-06-2010 o 17:42

  2. #2

    Domyślnie

    Czegoś nie chwytam...
    Kalibracja polega na "dostosowaniu" puszki do obiektywu. Konkretnego obiektywu. Czyli jeżeli są 4 słoiki, a skalibrowano pod jeden, to reszta i tak w tym momencie może nawet działać gorzej niż poprzednio.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wlasnie oddalem swoje body do kalibracji - d300s.
    Rowniez zanioslem obiektywy ale byly to 50 i 85 wersje D AF (bez silniczka).
    Dowiedzialem sie jednej rzeczy - moze to ci rowniez pomoze.
    Okazuje sie - wypowiedz serwisu - ze nie kalibruja oni obiektowow w wersjach AF (bez silnika) a jedynie AF-s oraz oczywiscie body.
    Zobaczymy jak wroci body z kalibracji to dam znac.
    JEdnakze moze to ze masz 4 sloiki i wszystkie AF-S to moze powinienes dac rowniez sloiki do kalibracji - np. Sigma kalibruje obiektywy pod body.

    I pytanie do wszystkich - czy faktycznie nie kalibruje sie obiektywow AF ?
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amirez Zobacz posta
    Czegoś nie chwytam...
    Kalibracja polega na "dostosowaniu" puszki do obiektywu. Konkretnego obiektywu. Czyli jeżeli są 4 słoiki, a skalibrowano pod jeden, to reszta i tak w tym momencie może nawet działać gorzej niż poprzednio.
    Nie do konca - kalibruje sie body wg. specjalnych parametrow zawartych w standardzie danego modelu - nie do konca pod obiektyw. Pozniej obiektyw powinien byc skalibrowany pod body - jak widac tylko wersje AF-S
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prezio Zobacz posta
    I pytanie do wszystkich - czy faktycznie nie kalibruje sie obiektywow AF ?
    Taką też informację uzyskałem od Fixation, zatem chyba faktycznie.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    To z tego wynika ze jezeli ktos ma FF/BF na obiektywie AF to ma problem z body.
    Jednakze u mnie bylo cosik dziwnego
    Na 50/1.4D w mikro kalibracji na d300 mialem +8
    a dla 85/1.8D mialem +20 i jeszcze byl FF
    Pytanie z czego tak duza roznieca - z drugiej strony to jest mikrokalibracja wiec przy roznicy 35 mm - moze jest taki rozrzut.
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    90

    Domyślnie

    Juz kilka razy to pisalem, to sie w glowie nie miesci, ze taka sytuacja w ogole istnieje. Moze dojdzie do tego, ze wprowadzi sie na rynek skalibrowane zestawy o 50% drozsze niz kupiloby sie osobno posczegolne elementy. Paranoja jakas. Kupuje od jednego producenta body i obiektywy no i kurka wodna....to nie dziala! Niesamowite, ze to sie dzieje naprawde. Masz sprzet za kilka/nascie tysiecy i ogladasz efekty, a tam mydlo na twarzy.... ale za to mozesz policzyc wlosy rosnace z tylu glowy...


    @amirez, dokladnie, dlatego zastanawialm sie nad wysylka wszystkiego. Z drugiej strony, jak kupie w przyszlosci D700 to moze znowu trzeba bedzie kalibrowac obiektywy....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prezio Zobacz posta
    I pytanie do wszystkich - czy faktycznie nie kalibruje sie obiektywow AF ?
    Zastanawia mnie jak w Fototechnice w Gdansku skalibrowali mi Tamrona 17-50 z AF.....roznica jest widoczna

  9. #9

    Domyślnie

    Jutro odbieram z Postepu 50 i 85 AF D - nadal mialy FF a body wczesniej tez bylo u sprawdzenia i niby bylo OK.
    Jutro odbiueram obiektywy - twierdza ze jest OK
    Sprawdze czy nadal jest FF i zobaczymy
    Nikus DeTrzysta'S i szklarnia z owocami Sigmusia i Nikusia oraz malutkiej Tokinki - do tego blyszczyk na 9setce

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie było jeszcze ciekawiej... w D90 przy ustawianiu ostrości na punktach po lewej i w środku wizjera ostrość siadała w punkt. Natomiast przy ostrzeniu na punktach po prawej objawiał się BF. Do tego przypadłość opisana u autora wątku - im dalej obiekt, tym AF mniej precyzyjny. Sprawdzone z S 17-70, T 17-50, N 50/1.8, N 70-300 VR, N 35/1.8 (choć tym dwóm ostatnim jeszcze udawało się trafić) Dzisiaj body pojechało na serwis, zobaczymy, co z tego wyniknie, mam nadzieje ze naprawią (w poniedzialek konczy sie gwarancja)...
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •